Fakty i opinie

stat

Kolejna kolizja z udziałem tramwaju

Zobacz skutki kolizji w Nowym Porcie

Ok. godz. 14:45 na skrzyżowaniu zobacz na mapie Gdańska ul. Marynarki Polskiej i ul. Wyzwolenia w Nowym Porcie doszło do kolizji z udziałem tramwaju. To już kolejne tego typu zdarzenie, do którego doszło w ostatnich dniach. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy skład będzie nadawał się do dalszej eksploatacji.

W czwartkowe popołudnie tramwaj linii nr 10 typu Dortmund, który jechał w kierunku Nowego Portu, zderzył się z lawetą samochodową, która skręcała z ul. Marynarki Polskiej w ul. Wyzwolenia. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę staranowanego auta.

- To była stłuczka, nie ma osób poszkodowanych. Winę ponosi kierowca lawety, który podpisał już stosowne oświadczenie. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy tramwaj będzie wymagał przeprowadzenia poważnych prac remontowych - informuje Alicja Mongird, rzecznik prasowy spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Jak można zaobserwować na załączonym do artykułu filmie, tramwaj częściowo wypadł z szyn. Do czasu usunięcia skutków kolizji pasażerowie będą musieli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. To już kolejna odsłona serii stłuczek i kolizji z udziałem gdańskich tramwajów, do której doszło w ostatnich dniach.

Jeśli okaże się, że tramwaj musi zostać tymczasowo wycofany z eksploatacji, to GAiT będzie dysponował jedynie dwoma składami rezerwowymi. Przypomnijmy, że gdański przewoźnik dysponuje obecnie 112 sprawnymi tramwajami. Aby obsługiwać połączenia w godzinach szczytu potrzeba natomiast 109 wozów.

Czytaj także: Trzymajmy kciuki za tramwaje, bo ich zapas jest coraz mniejszy

Opinie (130) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.