Fakty i opinie

stat

Kulinarne szkolenia na święto Hal Targowych

Hale Targowe w Gdyni kojarzą się przede wszystkim ze świeżymi owocami i warzywami, ale to nie wszystkie atuty tego miejsca.
Hale Targowe w Gdyni kojarzą się przede wszystkim ze świeżymi owocami i warzywami, ale to nie wszystkie atuty tego miejsca. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Moda na zdrowe odżywianie nie przemija, a w nadchodzący weekend będzie można nie tylko kupić zdrowe produkty, ale też nauczyć się, jak przyrządzić z nich kulinarne cudeńka. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem II święto Hal Targowych zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.Robisz zakupy na Hali Targowej?

tak, regularnie 26%
tak, ale tylko czasami 25%
nie, bo wolę inne miejsca 16%
nie, bo mam nie po drodze 33%
zakończona Łącznie głosów: 266
W tym roku organizatorzy stawiają przede wszystkim na edukację kulinarną. Zadba o nią m.in. szef kuchni Jacek Fedde, który na początek imprezy przygotuje smakowitą sielawę. Oprócz niego będzie też można czerpać inspiracje od znanych kulinarnych blogerek, występujących pod pseudonimami Kuchnia Ilony oraz Wielki Apetyt.

W Hali Targowej można bowiem bez problemu kupić nie tylko świeże owoce i warzywa, ale też runo leśne, świeże jajka od szczęśliwych kur z kaszubskich wsi czy miody.

- Hale Targowe to również miejsce, w którym pojawiają się rolnicy i producenci z dalszych części naszego regionu. Nie tylko z Kaszub, ale również Kociewia i Żuław. Tak duża różnorodność produktów gwarantuje dobrą jakość kulinariów, ale też rzemiosła - mówi Jacek Debis z Agencji Rozwoju Gdyni, organizującej imprezę.
Podczas imprezy nie zabraknie też atrakcji, które nie są bezpośrednio związane z kulinariami. Odbędą się warsztaty modowe, koncerty jazzowe, a także spotkania z aktorami. Z Zofią Czerwińską, znaną m.in. z serialu 40-latek będzie nie tylko pozować do zdjęć, ale też zamienić kilka słów, a aktor Teatru Muzycznego w Gdyni - Tomasz Więcek - zaprezentuje swoje wokalne umiejętności.

Opinie (37) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.