• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kwiaciarnia zamknęła się po 29 latach. Będą szukać nowego najemcy

Ewelina Oleksy
6 listopada 2022, godz. 15:00 
Opinie (186)
Kwiaciarnia w tym miejscu działała przez 29 lat. Teraz jest już nieczynna. Kwiaciarnia w tym miejscu działała przez 29 lat. Teraz jest już nieczynna.

Po 29 latach działalności, zamknęła się kwiaciarnia przy ul. Srebrniki 12Mapka, tuż przy starej kaplicy tamtejszego cmentarzaMapka. Gdańskie Nieruchomości będą szukać nowego najemcy lokalu.Robiłe(a)ś zakupy w kwiaciarni przy cmentarzu Srebrzysko?

- Co się stało z kwiaciarnią przy cmentarzu Srebrzysko? Była tam od zawsze, a teraz stoi zamknięta. Zdziwiłam się, że nie mogłam kupić tam chryzantem przed świętem 1 listopada. Co tam teraz będzie? - napisała do nas pani Wioletta, nasza czytelniczka.
Kwiaciarnia przy cmentarzu Srebrzysko w charakterystycznym, ceglanym budynku działała od 1993 r. Lokal jest gminny i był dzierżawiony od miasta przez 29 lat.

- Aż do tego roku, nieprzerwanie mieściła się tam kwiaciarnia - mówi Aleksandra Strug, rzeczniczka Gdańskich Nieruchomości, które administrują budynkiem.
Po 32 latach rodzinny sklep rybny na skraju upadku Po 32 latach rodzinny sklep rybny na skraju upadku

Skontaktowaliśmy się z właścicielem kwiaciarni, by zapytać go o powody zamknięcia. Usłyszeliśmy, że stało się to z powodów osobistych, o których nie chce szerzej informować mediów.

Kwiaciarnia w tym miejscu działała przez 29 lat. Teraz jest już nieczynna. Kwiaciarnia w tym miejscu działała przez 29 lat. Teraz jest już nieczynna.

Będą szukać nowego najemcyW związku z tym, Gdańskie Nieruchomości będą szukać nowego najemcy.

- Lokale użytkowe, które po zakończeniu działalności przejęte zostają od dotychczasowych użytkowników, przechodzą procedurę kwalifikacyjną i po uzyskaniu decyzji prezydenta co do ich dalszego przeznaczenia, w odpowiedniej procedurze, oferowane są do ponownego wykorzystania. Tak też będzie tym razem - odpowiada Strug. - W przypadku decyzji o zachowaniu dotychczasowej funkcji nieruchomości, uruchomiona zostanie procedura najmu i lokal proponowany będzie do ponownego wynajęcia dla osób zainteresowanych prowadzeniem w nim działalności.

Kwiaciarnie w Trójmieście - lista miejscUrzędnicy najchętniej widzieliby tam działalność zbliżoną do dotychczasowej. Wszelka działalność rozrywkowa, czy gastronomiczna nie zostanie dozwolona w tym miejscu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane