• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Znów atak na pozycję lidera

Jacek Główczyński
13 kwietnia 2024, godz. 12:45 
Opinie (88)

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk wyjdzie do meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, aby wygrać i odzyskać fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Lechia Gdańsk wyjdzie do meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, aby wygrać i odzyskać fotel lidera Fortuna 1. Ligi.

Lechia Gdańsk po tygodniowej przerwie może wrócić na pozycję lidera Fortuna 1. Ligi. By atak na 1. miejsce był skuteczny, biało-zielonym do wyprzedzenia Arki Gdynia, która w 27. kolejce już zremisowała, potrzebne jest zwycięstwo u siebie nad drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Przypomnijmy, że podopieczni Szymona Grabowskiego przed własną publicznością nie przegrali 12 kolejnych meczów, 10 z nich wygrali, w tym 6 ostatnich. Początek gry w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 12:40. Natomiast o 10:40 zacznie działać miasteczko Inea oraz będzie można włączyć się do zbiórki pieniędzy oraz karmy na rzecz schroniska "Promyk".

Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Jak typowano

92% 310 typowań LECHIA Gdańsk
3% 10 typowań REMIS
5% 16 typowań Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Twoje daneLechia Gdańsk atakuje pozycję lideraLechia Gdańsk była liderem Fortuna 1. Ligi od 23. do 25. kolejki. Przed tygodniem oddała przodownictwo Arce Gdynia, gdyż przegrała na wyjeździe z GKS Katowice 0:1.

- Chcemy być pierwsi. Tak cały czas podchodziliśmy do tego pościgu bez względu na to, ktokolwiek by nie był liderem. Chcemy ścigać Arkę - tak mówił Szymon Grabowski już na przedmeczowej konferencji prasowej.
Lechia Gdańsk odrabia pracę domową, zmienia skład i eliminuje bolączkę w ofensywie. Sprawdź, co jeszcze mówił Szymon Grabowski Lechia Gdańsk odrabia pracę domową, zmienia skład i eliminuje bolączkę w ofensywie. Sprawdź, co jeszcze mówił Szymon Grabowski

Pierwszego dnia 27. kolejki drużyna z Gdyni zremisowała w Lublinie z Motorem 2:2. Ten wynik otwiera biało-zielonym drogę ataku na pozycję lidera już w niedzielę. By był on skuteczny, potrzebne jest zwycięstwo u siebie nad drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza.Przerwana zwycięska passa w Fortuna 1. Lidze, ale ta w Gdańsku nadal trwaPorażka w Katowicach przerwała zwycięską passę w Fortuna 1. Lidze, na którą złożyło się sześć meczów, ale doskonała seria w Gdańsk nadal trwa. Twierdza Polsat Plus Arena Gdańsk została zbudowana na podstawie 12 meczów z rzędu bez przegranej, w tym 10 wygranych i 6 ostatnich z rzędu. Bilans bramkowy tej serii, która rozpoczęła się 13 sierpnia 2023 roku, wynosi już 28:5.

Lechia Gdańsk takiej passy wygranych nie miała od 19 lat. Są problemy finansowe Lechia Gdańsk takiej passy wygranych nie miała od 19 lat. Są problemy finansowe

- Zdajemy sobie sprawę, że przedsezonowe oczekiwania, jeśli chodzi Termalikę, a także jej względem siebie, są odmienne do obecnej sytuacji w tabeli, bo chcieli być pewnie na miejscu, które my teraz zajmujemy, walczyć o lokaty dające bezpośredni awans. Życie pisze różne scenariusze. My też chcemy być przygotowani na każdy scenariusz, jeśli chodzi o tego przeciwnika. Pod wodzą nowego trenera jeszcze nie zapunktowali za trzy, ale przyjadą po to, żeby napsuć nam dużo krwi i zgarnąć trzy punkty - ocenił szkoleniowiec Lechii.


Marcin Brosz wyciągnął mylne wnioski co do Lechii Gdańsk?Marcin Brosz, który w przeszłości awanse do ekstraklasy zdobywał z: Piastem Gliwice (2012) i  Górnikiem Zabrze (2017), a ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19, trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza został 19 marca. Jego drużyna w Gdańsku może stracić nawet teoretyczne szanse na grę w barażach, a coraz bardziej zacznie oglądać się za siebie, gdyż nad strefą spadkową ma tylko 5 punktów przewagi. Dlatego szkoleniowiec starał się jak najlepiej "rozpracować" Lechię i na żywo oglądał ją w Katowicach.

Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: Fotel lidera ma znaczenie. Chcemy wygrywać wszystko Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: Fotel lidera ma znaczenie. Chcemy wygrywać wszystko

- Na pewno po tym meczu wyciągnął mylne wnioski na nasz temat. Jednak trener Brosz jest bardzo inteligentną osobą i bardzo dobrym trenerem, a zatem na pewno nie będzie opierał się tylko na tym spotkaniu, a przy analizie będzie patrzył w szerszym kontekście. Nie chcę wchodzić w głowę trenera i myśleć, jak tutaj Termalica zagra. Dla mnie liczy się Lechia i to, jak my będziemy się prezentować. Jesteśmy przygotowani pod strukturę, jaką prezentowała Termalika w dwóch ostatnich meczach, czyli z trójką środkowych obrońców, jak również na czwórkę w obronie oraz na dwóch czy też jednego napastnika - zapewnił Szymon Grabowski.


Co wybierasz piłkę nożną czy żużel?Kibice, którzy w równym stopniu pasjonują się piłką nożną jak i żużlem, będą musieli w niedzielę wybierać. Mecz Lechii Gdańsk na Polsat Plus Arenie Gdańsk rozpocznie się o godzinie 12:40, a ligowa inauguracja Energi Wybrzeża Gdańsk przy ul. Zawodników została wyznaczona tego samego dnia na 14.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Mecz Miesiąca z Ligowcem Roku 2023 Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Mecz Miesiąca z Ligowcem Roku 2023

Gdańskie kluby na tę kolizję terminów nie miały żadnego wpływu. Decydujące zdanie należało do stacji telewizyjnej, która ma wyłączność na transmisje z danych rozgrywek. W przypadku Fortuna 1. Ligi jest to Polsat, a żużel na wszystkich poziomach ligowych przejął Canal Plus.Mecz Lechii Gdańsk na 10 tysięcy kibiców. Bądź 2 godziny wcześniejLechia Gdańsk nie zmienia zasad organizacji meczów. Impreza masowa została zgłoszona na 10 tysięcy kibiców. 14 kwietnia warto na Polsat Plus arenę Gdańsk przyjechać wcześniej. Od godziny 10:40 na promenadzie między sektorami P i Q na trybunie żółtej będzie funkcjonować miasteczko Inea. Natomiast między trybunami P i K wolontariusze zbierać będą pieniądze oraz karmę dla psów i kotów na rzecz schroniska "Promyk".

Lechia Gdańsk postawiła na swoim. I dobrze, bo ma jeden problem z głowy Lechia Gdańsk postawiła na swoim. I dobrze, bo ma jeden problem z głowy

Promowanym przez klub i miasto środkiem transportu dla kibiców jest SKM. Tradycyjnie uruchomione zostaną bezpłatne przejazdy na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo. W innych środkach komunikacji publicznej należy wykupić bilet, a zmotoryzowani pod stadionem mają do dyspozycji płatny parking P4 (15 zł za postój).

Darmowe składy SKM na mecz odjadą o godzinie: 11:36 i 12:04. Natomiast powrót ze stadionu przewidziany jest o: 14:55 i 15:23. Podróż, bez zatrzymania na innych stacjach, trwa 6 minut.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane