• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ławki z USB i Wi-Fi pojawią się w Gdyni

Patsz
16 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Ławki z USB i Wi-Fi staną na Chwarznie, Wiczlinie i Witominie. Ławki z USB i Wi-Fi staną na Chwarznie, Wiczlinie i Witominie.

Ławki z portami USB, Wi-Fi i oświetleniem LED staną w najbliższych tygodniach w Chwarznie, Wiczlinie i Witominie w Gdyni. Osiem ławek pojawi się dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Kosztowały nieco ponad 100 tys. zł.



Często doładowujesz telefon?

Ławki z USB i Wi-Fi zostały zgłoszone w Budżecie Obywatelskim w Gdyni w zeszłym roku.

Na Chwarznie i Wiczlinie projekt jest częścią wymiany oświetlenia na LED-y, o której pisaliśmy w ostatnich tygodniach.

Na Witominie zaś oprócz ławki ma się pojawić niebawem próg zwalniający, oznakowanie przejścia dla pieszych, remont chodnika, a na przystanku zostanie zamontowana tablica Tristar.

Chwarzno i Wiczlino: nowe oświetlenie LED



Ławki z USB i Wi-Fi w Gdyni: osiem sztuk za 103,5 tys. zł



Razem stanie osiem ławek. Będą zasilane energią solarną. Ławki będą wyposażone w porty USB, oświetlenie LED i dwie stacje do ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego). Producent obiecuje, że ładowanie urządzeń będzie możliwe przez minimum 10 godzin dziennie.

Ławki z USB i Wi-Fi - lokalizacja:

  • ławki z modułem stojaków rowerowych: ul. Chwarznieńska, ul. Maćka z Bogdańca, ul. Staniszewskiego, ul. Wiczlińska, ul. Zaruskiego
  • bez stojaka: skwer Mowińskiego, ul. Filipkowskiego, ul. Jowisza.

Ławki z USB i Wi-Fi do Gdyni dostarczy i zamontuje firma El-PRzem z miejscowości Nowe Dąbie. Ich koszt to 103,5 tys. zł. Pojawią się w ciągu najbliższych tygodni.

Są objęte 3-letnią gwarancją. Przerwy w działaniu urządzeń, zgodnie z wymogami Gdyni, nie powinny trwać dłużej niż 10 dni roboczych.

Ławki solarne w Gdyni: pomysł z budżetu obywatelskiego



- To, że są to projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, pokazuje, że ten rodzaj konsultacji społecznych może być nie tylko formą partycypacji, ale również źródłem inspiracji do innowacyjnych rozwiązań - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Ładowarki USB także w pojazdach komunikacji miejskiej



Podobne urządzenia do ładowania telefonów i innych urządzeń z gniazdem USB znajdują się m.in. w autobusach, trolejbusach i za sprawą portalu Trojmiasto.pl także we wszystkich zmodernizowanych pociągach SKM. Ufundowaliśmy je z okazji 20. urodzin Portalu Trojmiasto.pl.

Reakcje pasażerów na ładowarki USB w SKM

Patsz

Miejsca

Opinie (198) 8 zablokowanych

  • 12 tysiecy za ławke

    Gdynia się rozwija

    • 3 1

  • (1)

    Lepszym pomysłem byłyby automaty biletowe, skoro miasto dąży do ograniczenia ruchu samochodowego w centrum.
    Ok,można kupić miesięczny,można kupić karnet u kierowcy, jednak turystom nie są potrzebne karnety. W weekend nie ma gdzie kupić biletu a większość kiosków, które kiedyś zajmowały się dystrybucją biletów została zlikwidowana.

    • 1 1

    • To kup sobie godzinny. Nikt nie będzie stawiał biletomatów, jak za niedługo będą biletomaty w pojazdach na całym obszarze MZKZG.

      • 0 1

  • jeden cel

    dulkiewicz szczurek karnowski

    • 2 0

  • I super, u mnie w Gdańsku 150 tysięcy złotych za arabski rydwan koleżanki urzędników

    i 130 tysięcy złotych za stół hejterzy lewaccy.

    • 3 0

  • Głupota

    Myślę że to jest zły pomysł . Można zrobić tak jak rodzina jest po tragedii nie ma prawie pieniędzy na życie , to myślę że lepiej było by podwyższyć pensję . A po za tym po 1 zimie będzie do likwidacji

    • 1 0

  • Szczurek ty dziury w drogach łataj...

    Trochę tak jakby ktoś chodził w podartych spodniach i szukał do tego nowej marynarki. Wizjoner Gdyński na miarę dewelopera żoliborskiego. Ta sama mentalność.

    • 2 0

  • Nawet nie wiem czy sie śmiać cz płakać, brnijmy dalej w uzależnienia fonoholizmu :/

    • 3 0

  • przerost formy nad trescia i marnotrastwo

    ladna lawke ogrodowa (betonowe bloki, solidne deski) mozna kupic za ok. 1 tys. z transportem, montaz powiedzmy 500 szt. zostaje blisko 90 tys. na inne zbytki..... ludzie nie wiedza juz na co wydawac kase z tych budzetow..... ja rozumiem, cel spoleczny itd ale to juz przesada

    • 2 1

  • USB

    Zamiast portu USB lepiej byłoby zbudować dobry dojazd do portu Gdynia. I znów w Gdańsku nowe mosty drogi a w Gdyni ławka. Żałosne...

    • 2 0

  • Gdynia to jednak miasto obywatelskie (3)

    * w budżecie obywatelskim zagłosowali mieszkańcy, uważają, że ich chodniki na nowej części Chwarzna i Wiczlina są ok, a brakuje im ławek, na których będzie można popracować na laptopie, którym jednak baterie siadają i nie mają podłączenia do LTE;
    * spoko obwodnica Witomina powstanie, lodowisko też,
    * park centralny to inwestycja spójna, która spowoduje zagospodarowanie piaszczystego boiska, starych rozpadających się płotów, starego lodowiska, a wartościowo przyrodniczo drzewa zostaną wkomponowane- radzę popatrzyć na projekt;
    * Estakada powinna być remontowana przy dużym współudziale Państwa, bo zasila transport do Portu, który jest własnością Państwa
    * bus pasy to nie tylko farba, ale często jednak inwestycja;
    * większość pieniędzy z programów UE poszły na konkretne inwestycje węzeł na wzgórzu, termomodernizacja szkół, kanalizacja deszczowa - wystarczy popatrzeć na stronie;
    * Gdynia kupuje nowe autobusy i chyba dobrze, wolę jechać nowymi, a drogi są remontowane, odysłam do budżetu.
    Hejtować można ale z głową. Naprawdę czasami warto poczytać oficjalne dokumenty np. sprawozdanie budżetowe, aby się czegoś więcej dowiedzieć

    • 2 0

    • Żartujesz, prawda?

      • 0 0

    • warto poczytać oficjalne dokumenty

      A są i takie nieoficjalne dokumenty, niewarte czytania?

      • 0 0

    • Nie zgadzam się z pkt.pierwszym,chodzi o te super ławki na Chwarznie

      Wystarczy się zastanowić dlaczego tak zagłosowali mieszkańcy.Analizuję to od dłuższego czasu i mam pewne wnioski.Ktoś kiedyś nagle wpadł na pomysł połączenia dzielnic Chwarzna i Wiczlina.Powstała największa powierzchniowo dzielnica,zaludniająca się w błyskawicznym tempie dzięki aktywności Hossy i innych deweloperów.Potrzeby "starych" mieszkańców tych dzielnic są niestety jak widać rozbieżne.To naturalne.Mieszkańcom bloków brakuje w/w ławek,a pozostałym jak widać z projektów chodników,ulic i innych bardziej przyziemnych,ale bardzo istotnych jak np.kosze na śmieci itp.Widzę tutaj olbrzmie pole do pracy dla rad dzielnic,które są łącznikiem pomiędzy obywatelami a władzą samorządową,LIS czy Urban Lab. ,których idea ma temu służyć.Projekty i opinie o nich to kopalnia wiedzy dla takich instytucji,jeżeli będą dobrze działać to stworzymy miasto obywatelskie,zrównoważone,bezpieczne itd.,w przeciwnym razie mamy tylko niwiarę w inicjatywy i pomysły społeczne,postawy hejtowania a nie rzeczowe dyskusje.
      Najlepszym tego przykładem jest ilość chętnych na tegoroczne warsztaty na projekty miejskie .W ubiegłym roku 87 osób w tym 57,a w przyszłym pewnie przewiduję może trzydzieści.Na pierwszym spotkaniu,zapytałam co dzieje się z projektami "niezwycięskimi" z poprzedniego roku,licząc na odpowiedź LIS ,że są analizowane i stanowią dla nich inspirację aby kolejne edycje były lepsze i budowały postawy obywatelski,promowały aktywne jednostki itp.Na postawione pytanie nie uzyskałam odpowiedzi,a głos z sali ,że idą do kosza nie był naprawdę budujący.LI S jest powołane do/ i tu odsyłam do statutu /do promowania i uaktywniania mieszkańców,stanowi bezpośredni pomost obywatela z władzą,widzi żywotne potrzeby mieszkańców,posiada narzędzia do realizacji ideii,aby nie pozostała ona tylko hasłem.
      Wracając do warsztatów brakowało mi już na pierwszym spotkaniu właściwych fachowców,mam na myśli przedstawicieli odpowiednich urzędów,prawników,architektów itd.aby pracę przy wstępnych projektach od razu urealniać do istniejąch przepisów czy planów miasta bo to jest b.istotne.Pracując w grupie miasto obywatelskie odniosłam wrażenie ,że odkrywamy przysłowiową amerykę,włazimy w nieznane nam kompetencje urzędników,wydziałów właściwych dla danego obszaru.Podobnie w drugiej grupie miasto kreatywne brak wiedzy na temat możliwości otwarcia zasobów szkół itp na potrzeby obywateli.
      Moderatorz,owszem starają się prowadzić i pomagać,ale taiej wiedzy chyba nie mają i skupiają się na stronie merytorycznej projektów.Tak więc po pierwszym dniu warsztatów jestem nieco rozczarowana bo moim zdaniem nie do końca dają szanse ludziom naprawdę kreatywnym,przede wszystkim brak wsparcia ze strony fachowców/bo po co wyważać drzwi skoro są już otwarte/,po drugie niesamowity pośpiech,ograniczenia czasowe moim zdaniem nie służą jakości projektów a wręcz przeciwnie odniosłam wrażenie jakby ktoś chciał odfajkować całą akcję.Nad ideą warsztatów powinno się chyba jeszcze sporo popracować.Czytam te wszystkie komentarze i niestety mam smutne wnioski.Podsumowując władza nie zbudowała jak na razie społeczeństwa obywatelskiego,świadomego,kreatywnego.Brak przejrzstych planów mista,wizji nie pozostającej w sferze sloganów którymi najłatwiej się posługiwać bo to modne i nośne.Władza tak jak każdy powinna umieć uczciwie przyznać się do błędów,być bliżej obywatela,szanować poglądy różnych ludzi być wzorem w swoim środowisku,pokazywać swoje dokonania w dostępnych mediach,budować platformy porozumienia,aktywnie wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców,być po hprostu wzorem dla obywateli.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane