Fakty i opinie

stat

Łamią przepisy i zwiększają korki

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: trzech chętnych do projektowania nowego wiaduktu na płk. Dąbka

Korek na końcu ul. Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni mógłby być mniejszy, gdyby nie część kierowców wciskających się na Trasę Kwiatkowskiego po ominięciu tych, którzy jadą zgodnie z przepisami. Policja już wie o problemie i zapowiada tam kontrole.Jak oceniasz kierowców omijających zator i wpychających się na pas za nim?

nie mam uwag, sam tak czasem jeżdżę, wykorzystując okazje 8%
nie pochwalam, ale bez przesady - nikomu krzywdy nie robią 10%
to cwaniactwo, które powinno być bezwzględnie karane 82%
zakończona Łącznie głosów: 1187
W okresie remontów Trasy Kwiatkowskiego korkują się też ulice dojazdowe do niej. Popołudniami nikogo nie dziwią zatory na ul. Hutniczej zobacz na mapie Gdyni czy ul. Janka Wiśniewskiego. Ale ten drugi korek często powodowany jest nie tylko przez prace na drogach, ale też kierowców, którzy łamią przepisy. W jaki sposób?

Ul. Janka Wiśniewskiego ma dwa pasy. Lewy kieruje na "ślimak" prowadzący na Trasę Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni w stronę obwodnicy i ul. Hutniczej, a prawy w kierunku terminalu promowego zobacz na mapie Gdyni. To właśnie na lewym tworzy się korek, ale na ślimak można dostać się też od strony terminalu.

Kierowca-cwaniak co minutę

- Część kierowców wykorzystuje to, jadąc "niby" w prawo, a po ominięciu zatoru wjeżdżają przez ciągłą linię i zakreskowane pole i wciskają się na Trasę Kwiatkowskiego. W ciągu kilkunastu minut po godz. 16 nagrałem z dziesięciu takich cwaniaków - mówi pan Antoni, który przesłał nam film z tego miejsca.
O sprawie wie już policja, która zapowiada, że przeprowadzi w tym miejscu kontrole.

- To oczywiście złamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, zagrożone karą co najmniej 100 zł - mówi nadkom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.
graf. Trojmiasto.pl
Przez nich uczciwi stoją w korku

Warto przy tym zaznaczyć, że nie jest to tylko "niewinne" najechanie na linię ciągłą, jakie mogłoby się zdarzyć przy znikomym ruchu na pustej drodze.

- Przez takich kierowców, inni, którzy nie łamią przepisów, czekają dłużej, bo korek nie posuwa się do przodu. Z boku wciskają się cwaniaki i nie ma żadnego wytłumaczenia, że nie wiedzieli. Oznakowanie poziome doskonale widać, a poza tym wszyscy nagrani przeze mnie kierowcy mieli rejestracje z Gdyni i powiatu wejherowskiego. Często też blokują ruch w prawo, bo część kierowców nie chce ich wpuścić, widząc, że kombinują - dodaje nasz czytelnik.

Opinie (176) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.