• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec pętli pod oknami mieszkańców

Maciej Korolczuk
17 kwietnia 2024, godz. 15:30 
Opinie (116)
Na ul. Lendziona zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od ronda przy nowym parkingu rowerowym w kierunku Klonowej), a parkowanie pod oknami uniemożliwią dodatkowe słupki. Na ul. Lendziona zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od ronda przy nowym parkingu rowerowym w kierunku Klonowej), a parkowanie pod oknami uniemożliwią dodatkowe słupki.

Po naszej interwencji i nagłośnieniu sprawy w Trojmiasto.pl urzędnicy znaleźli miejsce na pętli autobusowej przed dworcem we Wrzeszczu i wkrótce przeniosą tam postój spod okien mieszkańców kamienicy przy ul. LendzionaMapka. Na samej ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, a parkowanie pod oknami uniemożliwią dodatkowe słupki.Twoja wspólnota ma problem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Co robisz?

O kłopocie mieszkańców kamienic przy ul. Lendziona po raz pierwszy informowaliśmy w Trojmiasto.pl na początku roku. Z problemem parkujących pod oknami autobusów mieszkańcy mierzyli się już wówczas od kilku miesięcy i w wymianie korespondencji z urzędnikami doszli do ściany.

Mieszkańcy zwracali uwagę na dokuczliwe spaliny, hałas, pojawiające się śmieci, brak dostępu do światła dziennego. Tłumaczyli, że przez ciągłą obecność autobusów za oknami zostali pozbawieni prywatności i czują się jakby mieszkali na pętli.


Mieszkańcy od obecności autobusów pod oknami odetchną już w maju. Mieszkańcy od obecności autobusów pod oknami odetchną już w maju.
O pomoc zwrócili się do radnych, ale dopiero, gdy opisaliśmy te perypetie na Trojmiasto.pl, sprawie nadano szybszy bieg.

Na początku marca doszło do spotkania władz Gdańska, radnych miasta, przedstawicieli poszczególnych jednostek z delegacją mieszkańców. Udało się wypracować kompromis.

Właśnie ruszyły prace, które mają spowodować, że autobusy znów będą parkować na pętli, a nie przed oknami.

Miejsce dla autobusów zostanie wygospodarowane na pętli, gdzie konieczne będzie rozebranie fragmentu peronu przystankowego. Miejsce dla autobusów zostanie wygospodarowane na pętli, gdzie konieczne będzie rozebranie fragmentu peronu przystankowego.

Autobusy wracają na pętlę- Zmiany polegać będą na utrzymaniu na odcinku ul. Lendziona ruchu jednokierunkowego, a także jej zawężeniu do jednego pasa poprzez przedłużenie istniejącej strefy wyłączonej z ruchu. Dodatkowo zostaną tam zamontowane słupki blokujące - tłumaczy Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Jak dodaje, nowe miejsca postojowe dla autobusów wyznaczone zostaną w obrębie pętli. Aby było to możliwe, potrzebne jest rozebranie fragmentu peronu przystankowego znajdującego się najbliżej budynku przy ul. Lendziona 3 i ułożeniu tam nawierzchni bitumicznej. Powiększona w ten sposób przestrzeń umożliwi pojazdom komunikacji miejskiej parkowanie w tym miejscu.

Rozpoczęte prace rozbiórkowe potrwają planowo do końca kwietnia. Natomiast ułożenie nowej nawierzchni, wymalowanie oznakowania na ul. Lendziona i przeniesienie postoju autobusów zakończy się w pierwszej połowie maja.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane