• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kontrowersje wokół deklaracji prezydenta Gdańska ws. przyjmowania imigrantów

Rafał Borowski
6 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Paweł Adamowicz podpisał deklarację w sprawie przyjmowania imigrantów. Łukasz Hamadyk, radny PiS, wystosował w tej sprawie interpelację, domaga się przeprowadzenia konsultacji społecznych. Paweł Adamowicz podpisał deklarację w sprawie przyjmowania imigrantów. Łukasz Hamadyk, radny PiS, wystosował w tej sprawie interpelację, domaga się przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Piątkowa deklaracja prezydenta Gdańska, dotycząca "przyjmowania migrantów wewnętrznych i zewnętrznych", wywołała protest radnego opozycji Łukasza Hamadyka, który domaga się zorganizowania w tej sprawie konsultacji społecznych.Czy Polska powinna przyjmować imigrantów?

30 czerwca prezydenci 11 polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, podpisali w Gdańsku deklarację o współdziałaniu "w obszarze migracji wewnętrznych i zewnętrznych". "Przez wieki Polska była krajem wieloetnicznym i wielokulturowym, przyjmującym nowych przybyszów, gościnnym dla ludzi innych narodowości, ras czy religii" - napisano w dokumencie.

Zobacz pełną treść deklaracji prezydentów największych polskich miast (PDF)

Deklaracja dotyczy nie tylko gotowości do przyjmowania imigrantów, ale również wspólnego stworzenia przez sygnatariuszy tzw. kultury przyjęcia imigrantów, czyli warunków, dzięki którym będą mogli oni normalnie funkcjonować w przyjmujących ich społecznościach. Sygnatariuszami dokumentu są włodarze Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Podpisania odmówił prezydent Katowic.

- Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, nasze miasta czynić otwartymi i integrującymi, przez co również prężniej się rozwijającymi, bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi - widnieje w dalszej części deklaracji.
Podpisana w ubiegły piątek deklaracja natychmiast wywołała spore kontrowersje. W wielu miastach, lokalni politycy czy liderzy prawicowych organizacji głośno wyrazili swoja dezaprobatę, nie tylko dla podpisania dokumentu, ale również niezapytania o zdanie mieszkańców poszczególnych miast.

Większość z nich podkreślała, że przytłaczająca większość Polaków sprzeciwia się otwieraniu granic dla imigrantów z krajów muzułmańskich, którzy w ciągu ostatnich kilku lat przybywają tłumnie do Europy.

"Na złość rządowi i Polakom"

Nie inaczej było w Gdańsku. Jednym ze zdecydowanych przeciwników poświęconej imigrantom deklaracji jest Łukasz Hamadyk, gdański radny z ramienia PIS. W poniedziałek wystosował on do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację, w której domaga się konsultacji społecznych na temat przyjmowania imigrantów. Jego zdaniem decyzja sygnatariuszy deklaracji ma wydźwięk polityczny, a jej nadrzędnym celem jest "zrobienie na złość rządowi".

Zobacz pełną treść interpelacja radnego Łukasza Hamadyka (PDF)

- Nie chodzi tylko o kwestię zrobienia na złość rządowi, ale Polakom, bo oni nie chcę imigrantów. Nie rozumiem tej formy buntu. Jestem jednak przekonany, że nigdy do tej inwazji tutaj, w grodzie Neptuna, nie dojdzie. Niemniej, jeśli taki list został już podpisany, to domagam się zorganizowania konsultacji społecznych. Podobne interpelacje spływają już do sygnatariuszy tego dokumentu w innych miastach, chociażby w Warszawie - napisał Hamadyk w treści interpelacji.
Konsultacje w każdej dzielnicy

Zdaniem radnego konsultacje powinny zostać zorganizowane w każdej dzielnicy miasta, aby władze Gdańska mogły zapoznać się z opiniami możliwie jak największej części mieszkańców. Hamadyk jest również przekonany, że takie konsultacje spotkałyby się z ogromnym zainteresowaniem.

- Każda z konsultacji powinna być transmitowana [w internecie - przyp. red.] i kończyć się przeprowadzenie ankiety wśród gdańszczan, która będzie jednoznaczną oceną ww. działań. Zapewne mieszkańcy będą bardzo zainteresowani, chcieliby poznać nie tylko powód podpisanej deklaracji, ale ilu i czy w ich dzielnicach pojawią się muzułmańscy imigranci, co wiązać się będzie z przydziałem mieszkaniowych, a tym samym gdańszczanie, którzy od lat starają się o mieszkanie komunalne, będą musieli oddać swoje przydziały imigrantom - kontynuuje Hamadyk.
Manifestacje Młodzieży Wszechpolskiej

Interpelacja gdańskiego radnego to niejedyny głos sprzeciwu wobec chęci przyjmowania imigrantów przez władze samorządowe. W najbliższą sobotę, we wszystkich miastach, których prezydenci podpisali deklarację, odbędą się manifestacje przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Ich organizatorami jest Młodzież Wszechpolska. Gdańska odsłona tejże akcji rozpocznie się o godz. 19:30 pod budynkiem Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1 zobacz na mapie Gdańska.

Deklaracja ma znaczenie wyłącznie symboliczne

Na koniec warto wspomnieć o pewnej, niezwykle ważnej kwestii. Wbrew jakimkolwiek deklaracjom ze strony władz samorządowych, to nie one decydują o udzieleniu zgody imigrantom na osiedlenie się na terenie ich gmin czy powiatów. Takimi kompetencjami dysponują wyłącznie władze na szczeblu centralnym. Innymi słowy, podpisana w piątek deklaracja ma znaczenie wyłącznie symboliczne.

Miejsca

Opinie (771) ponad 100 zablokowanych

 • Pisiory i tak tu nigdy nie wygracie (92)

  • 276 1060

  • (27)

   Będziesz miał inną zarazę.

   • 154 33

   • Zgodnie ze zdaniem Jarka Kaczyńskiego, że emigranci przynoszą choroby i inne pierwotniaki ;). (21)

    Zacytuję jego słowa:
    "- Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno nie widzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które (...) nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne - wymieniał Kaczyński."

    • 29 6

    • Zawsze podziwiałem wiedzę biologiczno-medyczną Jarka. (6)

     Ta pewność z jaką on się wysławia, że pasożyty i pierwotniaki w organizmach emigrantów nie są groźne, a jak taki organizm przyjedzie do Europy, to od razu pasożyty i pierwotniaki stają się groźne.

     • 15 32

     • qq (4)

      Jarek to jakiś Twój kolega?

      • 10 10

      • No Jarek K., kolega z czasów opozycji walczącej z komuną. Pierwszy na barykady się rwał. (3)

       • 11 1

       • lewakom potrzebni sa zadymiarze

        maska na twarzy 200 zeta do kieszeni i jak w niemczech podpalac

        • 17 6

       • bolek w tym czasie w totka wygrywal (1)

        • 13 4

       • Nie. Dostawal Nagrode Nobla.

        • 5 3

     • Może to głupio brzmi,ale on ma rację

      Tylko trudno uciekać przed światem z powodu pierwotniaków

      • 2 1

    • No i miał rację. (11)

     Choroby nie spotykane przez lata w Europie wraz z napływem w ostatnich latach imigrantów z Afryki i Azji zaczynają się pojawiać. Nie mam pretensji do tych ludzi każdy chce żyć w lepszym miejscu. Mam pretensje do władz UE że się na to zgadzają, wiedząc doskonale że głównymi beneficjentami procederu są różnej maści handlarze ludźmi.

     • 43 10

     • Co ty pitolisz! (8)

      Żeby postawić jakąś tezę, trzeba mieć jakąś podstawę do wyrażania takiej tezy. Podaj jakieś wiarygodne źródło, które mówi o pojawieniu się niespotykanych chorób w Europie i że to jest związane z przybyciem emigrantów? Może przytoczysz jakieś oficjalne badania, wyniki, jakieś analizy, a może podasz jakąś opinię organu w Polsce, który zajmuje się epidemiologią i który bada takie sprawy. Ja nic nie słyszałem, żeby Główny Inspektor Sanitarny w Polsce alarmował o czymś takim czy wydawał jakieś zalecenia, ostrzeżenia.
      Może twoja teza o pojawieniu się niespotykanych chorób wraz z emigrantami wynika z twoich uprzedzeń i ograniczeń twojego rozumu?

      • 11 26

      • Choroby (2)

       Z Wielkiej Brytanii płyną niepokojące statystyki.

       Dane brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia pokazują, że od 2011 r. odnotowano ponad 100 przypadków zakażeń przecinkowcem cholery, a od 2010 r. zarejestrowano blisko 1200 zachorowań na tyfus. Poza tym nieoficjalnie mówi się o tym, że w ostatnich 5 latach w brytyjskich szpitalach aż 10-krotnie podejrzewano u pacjentów zakażenie pałeczką dżumy, i choć żaden z tych przypadków nie został oficjalnie potwierdzony przez agencję Public Health England, to eksperci zalecili Brytyjczykom wzmożoną czujność. Pamiętajmy, że w średniowieczu dżuma zabiła 25 milionów ludzi.

       Niemcy i gruźlica

       W Niemczech coraz częściej odnotowuje się przypadki gruźlicy, która w łatwy sposób roznosi się w ośrodkach dla uchodźców. Przypadki choroby stwierdzono w Gerze, Hamburgu oraz Berlinie. Dość powszechną chorobą stał się również świerzb. Nie powinno to dziwić – imigranci w podróży do Europy nie dbają odpowiednio o higienę.

       W ubiegłym roku niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung donosiła o zbyt małej ilości lekarzy. Ma to związek z występującymi wśród uchodźców przypadkami takich chorób jak gruźlica, polio i odra, których nie ma kto leczyć.

       Najbardziej zaraźliwą chorobę wśród imigrantów stwierdzono w Salzburgu – jest to świerzb, który kojarzy się ze średniowieczem.

       W Danii znaleziono błonicę

       Duński Urząd ds. Szczepień poinformował o wykryciu błonicy u dwóch libijskich uchodźców. Ostrzegł także duńskie szpitale o możliwym powrocie gruźlicy i malarii. U osób ubiegających się o azyl stwierdzono przypadki przenoszenia tych chorób.

       „Zakażenie może być bardzo niebezpieczne, jeśli ktoś nie był szczepiony przeciwko tej chorobie. Niezwykle groźny i rzadki typ błonicy, który wykryto u imigrantów, ostatni raz w Danii zarejestrowano w 1998 roku” – powiedział rzecznik SSI (urzędu ds. Szczepień), Kurt Fuursted.

       Przypadki zachorowań z Azji i tropikalnej Afryki

       We włoskiej prowincji Lodi zarejestrowane są przypadki zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu. Ludzie, którzy zachorowali na to, nie wyjeżdżali z Unii Europejskiej w ciągu kilku miesięcy. W Hiszpanii lekarze zanotowali pierwszy przypadek zakażenia się tropikalnym wirusem chikungunya. Eksperci wiążą rozpowszechnianie się chorób tropikalnych na terytorium Unii Europejskiej także z przypływem migrantów.

       • 9 3

       • Hahahahahaha...... X23. Rozśmieszyłeś mnie do łez! (1)

        Ja pisałem o wiarygodnych, oficjalnych źródłach informacji, a nie "newsach" z portali internetowych ( nota bene, to chyba Donald Trump wczoraj mówił o "fake newsach").
        Ale do rzeczy:
        Cały twój tekst komentarza jest skopiowany ze strony "Nie dla islamizacji Europy", czyli ndie.pl. Artykuł nazywa się "Do Europy powracają śmiertelne choroby przenoszone przez imigrantów", wrzuciła go redakcja ndie.pl 15 lutego 2016 r.
        Z całym szacunkiem, ale artykuły pochodzące z portalu o nazwie "Nie dla islamizacji Europy" nie mogą być rzetelne, wiarygodne i obiektywne. To tak jak ja bym pytał zwolenników PIS na temat obecnego rządu. Co więcej, artykuł z tego portalu jest składanką różnych innych artykułów z zagranicznych portali. Typowy składak niesprawdzonych i niezweryfikowanych informacji. I takie coś przedstawiasz mi jako argument w dyskusji? Szanuj się!!
        P.S dla ciekawskich tytuły innych "obiektywnych" artykułów jakie są na portalu "Nie dla islamizacji Europy":
        1. "Imam płacze w telewizji i przyznaje: Terroryzm to część islamu".
        2. "Szwecja: Imigrant, który transmitował na żywo gwałt, wypuszczony na wolność"
        3. "Afrykański kardynał: Powstrzymajcie emigrację z Afryki, w większości krajów nie ma wojen"

        A na koniec hicior!!! Co strona Nie dla islamizacji Europy napisała w zakładce O nas?
        "Starannie wyselekcjonowane informacje i analizy z kategorii: geopolityka, islamizacja, imigracja, terroryzm."
        Hahahaha....staranność, selekcja to na pewno jest. Do analiz to daleko jeszcze :)

        • 5 8

       • Chyba jednak w kolejce po rozum nie spałaś.

        • 2 0

      • żródła (2)

       „Uchodźcy z Somalii przywieźli do Europy nieznaną tu odmianę odpornej na leki gruźlicy. Przypadki zakażeń tę odmianą gruźlicy odnotowano w czterech krajach UE, w których choroba ta uchodziła za wytępioną” - pisze niemieckie pismo medyczne „Deutsches Aerzteblatt”, powołując się na raport Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).
       Według pisma gruźlica wielolekooporna „silnie rozwinęła się w Somalii w ostatnich latach”.
       W Szwajcarii odnotowano między lutym a sierpniem siedem przypadków tego typu gruźlicy wśród imigrantów z Somalii, Etiopii oraz Erytrei, przebywających w miejscowych ośrodkach dla uchodźców
       —pisze „Deutsches Aerzteblatt”. Według pisma „od tego czasu odnotowano kolejne 9 przypadków zachorowań, z tego 6 w Niemczech, dwa w Austrii i jeden w Szwecji. ECDC wychodzi z założenia, że zarażonych jest o wiele więcej imigrantów z Afryki wschodniej, u większości „choroba nie daje jednak żadnych objawów, więc ciężko jest ich wychwycić”.
       Jak donosi niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, powołując się na Federalny Urząd ds. Zdrowia (GA) w 2015 r. „ok. 1 procent nieletnich uchodźców, którzy przybyli do Niemiec, chorował na gruźlicę”.
       Liczba zakażeń była jednak o wiele wyższa. Prawie 20 proc. młodych imigrantów okazało się nosicielami prątków gruźlicy
       —pisze „FAZ”. Na początku grudnia w szkole podstawowej w Heringen w Hesji wybuchła panika, po tym jak u jednej z uczennic, pochodzącej z Syrii, stwierdzono gruźlicę. Dziewczynka wcześniej przebywała wraz z rodzicami w ośrodku dla azylantów.
       Imigranci chorują nie tylko na gruźlice płuc, ale także na gruźlicę wątroby albo mają tasiemca czy inne, słabo znane w Europie pasożyty
       —pisze gazeta. W innych częściach Niemiec, szczególnie Nadrenii-Westfalii, panuje według „FAZ” za to „średnich rozmiarów epidemia świerzbu”.
       Tylko w ostatnim miesiącu miałem 40 nowych pacjentów ze świerzbem
       —mówi w rozmowie z „FAZ” dermatolog Herbert Kirchesch z Pulheim koło Kolonii. Według niego „to ogólny trend, dotyczący całego kraju”.
       Świerzb roznoszą uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Bałkanów
       —twierdzi Kirchesch. Jak zaznacza dr. Philipp Solbach z Wyższej Szkoły Medycznej w Hanowerze uchodźcy cierpią także często na żółtaczkę typu B, która jest wysoce zakaźna.
       W Niemczech ok. 0,7 proc. ludności jest zakażona żółtaczką typu B. Wśród uchodźców jest to co najmniej 2,3 proc. W 2015 r. mieliśmy 27 tys. nowych przypadków żółtaczki typu B wśród uchodźców. Ich leczenie kosztowało niemieckich podatników między 1,3 a 1,6 mld euro
       —zaznacza dr Solbach. Należy przypomnieć, że gdy w ubiegłym roku prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o występowaniu „chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie wśród uchodźców” został okrzyknięty przez „GW”, „TVN” oraz niemieckie media „rasistą”. W TVN24 porównano jego wypowiedź nawet do narracji niemieckich nazistów.
       JJW, faz.net, euractiv.com, Deutsches Aerzteblatt, welt.de

       • 9 4

       • Jakie to są źródła? Artykuły z portali internetowych to dla ciebie źródła?

        Cały tekst twojego komentarza jest z artykułu "Gdy Kaczyński mówił o chorobach uchodźców, oskarżono go o rasizm. Teraz niemieccy lekarze przyznają: „20 proc imigrantów jest zarażonych gruźlicą” z portalu wPolityce.pl. Chyba przyznasz, że wPolityce.pl reprezentuje tylko jedną linię polityczną w Polsce i każdy, kto ma średnie pojęcie o mediach i publicystyce wie, że to linia zbieżna z PIS.
        Znowu mamy "wiarygodny i obiektywny" artykuł-składak z innych zagranicznych stron. Co więcej, zero odesłania do artykułów na tych zagranicznych stronach czy do konkretnego artykułu na Deutsches Aerzteblatt. Tylko zapis "JJW, faz.net, euractiv.com, Deutsches Aerzteblatt, welt.de".

        Żeby oszczędzić ci potu i łez z wklejaniem kolejnych tekstów z portali proprawicowo-narodowych i propisowskich, chciałbym, abyś np. przytoczył treść jakiegoś oficjalnego raportu, analizy poważnego organu, instytucji, która zajmuje się epidemiologią, medycyną, emigracją. A może masz jakieś info z jakiś angielskojęzycznych czasopism naukowych, które zajmują się medycyną. Wtedy poprosiłbym autora, tytuł artykułu, tytuł czasopisma, rok, tom, strony i konkretny cytat.

        • 2 3

       • Jakąś taką niespójność widzę w twojej logice.

        Piszesz: "Jarosław Kaczyński mówił o występowaniu „chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie wśród uchodźców” został okrzyknięty przez „GW”, „TVN” oraz niemieckie media „rasistą”., a komentarz niżej skopiowałeś artykuł o uchodźcach w Belgii z portalu RMF FM, o którym Jarek K. mówił, że jest medium niemieckim.
        Wytłumacz mi, jak to się dzieje, że raz narzekasz na te "niemieckie media" w Polsce, a innym razem podpierasz się informacjami z tych "niemieckich mediów" w dyskusji na temat emigrantów.?

        • 3 3

      • Masz internet? (1)

       Belgia: W obozie dla uchodźców wybuchła epidemia gruźlicy!       W Belgii w obozie dla uchodźców wybuchła... epidemia gruźlicy. "Tuberkuloza w ośrodku dla azylantów. A później nadejdzie zima" – alarmuje w tytule belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws".       Jak mówił burmistrz miasta Koksjide Vanden Bussche, "wierzyliśmy, że wszyscy, którzy do nas trafią będą przebadani".

       Burmistrz zażądał natychmiastowego spotkania z belgijskim ministrem ds. imigracji.       "Oczywiście, że ryzyko przywleczenia chorób wzrasta wraz z takimi r******i migracyjnymi. Uchodźcy są badani, ale problem polega na tym, że nie wszyscy" – powiedział lekarz dr Jan Walrat.       Jak przyznaje, wraz z napływem imigrantów w Belgii pojawiły się takie zakaźne choroby jak gruźlica czy dyfteria, czyli błonica.       –Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować. Ale sprawdzić trzeba – mówił kilka dni temu prezes Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Makowie Mazowieckim, zwracając uwagę na zagrożenie chorobami, jakie mogą nieść za sobą przybywający do Polski uchodźcy.       –Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne – ostrzegał Kaczyński.       Za te słowa został ostro krytykowany.       –Chciałbym powiedzieć rzecz następującą: każdy z nas może zajrzeć do Dziennika Ustaw z tego roku, pod numer 1501, tam jest rozporządzenie Ministra Zdrowia, który właśnie tę sprawę reguluje. To rozporządzenie wykonawcze do ustawy o cudzoziemcach i tam zagrożenie tymi chorobami, o których mówiłem, jest podstawą do odmowy wpuszczenia czy zapewnienia stałego pobytu w kraju. Jeżeli mamy tutaj nazizm, to nazizm tego rządu, tego ministra i to nazizm tej pani premier. Oczywiście mówię to żartem. Chodzi o to, żeby w kampanii nie przekraczać pewnych granic absurdu, bo to są po prostu granice absurdu. Mówiłem o realnej sprawie, która dotyczy interesów Polaków – stwierdził prezes Kaczyński. –Rząd polski ma przede wszystkim chronić interes własnego społeczeństwa, narodu, przed poważnymi niebezpieczeństwami. Te niebezpieczeństwa są trudne do określenia, ale być może są poważne i dlatego trzeba brać to pod uwagę – mówił Kaczyński.       Jak widać, fakty mówią same za siebie.

       • 5 4

       • Znowu artykuł z internetu. Tym razem widzę, że RMF FM (chwila, podajesz artykuły z niemieckiego medium? Jarek K. tak mówił

        Tym razem już nie skopiowałeś całego artykułu o nazwie "Gruźlica w Belgii. Choroba wybuchła w ośrodku dla uchodźców" z RMF FM, pominąłeś np. ten akapit
        "Belgia ma jednak odpowiednie procedury, by zapobiegać epidemiom. Np. wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym na gruźlicę mężczyzną zostaną przebadane i ewentualnie - poddane kwarantannie."
        Czy ten fragment nie pasuje do twojej teorii o emigrantach i go pominąłeś? Prawie jak podkomisja smoleńska Antoniego, mamy swoją tezę i dobieramy z oficjalnego raportu Wojskowej Akademii Technicznej tylko te zdania, które do naszej tezy pasują, a niewygodne zdania pomijamy. Czy nie tak to działa ;)

        • 2 2

     • jakie to skomplikowane... (1)

      Niemcy potrzebują napływu nie tylko taniej siły roboczej ale wszystkich żeby uratować ich model gospodarki opartej na KONSUMPCJONIŹMIE. Sami są sobie zakładnikiem. Obalenie "reżimu" w Afryce to zasłona dymna dla eksodusu do Europy. Żadna pomoc nikomu nie będzie dana, mają jak chomiki żreć i kupować za socjal żeby niemieckie firmy dalej mogły produkować.
      W Gdańsku zainstalowano opcję niemiecką która realizuje ich politykę i tyle. Niemieckie pachołki!

      • 19 6

      • Widać tę opcję niemiecką szczególnie w Lechii "ETl gruppe" Gdańsk.

       • 3 1

    • 100% ma AIDS w nemcze h (1)

     • 3 0

     • 100% Niemców ma AIDS czy 100% emigrantów w Niemczech?

      Kurde to muszę znajomych ostrzec w Niemczech, żeby się nie kochali, bo jeszcze coś złapią. Dzięki za ostrzeżenie. Aż dziwne, że władze niemieckie nie poinformowały.

      • 2 1

   • Hamadyk polskie nazwisko co? (3)

    • 10 10

    • (2)

     Brzmi tak jakoś po żydowsku.

     • 6 8

     • Przecież to typowe emigranckie nazwisko! AL-Ham-Adyk

      A jego kumple z Bliskiego Wschodu to AL-Kohol i AL-Chemia. Ludzie na mieście mówią, że współczesne zarazy ludzkości jak alkoholizm i narkotyki przyszły właśnie z tamtych terenów.

      • 8 1

     • a

      OO! Jesteś antysemitą?

      • 1 3

   • Bolek

    dzieki ze z Trumpem miles spotkanie

    • 3 1

  • ale się boisz

   • 49 14

  • Przez to po przegra znowu wybory !!!!! (7)

   • 87 19

   • (5)

    Przez to? PO przez wszystko przegra wybory.

    • 107 18

    • Co za pisiory... (4)

     • 9 44

     • (3)

      Co za durne lemingi.na skarpę.hop.

      • 19 8

      • Jaki pisior ja pierdziele (2)

       • 6 32

       • AntyPOwiec (1)

        Jaki Leming ,ja pierdzielę.

        • 15 2

       • jeju ile tu pisorstwa, aż oczy bolą

        Autokarami was zwożą do Gdańska, wy też jesteście emigrantami ekonomicznymi powinniście wrócić do swoich miejscowości

        • 0 3

   • Hamady typowy janusz kaczolandu

    • 4 12

  • Ok ok (3)

   Jak dalej chcecie mieć korupcyjnego prezydenta,i przekręty w gdańskim sądzie. To ok

   • 115 20

   • A co ma sąd od prezydenta miasta ????

    • 14 47

   • nie chcemy katechetki sadurskiej z #dojnej zmiany i jazgoczącego Adriana a`la Maliniak

    • 12 35

   • Lepszy Nawrocki (pewnie będzie startować), który cynicznie przejął Muzeum II Wojny?

    • 5 8

  • (5)

   No to zamiast bić pianę, proszę powiedz mi jaki jest program PO, oprócz odsunięcia PiS od władzy i że ma być jak było wcześniej?

   • 112 15

   • Program PO przedstawił ostatnio schetyna,w programie mają atak na PiS.

    • 57 7

   • Tam samo głupi jak wszystkie pisiory (1)

    "jak ktoś jest przciwko pis to znaczy, że jest za po" - żałosne

    • 16 38

    • A jakie sa inne opcje pajacu

     • 13 5

   • Podobno chcieli +500 plus dla wszystkich dzieci bez ograniczen i 13stki dla emerytow.

    • 23 3

   • Program PO jest prosty, te stanowiska, które żeście jako PIS obsadzili w spółkach skarbu Państwa, PO chce odzyskać i objąć

    Proste jak drut. 500+ oczywiście zostanie, bo każdy lubi dostawać coś za darmo.

    • 9 1

  • wygramy sloiku (9)

   nie ma alternatywy. podoba mi sie pis coraz bardziej

   • 98 33

   • (5)

    główny elektorat PISS to właśnie słoiki słoiku

    • 19 67

    • (4)

     własnie,ze na odwrót.Głowny elektorat PO to słoiki,imigranci z wschodniej ściamy,którzy przestali smrodzić gdzie POpadnie.

     • 44 13

     • (3)

      Dostajesz 10 gr od wpisu, a od każdego "PO" dopisujesz do rachunku kolejnie 5 gr?

      • 14 19

      • (2)

       Chcesz o tym porozmawiać?

       • 15 6

       • (1)

        Psychiatra jest zajety przez świra macierewicza, który wciąz szuka tych trzech co przezyli

        • 8 22

       • Zapraszam do gabinetu.

        • 13 2

   • Nie Milan ze jesteś z Gdańska (1)

    Każdy wie ze pisiory to niewykształceni i z małych miejscowości...

    • 12 31

    • Hshshs

     Mimo Twojego wykształcenia ty nadal jesteś głupi

     • 17 2

   • Napewno nie jesteś urodzonym w Gdańsku pisiorem, nie kłam

    • 2 6

  • w każdym mieszkaniu jedna rodzina

   wtedy się zmieszczą

   • 18 3

  • Idziemy po was :)

   • 22 6

  • Właśnie przez takie deklaracje PO przegrało ostatnie wybory parlamentarne. (2)

   Widac niewiele się nauczyła na błędach i w tym samym stylu chce przegrać wybory samorządowe. Sami sobie dołek wykopują.

   • 64 7

   • Bo oni wszystko robią wbrew...

    • 16 0

   • No i niech kopią, niech kopią ten dół.

    • 11 1

  • ... (4)

   co za idiota. Tu nie chodzi o partie idioto tylko o bezpieczenstwo nas wszystkich penisie

   • 34 8

   • strach ci d*pę ścisnął ?? (1)

    • 3 19

    • A tobie z nienawisci az jaja sie schowaly w brzuch

     • 11 2

   • (1)

    Ludzie, czy wy jesteście nienormalni? Jaki strach? Przecież muzułmanów u nas tylu co kot napłakał.
    Jak łatwo ludzie zapominają, że Polacy też kiedyś byli w potrzebie (wielokrotnie) i jakoś świat przed nami drzwi nie zamykał. Trochę empatii i racjonalnego podejścia do sprawy. Przejrzyjcie rzetelne statystyki dotyczące zamachów (muzułmanie wcale nie przodują w Europie), dotyczące warunków w jakich radykalizują się muzułmanie (oraz nacjonaliści). To nie jest wyłącznie kwestia religii, ale szereg innych czynników, które wpływają na to, że dana osoba postanawia przeprowadzić zamach.
    A nie toczycie pianę bo Kaczyński mówi o zarazkach, a ogolone głowy trąbią o zbiorowych gwałtach.

    • 9 21

    • jak sie wyrzekną koranu oraz zostana chrzescijanami to zapraszamy

     koran to religia nienawiści i jako taka powinien być zakazana jak nazizm czy faszyzm. w zasadzie ciężko to nazwać religią, jest to po prostu mowa nienawiści do każdego kto tego nie wyznaje

     • 6 1

  • Opinia psyhiatry

   Po ilości łap w dół widać, że już wygrali.

   • 13 0

  • zdziwisz się pajacu (1)

   tak jak się dziwiłeś jak przegrał komor

   • 27 5

   • A ty daun co

    • 0 6

  • ma tyle mieszkań, może przyjmować

   • 19 1

  • think

   No to się zdziwisz :DDDDD

   • 4 1

  • prezydent Gdańska (2)

   ma 12 mieszkań, to niech tam umieści imigrantów
   a najlepiej to tych młodych, w wieku poborowym chłopaków, którzy zamiast bronić swego kraju wolą przyjeżdżać do Europy

   • 48 6

   • (1)

    Chyba lepiej jak wyjeżdżają z dala od wojny, niż mieliby w swoim kraju kumpli zabijać. Zastanów się do czego nawołujesz.

    • 7 20

    • A jak przyjadą tu i będą zabijać mam nadzieje że pierwszy nastawisz du...ę

     • 19 5

  • sam jesteś pisior, żeby nie powiedzieć ch....j

   • 9 3

  • Poprzednio w wyborach w Gdynie wygrał PSL...

   ALe wiem, że dzięki RKW w tych wyborach w gda PO przegra i to z kretesem.

   • 10 1

  • Czy ktoś wyłapał w zdaniu Hamadyka słowo o "inwazji"? Jak domyślam się, chodzi mu o inwazję emigrantów.

   Co gość musi mieć nierówno pod kopułą, żeby twierdzić, że nastąpi inwazja emigrantów. Jakby jakiś potop szwedzki się szykował i cała Rzeczpospolita miała by być najechana przez emigrantów. Co ten Hamadyk ma w głowie za uprzedzenia i stereotypy.

   • 6 15

  • (1)

   Mysle, ze po takich pomyslach Wasz POwiec Adamowicz pozbedzie sie stolka lewicowa marionetko. Wole PiS, bo jedno czego nie chca, to brudasow w Naszym. Kraju, w przeciwienstwie do marionetek Merkel z PO.

   • 22 7

   • Oj, jak ładnie po chrześcijańsku kolega nazwał emigrantów "brudasami".

    Całe życie uczył się, żeby nie czynić bliźniemu tego co sobie samemu, a teraz takie faux-pas. No, ale niedługo niedziela, będzie msza, można iść do spowiedzi, zrobić rachunek sumienia i oczyścić się z tego grzechu i wszystko będzie po staremu.

    • 5 11

  • zaraz - A!

   Witam. Po pierwsze - to już wygrali (w Polsce, sorry, na 'kupie kamieni' wg definicji PO, jaką ta partia określa własną Ojczyznę; a jak Pani/Pan chce wspierać finansowo liberałów-aferałów, to proszę na nich głosować, nikt tego nie zabrania). Po drugie: może Pan/Pani przyjąć imigrantów do własnego mieszkania z wszystkimi tego konsekwencjami ale wtedy proszę nie wołać o pomoc. Lub też zaproponować Panu Prezydentowi Miasta Pawłowi Adamowiczowi. by swoje mieszkania (ile? sam ma kłopoty z ich liczeniem) oddał imigrantom. To tyle.
   Zaraz, zaraz! Zaraza to A jak nazwisko i A jak Amber Gold.
   Dzięki za kolejny przejaw języka miłości sympatyków PO wobec rodaków.
   Z wyrazami stonowanego szacunku

   • 11 4

  • Ma mieszkania o których nie wie

   makrela kazała, Schetyna głową kiwał na tak, będzie na opłaty w nowych mieszkaniach Budynia. ...

   • 5 0

  • Kto wam broni?

   Kto wam po-paprańcy broni zapraszać kogokolwiek . Róbcie to tylko na swój rachunek . Razem z waszym nieskazitelnym idolem budyniem złóżcie w urzędzie marszałkowskim wniosek o zarejestrowanie zaproszenia mieszkańca innego kraju . Trzeba tylko wpłacić ok. 30 PLN , przedstawić zaświadczenie o zarobkach i podać gdzie cudzoziemiec będzie mieszkał- przedłożyć dokument stwierdzający że jest się właścicielem mieszkania /domu - no i tu dla niektórych problem ( np. idol po- paprańców : budyń ) bo trzeba sobie przypomnieć ile i gdzie się ma te mieszkania . I kto wam broni zapraszać . Róbcie to na własne konto a nie za moje podatki .

   • 9 2

  • jak

   "Gdańsk wolny od PiSlamskije zarazy"

   - jak taki chętny jesteś to przyjmij ich do swojego domu i podziel się z nimi swoją żoną,dziewczyną, pracą, dorobkiem...

   kur.. ludzie, na Gdańszczan, polaków nie ma się kasy... w kolejkach do lekarza stoisz że ja pier... a przyjadą takie popaprańce i wszystko na tacy dostaną... jesteście porąbani i tyle!

   • 9 3

  • Dopóki jest 500+ doputy PiS będzie u władzy. (1)

   • 4 1

   • spoko bedzie dluzej

    • 5 0

  • Faraon Europy

   zostawi PO sobie piramidy. ...finansowe

   • 5 0

  • Zjadłeś już dziś budyń, dziecko?

   • 0 1

  • i do konca zycia bedziesz mial Adama Owicza.

   • 0 0

  • I od Ciebie

   • 0 0

  • a jednak

   Pakuj walizy!

   • 0 0

  • idź precz

   Pierwszy stracisz łeb

   • 0 0

 • (29)

  Zwykłe warcholstwo.

  • 231 27

  • Kretynowi kufa się pali. (3)

   Chce zaistnieć,przypodobać swoim mocodawcom.Liczy,że jak zostanie odsunięty od koryta to załapie się na jakąś lukratywną fuchę.

   • 33 6

   • (2)

    Nie osądzajcie pana radnego tak surowo!

    • 5 16

    • racja, to zwyczajna szuja (1)

     zresztą już posadę na państwowym mu załatwili

     • 5 2

     • No to musi się jakoś odwdzięczyć, stąd takie akcje.

      • 0 0

  • (1)

   Chrześcijański kraj, pomyślałby kto...

   • 3 14

   • Chrześcijaństwo nie pozwala na samobójstwo

    i aborcję

    • 2 1

  • Tak, Polacy to absolutne warcholstwo (4)

   na dodatek rasistowskie, tępe i zmanipulowe. To przez te gwałty na plebaniach, po katechezie

   • 4 33

   • Nie pojechałeś za daleko obrażając Polaków?

    Nieładnie.

    • 14 1

   • IP juz mamy (1)

    teraz sie spodziewaj

    • 0 0

    • kolędy nie przyjmuję

     • 0 0

   • pewnoe sbek

    wscieka sie o 4x500 dla ubeka

    • 2 0

  • (15)

   wiekszosc nie chce muzulmanow, wiec po co na sile ich tu dawac. Czy Adamowicz zdaje sobie sprawe jakie pieklo im urzadza na dzien dobry, osiedlajac ich w miescie, gdzie wiekszosc ich nie chce? Po co sciagac leni, obibokow, nierobow? ktorzy wyciagaja tylko reke po kase. Oni sami mowia, ze nawet jak u nich sie uspokoi to nie wroca, bo chca pieniedzy. Jest takich filmow mase, nie widzieliscie?> Malo wam jeszcze? W europie zachodiej wiekszosc z tych ludzi nie pracuje, nie uczy sie jezykow, nie integruje sie, narzuca swoje prawa, oczekuje specjalnego traktowania. Po co ich tu sciagac? Po to, zeby wkurzy wiekszosc obywateli i rozdac za darmo pieniadze? Czy naprawde w MAroku czy Tunezji jest wojna, skoro przyjmujemy wszystkich? Rozumiem Syrie. Ale nawet ci z Syrii okazuja sie Marokanczykami z 5 paszportami.

   • 29 5

   • (5)

    Ale skąd masz takie informacje? Powtarzasz propagandę.

    • 2 19

    • oooo (2)

     To nie jest propaganda! mam znajomych co w Niemczech mieszkają i dużo słyszę co wyprawiają muzułmanie.

     • 5 1

     • (1)

      no, mówili, że muszą się z nimi bić o fuchy przy zbieraniu truskawek.

      • 1 4

      • Chyba o fuchy w szparagach ;)

       • 0 0

    • (1)

     Co jest propaganda? Widzisz gdzies demonstracje na rzecz przyjmowania imigrantow? Bo uchodzcami nazwac ich nie mozna. Kim jest czlowiek, ktory ucieka przed woja, a wybiera sobie bogaty kraj, a nie biedniejsza Polske czy Litwe? Kazdy chce do Niemiec albo Szwecji. Gdyby nie europejski socjal nie mielibysmy problemu z imigrantami. Ci ludzie nie ucza sie jezyka, nie pracuja, kradna, bija, gwalca, stanowia realne zagrozenie. Zbieaja sie w grupy, ludzie boja sie wychodzic wieczorami. Mase osob musialo sie wyprowadzic, bo ich okolica stala sie siedliskiem imigrantow, ktorzy tylko wyciagaja reke po kase. Oni wprost mowia: "chcemy pieniedzy". Zobacz jak politycy i media manipuluja. Zawsze jak jest podnoszony temat uchodzcow pokazuja rodzine z dziecmi. Biedron, ktorego szalenie szanuje przyprowadzic do jednej ze szkol matke z dziecmi. Ale spojrz na prawdziwe zdjecia, to mlodzi ludzie, mezczyzni w sile wieku. Gdzie tam kobiety z dziecmi? Oni nie chca sie integrowac. Oni chca zyc wg wlasnych zasad za nasze pieniadze. Z jakiegos powodu w tych krajach jest syf, brud i niedostatek. Myslisz, ze oni zmienia klimat i nagle beda cywilizowani? Arabowie pracujacy w turystyce znaja po kilka jezykow. To nie sa wyjatki. Byle sprzedawca mowi dobrze po angielsku. Mozna? Mozna. Oni moga sie nauczyc jezyka. Ale jak maja interes. W Europie nie maja interesu, bo dostaja kase. Sprobuj bezprawnie wedrzec sie na teren USA. Zaraz z bizuteria na nadgarstkach wrocisz. Sprobuj cos w Szwajcaii ukrasc. Zaraz cie zlapia. A imigranci moga. Moga na sile forsowac granice, krasc, reszta moze im skoczyc. Jedz do Europy. Gdzie tu Europejski klimat? Wszedzie Arabowo. Jedz do Francji. Predzej na meczet trafisz czy centrum isl. niz na piekarnie z bagietkami. Gdzie ten piekny, majestatyczny PAryz? Teraz jest tam brud i syf w samym centrum. Wioski koczujacych imigrantow. Materace, namioty w centrum Paryza! Kto na to pozwala? Nie mozna isc na koncert, bo nie wiesz czy cie nie zgwalca. Nie mozna podrozowac, bo nie wiecz czy wrocisz w jednym kawalku, bo ktos poczuje potrzebe wysadzenia sie w powietrze lub wjechania w tlum autem. To jest normalne? Tego nie bylo. Ja tego nie chce w Polsce. Wole czytac jacy jestesmy prawocowi, zamknieci. A nie jestesmy. Jestesmy otwartym narodem. Uwielbiam Polakow. Sa pomocni, goscinni, ale maja rozum. Niemcy po raz kolejny chca nas zmuszac do czegos. Kiedys sila, teraz przepisami. Dla mnie uchodzca nie jest osoba, ktora niby przed wojna ucieka, a jedzenie wyrzuca, decyduje, gdzie chce ubiegac sie o azyl. To biznesmeni, ktorzy ida po pieniadze. Teraz sa takie czasy, ze nie mozesz nazwac rzeczy po imieniu, bo jestes rasista. Nie mozesz nic powiedziec o Arabach, bo jestes rasista. A sprobuj takie polowiczne muzulmanskie zachowania przeniesc np. do Arabii Sau. PRzeciez od razy by cie zgarneli. Jesli oni w takim stopniu przyjezdzaja do Europy i maja takie prawa i wrecz przywileje, to oczekujmy tego samego od krajow muzulmanskich. Budujmy koscioly. Czemu nie? aaaa bo to sie Arabom nie podoba? Bo oni sa u siebie i narzucaja swoje prawa? Bo mamy sie dostosowac do nich? Ok, chetnie. Ale niech oni dostosuja sie do nas. Nie moze byc tak, ze mlody imigrant bije chrzescijanke, bo ona krzyzyk na szyi nosi. Niech nosi. On tu jest gosciem, ona u siebie. Ci ludzie nigdy nie beda tak rozwinieci cywilizacyjnie jak Europejczycy. Milion razy bardziej wole pracowitych Ukraincow, Bialorusinow. Sa grzeczni, pracowici, ucza sie jezyka, oni chca dobrobytu przez prace. Sa kreatywni, zakladaja firmy. Wezmy ich. Wezmy Polakow z KAzachstanu. Beda wdzieczni. Beda pracowac i rozwijac gospodarke polska. Nie bierzmy ludzi, ktorzy ida tu z wyciagnieta reka i mysla, zeby zrobic nam krzywde. To nie jest hejt. To nie jest propoaganda. Poczytaj opinie zwyklych ludzi na zagranicznych forach. Nie znasz jezyka, nie ma problemu, google ci wszystko przetlumaczy. Oni sa bardzo negatywnie nastawieni do imigrantow i politykow, ktorzy ich sciagaja. Poznaj opinie zwyklych ludzi z Europy. Jest taka jak Polakow. Wg wszystkich MSZtow nasz kraj jako jeden z kilku jest bezpieczny. Niech tak zostanie. Ludzie przyjezdzaja tu, bo jest normalnie i bezpiecznie. Nie tracmy tego. Odmawianie przyjecia imigrantow nie jest zle. W internecie jest mase filmow pokazujacych ich prawdziwa nature. Komu zalezy na tym, zeby sprowadzic to wszystko do Polski? Jest mase filmow pokazujacych przemoc na olbrzymia skale. Owszem Europejczycy tez stosuja przemoc. Ale nie jest to u nas normalne. Nikt nam nie wmawia, ze mozna robic rozne zle rzeczy w imie religii i jeszcze nagrodza cie za to. Naprawde trzeba byc slepym, zeby tego wszystkiego nie widziec, nie wiedziec.

     • 6 1

     • Albo trzeba być po prostu głupim,żeby tego nie widzieć.To się,aż wylewa z internetu.

      • 4 0

   • To ty znasz osobiście tych wszsytkich emigrantów, że wiesz, że oni są leniami i obibokami i wyciągają tylko rękę po kasę? (8)

    To ty super światowy gość jesteś. I jaką wiedzę masz.

    • 3 4

    • A co to trzeba wszystkich po kolei zapytać, żeby takie rzeczy wiedzieć? To dlaczego Tusk Vision Network uważa, że wszyscy to kobiety i dzieci, skoro na pewno wszystkich nie zna? Może warto czasem obejrzeć coś z innego źródła.

     • 2 2

    • (6)

     tak, jestem swiatowym czlowiekiem. Wiesz dlaczego? Bo szanuje kulture i radycje odrebych panstw. Bo jak jade do kogos do go sznuje. Jak jade do innego kraju, gdzie w pewnych miejscach trzeba okryc wlosy i ramiona, robie to. Nie mam problemu. Nie wchodze na chama i nie mowie, ze czegos nie zrobie, bo jestescie rasistami i ograniczacie mi swobode biegania w gaciach np. po prawoslawnych kosciolach. Szacunek i praca, przede wszystkim. Jesli Ukraincy wyjada po zmianach do Niemiec, pojada tam do pracy, po pieniadze. Ale wielu zostanie, bo podobna kultura, lepsze zycie, blisko domu. Imigranci tak nie mysla. Oni chca pieniedzy. Zobacz jak wygladaja osrodki, miejsca gdzie sa imigranci. Syf, syf, syf. Smieci. Wszedzie. Tak trudno wyrzucac smieci do kosza? To pitola, ktor pokazuje jak oni szanuja miejsca. Oni nie szanuja miejsc. Ilu imigrantow pracuje, a ilu nie, ilu kradnie i ciagnie zasilki na kilka tozsamosci? NAprawde tak trudno ci to pojac? Tak, powiesz sa zaradni...Z jakiegos powodu w tamtej czesci swiata jest jak jest. Europy nie szturmuja tylko osoby z terenow wojennych. Oni ida i plyna po pieniadze. Sprobuj jako Polak sforsowac granice kraju, do ktorego obowiazuja nas wizy. Wiesz jak to sie skonczy. Do Europy naplynelo mase ludzi, bez tozsamosci, z kilkoma paszportami, nie wiadomo kim sa. Chcesz tego? Ostatni przyklad. Czeczeni domagali sie, zeby ich przepuscic, bo oni ida do Niemiec. No jak? Rozumiem, ze w Czeczeni jest niefajnie. Ale Rosja jest olbrzymia. Ok nie ma tam lekko. Ale nie ma wojny, jest w miare bezpiecznie w innych miastach. Ale oni nie, nie chca Rosji, chca Niemiec. I bez dokumentow z prawnikami przy plocie z Polska DOMAGAJA sie, zeby ich wpuscic. To po co sa granice? Po co kazdy kraj walczyl o swoja tozsamosc? Piszesz, ze jestem swiatowcem. Ok. Widzialam sporo miejsc. W Niemczech na glownych ulicach sklepy arabskie. W Anglii na glownych ulicach sklepy arabskie. We Francji na glownych ulicach sklepy arabskie. Nie zjesz bagietki, wursta, nie napijesz sie herbaty, bo wszedzie wszystko arabskie. Czy w krajach Arabskich Euriopejczyk ma mozliwosc na taka skale stawiac swoje koscioly, kupowac, wynajmowac lokale na europejskie sklepy? Skandal, ze w szkoly rezygnuja z wieprzowiny, bo to obraza uczucia religijne czesci rodzicow, ktorzy posylaja tam dzieci. Rozumiesz o co chodzi? O to, ze oni uciekaja ze swojego syfu, robia syf w Europie, oczekuja przywilejow, a jak nie to jestes rasista. Oni nie zachowuja sie jak goscie, z szacunkiem do gospodarza. Oni oczekuja, ze oddasz im swoje lozko, swoja wyplate i swoja zone i corke. Czy oczekiwanie, ze imigranci beda pracowac to tak duzo? Mysle, ze nie. Czy oczekiwanie, ze naucza sie angielskiego czy niemieckiego i beda tolerowac dziecko z krzyzykiem na szyi, to duzo? Chyba nie. Wiesz to tak, jakby jakas kobieta z dzieckiem uciekala przed agresywnym mezem, psychopaa. Ty jej oferujesz materac w swojej kuchni i cieply obiad. A ona sie na ciebie drze, ze jest poszkodowana, wiec kup mi sushi i zarezerwoj pokoj w Hiltonie. Biedne osoby, ktore uciekaja przed woja ciesza sie z bezpiecznego, czystego miejsca. Z wyciagnietej do nich pomocnej dloni. Nie oczekuja luksusow, kasy, nie wyrzucaja jedzenia, bo to nie spelnia ich standardow. Masz pelno filmo, gdzie imigranci wyrzucaja jedzenie i mowia, ze tego nawet psu by nie dali. A mu jemy takie jedzenie. Ale dla ich ekskluzywnego podniebienia to za malo. To nie sa uchodzcy. To roszczeniowi ludzie, ktorzy wykorzystuja sytuacje. Nie wiem jaki cel maja kraje Europu w sciaganiu imigrantow. Podobno brakuje ak do pracy. Ale w wiekszosci oni nie pracuja. Wiec maja wiecej ludzi, ktorych trzeba utrzymac. Nie wiem gdzie tu logika. A juz wmawianie, ze u nas nie ma demokracji, szaleje prawica jest szalenie zabawne. U nas mozesz normalnie wyjsc wieczoram, podrozowa, chodzic do kina, na koncert, na basen, nikt cie nie molestuje, nie wysadza sie, na ulicach nie widzisz wojska. To jest zagrozenie, brak demokracji ? Nie sadze. Kiedys wojsko z karabinami stalo w Egipcie, dla bezpieczenstwa turystow. Teraz masz to w Europie zachodniej. Chcemy tego w Polsce? Doprawdy ciezko mi zrozumiec, dlaczego pewien procent spoleczenstwa chce sciagnac zagrozenie do Polski. Ja nie chce sytuacji kiedy dzieci ida na basen, gwalci je tam jakis arabski nastolatek, po czym jest uniewinniany, bo on nie zrozumial, ze dziecko nie chcialo stosunku i sie sprzeciwialo. Chcesz tego? Takich sytuacji bylo wiele. Wiele molestowan na basenach i uniewinniania, bo biedni imigranci nie wiedzieli jakie sa zasady w Europie, nie wiedzieli, ze u nas nie lata sie z wyciagnietym przyrodzeniem i nie gwalci sie kogo popadnie. Co to w ogole za tlumaczenie. PRzemoc jest zla. W Europie tolerowana. W Polsce na szczescie nie. I mozesz byc pewiem, ze gdyby w Polsce dziewczyny byly atakowane, molestowane, to nasi chlopcy by ich bronili. Bo jestesmy cywilizowanym narodem i wiemy, ze molestowanie jest zle. Zobacz kto w krajach europejskich, zwlaszcza w Szwecji reaguje? Polacy. Szwedzi nie reaguja. Dla nich ok, ktos gwalci obywatelke mojego kraju? Niech to zglosi na policje. U nas bylaby krotka pilka. Trzeba bronic kobiet. Kobiety same sobie nie poradza. Na zachodzie to zanika. Kobiety chca czuc sie bezpiecznie. Na szczescie u nas nie ma tak rozbuchanego socjalu, bo milibysmy to samo. Naprawde poczytaj na forach co mysla zwykli ludzie o tym co sie dzieje, o skali wykroczen imigrantow, o skali tuszowania lub niereagowania na ich wystepki. W Niemczech ludzie maja poumawiane sygnaly, bo imigranci chodza po domach i zwyczajnie wchodza jak ktos otworzy i domagaja sie pieniedzy. Dostaja zasilek, ale zakupy robia za darmo. Wchodza do sklepu, kradna, jedza i wyrzucaja opakowania. To wszystko dzieje sie na olbrzymia skale. Chcesz tego w Polsce? Wszedzie zdarzaja sie zlodzieje. Zaraz padnie argument "co? w Polsce nie gwalca". Oczywiscie. Ale czy dla Polakow to jest cos normalnego? Cos co warto transmitowac w internecie? Zwyrodnialcy znajda sie wszedzie. Ale niebezpieczne jest, jak dla kogos przemoc jest normalna, bo tak sie wychowal, tak sie napatrzyl, tak sie traktowalo kobiety w ich kraju. Wiesz w Szwecji 3 czy 4 chlopakow gwalcila kobiete. Wszystko pokazywali w internecie. Nikt nie reagowal. Przetlumacz sobie komentarze. Smiali sie ze 3-4 na jedna. To naprawde nie jest normalne. I to naprrawde nie sa jednostki. Zobacz co sie w Calais dzieje. Czy gdybys chcial lepszego zycia, to zucalbys kamieniami w samochody? ludzi? czy gdybys chcial pomocy palilbys auta? ustawialbys blokady, powodowalbys wypadki? To jest dzicz, to nie sa normalne zachowania ludzi potrzebujacych pomocy. Jesli Europa chce byc politycznie poprawna ok, ich sprawa. Sa miasta w Anglii, gdzie juz teraz muzulmanie stanowia wiekszosc lub zblizaja sie do tej granicy.

     • 5 2

     • Ty tak sam z siebie piszesz te głupoty czy ci za to płacą? (5)

      Jeśli ci za to płacą to rozumiem cię, piszesz te wypociny za kasę, bo trzeba jakoś się utrzymać. Jednak jeśli wierzysz w to co piszesz, to ciężki przypadek.
      Nie dokończyłem tego czytać, bo ten tekst to taki chaos słowny, pełny stereotypów, uprzedzeń, fałszywych teorii i manipulacji.
      Najlepiej twoje mijanie się z prawdą podsumowuj zdanie, które napisałeś - "W Anglii na glownych ulicach sklepy arabskie. We Francji na glownych ulicach sklepy arabskie. Nie zjesz bagietki, wursta, nie napijesz sie herbaty, bo wszedzie wszystko arabskie." Czyli twierdzisz, że na głównych ulicach w Niemczech nie kupię Bratwursta, a we Francji nie kupie bagietki? Bo wszystko jest arabskie? Doprawdy, światowiec z ciebie pełną gębą. Podejrzewam, że najdalej od domu byłeś na zakupach w Fashion Housie w Szadółkach.

      • 2 5

      • Jak jesteś taki kozak to zbij jakimś konkretnym argumentem (2)

       każde zdanie wypowiedziane powyżej. Przyczepiłeś się tylko do wursta i bagietki, podejrzewam że tylko na tyle cię stać bo sam masz bagietkę zamiast mózgu. Takie durne lewackie puste gadanie... A jak nie to udowodnij że to wszystko powyżej to kłamstwa.

       • 2 2

       • Zapraszam cię na najlepsze bratwursty w Berlinie w centrum. (1)

        Curry 61, ulica Oranienburg Strasse 6 - blisko stacji Berlin Hackescher Markt. Wszystko ładnie, smacznie, palce lizać. Jak więc widzisz, nie jest wszystko arabskie i można zjeść kiełbaskę w centrum Berlina. Ale ty swoje. Pewnie jeszcze znajdą się osoby, które były w Paryżu i ci napiszą, że w centrum da się zjeść bagietkę. Ale po co one mają cię pogrążać, jak ty nadal sądzisz, że masz rację i nawet sto argumentów kolejnych osób ciebie nie przekona.

        • 1 2

       • Nie widzę tu 100 argumentów innych osób. Ty nadal swoje. Zobacz ile jest meczetów i centrów isl. w każdym, dosłownie, każdym mieście. W całej Europie. Wskaż w którym arabskim kraju chrześcijanie mają tyle kościołów, centrów chrześcijańskich. Wskaż gdzie mają całe osiedla, dzielnice opanowane przez niewiernych. Zero wzajemności. Teraz dociera? Muzułmanie sobie na to nie pozwalają. Europa tak. I widać jak się zmienia.

        • 1 0

      • Oczywiście, że kupisz bagietke. Chodzi o skalę. Poniżej ktoś ma rację, że się uczepiles. Chodzi o to, że konkretne kraje zamieniają się w arabskie kolonie. Nie są już krajami że swoją kultura. Obcy mają większe prawa nic lokalsi. Ty widzisz tylko bagietki i herbatę. Spójrz szerzej. Jeśli tylko to do ciebie trafia podaj kontrargunenty. Dlaczego mamy ich przyjąć? Bo są biedni? Bo w Syrii wojna? A reszta? Argumentów brak.

       • 1 0

      • Poza tym zobacz jaki jest stosunek plusów i minusów przy wypowiedziach? Wszyscy są opłacani? Na siłę chcecie wcisnąć imigrantów. Społeczeństwo po prostu tego nie chce. Chce stabilnego i bezpiecznego kraju.

       • 1 0

  • podobno budyń jest "ciepły" - czy to prawda? (1)

   i ukrywa to przed lemingami/wyborcami

   • 1 0

   • Jak go doprowadziłeś do wrzenia, to nic dziwnego, że ciepły.

    • 0 0

 • Adamowicz zajmij się zarządzaniem miasta a nie polityką (14)

  problemy "bogatego świata" nie są Nam tutaj potrzebne

  • 772 78

  • Pawełku zwany Budyniem (9)

   A może tak byś zarządził referendum w tej sprawie?
   Ale nie, za dobrze wiesz, że byś przegrał jeszcze bardziej, niż już jesteś przegrany.
   Skoro nie umiesz policzyć swojego majątku, to jak masz czelność dalej trwać na swoim stołku?
   Super glue przykleił porcięta i wypalił godność osobistą i honor?
   Wstyd dla Gdańska to Paweł Adamowicz, jego Prezydent.

   • 71 6

   • Pawełek zwany Budyniem tak dłudo będzie krecią robotę czynił do czsu kiedy go się nie zamknie.

    • 41 2

   • referendem w sprawie pomocy ofiarom wojennym który przeszły piekło? (7)

    to jak referendum czy jesteś człowiekiem czy szczeżują

    • 3 45

    • Niesamowite.

     • 19 0

    • Radosław O (2)

     piszesz z kurkowej?

     • 16 2

     • na pewno nie kościoła (1)

      • 2 5

      • no to

       Z srebrzyska

       • 15 0

    • Jak wojna jest w Maroku?

     • 15 1

    • te ofiary zostają akurat u siebie bo nie mają możliwości żeby stamtąd uciec

     • 4 0

    • jakie piekło jakie ofiary, człowieku przestań oglądać te wiadomości gdzie tak Ci podają. to jest banda młodych nierobów którym nie chce się pracować a chcą żyć za naszą kasę na zasiłkach itd. tam nie ma matek z dziećmi czy staruszków. tam jest wataha psycholi którzy jedyne co uważają to że TRZEBA IM POMÓC i to jest obowiązek każdego Państwa, a oni będą siedzieć i pierdzieć w fotel bo pracować to on nie chce. I na co nam tacy "imigranci" od 7 boleści ? Lepiej niech miasto zajmie się tymi którzy faktycznie mieszkają w skrajnym ubóstwie a pracują i robia co mogą żeby żyć uczciwie ale każdy ma ich w d,,,,. Swoich problemów nie widzisz ale pomagać "tym potrzebującym " ( chyba zasiłku) to jesteś pierwszy

     • 6 1

  • Bardzo chciałabym, żeby do Polski ludzie chcieli imigrować, tak, jak do "zgniłego zachodu", bo to by oznaczało, że Polska jest dobrym miejscem do życia. Ale jest przeciwnie, miliony ludzi uciekają do "eurokalifatów", dziwne, nie? Polacy są wszędzie, a czy do Polski migrują, bo ja wiem, Grecy, Finowie, Chorwaci, czy Portugalczycy? O obywatelach bogatych państw nie wspomnę.

   • 8 16

  • To jest nasz problem, bo jesteśmy bogatym światem (2)

   a Chrystus, chrześcijaninie, nie kazał patrzeć w portfel tylko w serca.

   • 9 21

   • (1)

    Powiedz to budyniowi.

    • 17 1

    • I Ojcu Tadeuszowi z Torunia.

     • 1 1

 • Pierwszy raz bądźmy mądrzy przed szkodą, trzymajmy się od tej awantury z daleka. (6)

  • 637 49

  • Przyjmijmy biednych ludzi (4)

   myśmy w tej wojnie dopomogli na wiele sposób i wciąż dopomagamy

   • 9 48

   • której wojnie? (2)

    • 18 0

    • w "Arabskiej Wiośnie" pomagaliśmy ochoczo, w Afganistanie i Iraku (1)

     to są wszystko konsekwencje imperializmów USA-UE-Rosji w których bierzemy udział

     • 12 16

     • Przestan bredzic to nie polskie bomby spadaly na te kraje.

      Polska ma czyste rece w tej sprawie.

      • 7 1

   • Dzięki !

    Cieszę się że ktoś jeszcze dostrzega nasz udział w wykreaowaniu tej sytuacji. Większość wypowiadających się na tym forum brakuje tej ciągłości myślenia.

    • 4 12

  • Z tym apelem do kaczora.

   • 5 14

 • Niech sobie Pan Adamowicz weżmie tych imigrantów do swoich mieszkań, da im wikt i opierunek!!! (26)

  Na pewno go ubogacą kulturowo a na święta zrobią mu bombki w prezencie ;)

  • 978 83

  • (22)

   rozumiem, że jako katolik nie posiadasz wartości moralnych i zabijanie innych ludzi nie jest dla ciebie problemem. ale są w Polsce osoby, które takie wartości posiadają i sprzeciwiają się zabijaniu niewinnych (którzy próbują uciec z obszarów ogarniętych wojną) i popierają przyjmowanie imigrantów

   • 14 95

   • Skad wiesz jakiego on jest wyznania? (9)

    Do Ukraincow nie mamy zastrzezen, dla nietolerancyjnych i leniwych muzulmanowx ktorzy lubia trotyl, juz tak.

    • 69 4

    • (8)

     dla Niemca każdy Polak to złodziej i pijak. dla ciebie każdy uchodźca niesie trotyl w plecaku. dostrzegasz związek?

     • 12 51

     • (6)

      Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale każdy terrorysta jest muzułmaninem.

      • 53 8

      • Poczytaj sobie o polskich terrorystami,

       Łosiu

       • 3 32

      • (1)

       poczytaj statystyki, Muzułmanie najczęściej padają ofiarą terroru. Terroryzmu nie da się przyporządkować do jakiejś narodowości, religii. Terror jest bronią słabych. Zresztą Polacy też w przeszłości byli terrorystami, gdy nie mieli innych środków walki.

       • 2 24

       • maleńkie światełko wśród zalegających mroków ciemności. ciemny lud rzecz jasna negatywnie ocenił wypowiedź na 13 do 0.

        psycholog społeczny na podstawie ocen mógłby wysnuć wniosek, iż intelektualne mroki średniowiecza zawitały nad skrawek kontynentu żałośnie jęczący aby go nazywać Europą

        • 1 4

      • Rozumiem, że o Grupie Baader-Meinhof w Niemczech czy Sinn Fein w Irlandii nie słyszałeś?i (2)

       To tacy typowi islamiści ;)

       • 2 3

       • im też państwa europejskie gwarantowały zasiłki? (1)

        • 5 0

       • Oczywiście. Obywatel kraju, więc się należy.

        • 0 0

     • Czytaj ze zrozumieniem.

      • 9 0

   • (2)

    Kiedy w końcu zrozumiesz znaczenie słów "imigrant" i uchodźca" ćwierćinteligencie? Dyskusja z ludźmi o wiedzy na poziomie średnio rozwiniętego gimnazjalisty mija się z celem. I nie wycieraj sobie gęby katolicyzmem bo wiesz o nim tyle co wyczytałeś z nagłówków popularnych portali. Poziom infantylizmu wypowiedzi zbliżony do głupoty.

    • 41 5

    • (1)

     A co, imigrantom ekonomicznym to już nie pomagamy? Niech żyją w nędzy albo umierają z głodu?? Jaka krótka pamięć. A ile milionów Polaków było przez stulecia imigrantami? A jeszcze parę stuleci wcześniej przyjmowała migrantów ekonomicznych.

     • 2 15

     • Nie porównuj szamba z perfumerią.

      • 8 1

   • xxx (4)

    A wiesz kto i z jakiego kraju do ciebie chce przyjechać. Czy jest tam wojna i po jakiej stronie on walczył?
    Najpierw pomyśl, a potem odpowiedz?
    PS Dodam, ze bardzo duzo krąży lewych dokumentów i terorysci mają łatwy do nich dostęp. Adamowicz daje takie deklaracje, bo UE daje Gdańsku kasę na inwestycje(na których można zarobić)

    • 29 2

    • Tak się szczęśliwie skłąda,

     że prezydenci miast mogą sobie zapraszać, ale tu potrzebna jest zgoda innych organów. M.in. SG :). POwcy chcą sprowadzić nieszczęście na Polskę, żeby później móc wygadywać, że PiS nie może sobie poradzić z terrorystami...Czyżby przewidywali następną przegraną i w związku z tym chcieli dołożyć jeszcze gnoju do tej kupy, którą zostawili?

     • 21 2

    • szczególnie walczyły te 2-3 letnie dzieci (2)

     po ciemnej stronie mocy
     Jak Polacy uciekali z kraju tuż przed stanem wojennym i byli przyjmowani przez Austrię, Niemcy, Francję Szwecję czy Kanadę to było ok, ale jak teraz many pomóc potrzebującym ludziom którym bomby lecą na głowę, to odwracamy się plecami. to wstyd i hańba. Wielu moich znajomych w 81" zostało za granicą i obce narody udzieliły im pomocy w całej Europie, teraz czas na rewanż. Jak słabi psychicznie są ci którzy się boją o zachowanie naszej kultury, że kilka tysięcy osób zdominuje 38 milionowy naród. Jakie słabe poczucie własnej wartości i słaba wiara katolicka - skoro taki strach że wszyscy przejdą na islam. Jeśli Chrystus przyszedł by teraz do tych strachliwych pseudo chrześcijan, to pierwsi by rzucili kamieniem w niego. Syn broszki wyświęcony na księdza, a ona zaprzecza podstawowym wartościom chrześcijaństwa.

     • 3 27

     • XXX

      A co mnie obchodzą ludzie, co wyjechali z Polski za pracą? Czy ja coś z tego mam? Argument 'z d*py" A po drugie, ja pisałem o terrorystach, nie wiemy kto przyjedzie..... Mówiłem, pomyśl zanim odpiszesz.

      • 12 3

     • Polacy nie są terrorystami

      Polacy przyczyniają się swoją pracą do bogacenia się państw które przyjęły nas wtedy . Zintegrowali się, a wręcz często się im zarzuca, że za bardzo. Stanowili i stanowią podobną emigrację głównie zarobkową jak Ukraińcy obecnie u nas. I to jest ok. Ci co teraz chcą z Afryki do Europy w 90% to emigranci zarobkowi a właściwie zasiłkowi (do pracy im się nie pali). Wprowadzają prawo szariatu a my tego nie chcemy. Bądźmy wreszcie mądrzy przed szkodą.

      • 17 2

   • Debil !!!

    • 4 2

   • (1)

    Na terenach w Niemczech, gdzie uchodźcy się osiedlili jest duży problem. Policja bardzo często musi tam jeździć. Dodatkowo nie za bardzo chcą pracować, wolą dostawać i to nie małe zapomogi.

    • 19 1