• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk idzie na wojnę z Ilkayem Durmusem. Dusan Kuciak musi też odejść

jag.
29 lipca 2023, godz. 21:30 
Opinie (102)
aktualizacja: godz. 11:24 (30 lipca 2023)

Lechia Gdańsk

Ilkay Durus rozegrał w Lechii Gdańsk 66 oficjalnych meczów, w których zaliczył 9 goli i 8 asyst. Ilkay Durus rozegrał w Lechii Gdańsk 66 oficjalnych meczów, w których zaliczył 9 goli i 8 asyst.

Lechia Gdańsk idzie na wojnę z Ilkayem Durmusem. - Zdecydował się opuścić klub i domaga się przed FIFA otrzymywania wynagrodzenia do czerwca 2025 roku. Nie zamierzamy na to pozwolić. To on będzie musiał zrekompensować klubowi straty poniesione w wyniku swojego nieakceptowalnego zachowania - ogłosił Paolo Urfer. Szwajcar oczekuje, że kontrakt rozwiąże Dusan Kuciak, a już to zrobił Joeri De Kamps. Holender będzie kontynuował karierę w IK Sirius, czyli szwedzkim klubie, do którego wcześniej trafił Henrik Castegren.Aktualizacja, 30.07.2023, godz. 11:24

Joeri De Kamps znalazł się ponownie w jednym klubie z Henrikiem Castegrenem. Defensywny pomocnik trafił do IK Sirius w szwedzkim mieście Uppsala. Jest to wolny transfer, czyli z tego tytułu Lechia Gdańsk nie otrzyma żadnych pieniędzy.

Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę. Dawid Bugaj wypożyczony z włoskiego SPAL 2013 Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę. Dawid Bugaj wypożyczony z włoskiego SPAL 2013

Rozgrywki Allsvenskan prowadzone są systemem wiosna-jesień. Do 16 kolejkach Sirius z dorobkiem 17 punktów zajmuje 12. miejsce w 16-zespołowej tabeli.


Joeri De Kamps rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk za porozumieniem stron. Holender przyszedł do biało-zielonych pod koniec ubiegłorocznego, letniego okna transferowego. Miał stać się liderem środka drugiej linii, ale częściej się leczył niż grał. Tym samym 31-latek poprzestał tylko na 11 oficjalnych występach.

Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i powrotu z meczu. Zagłosuj, co ciebie zabolało najbardziej Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i powrotu z meczu. Zagłosuj, co ciebie zabolało najbardziej

- Chciałbym podziękować Joeriemu za jego pozytywne podejście, gdyż zgodził się na zakończenie kontraktu bez żadnej kompensacji. To samo tyczy się Mario Malocy, który rozumie, że jego czas minął i który pożegnał się z klubem w przyjaźni - stwierdził Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk.


W klubie nie będzie już grał również Dusan Kuciak, który występował w biało-zielonych barwach od wiosny 2017 roku, stając się m.in. obcokrajowcem o największej liczbie występów w ekstraklasie (327 meczów). W Lechii 38-letni Słowak zagrał w 209 meczach, a kontrakt ma ważny do 30 czerwca przyszłego roku.

- Wciąż mamy nadzieję, że będziemy w stanie przekonać do podobnego rozwiązania Kuciaka i że nie będzie się on domagał wynagrodzenia za rok, w którym nie będzie grał dla biało-zielonych - zapowiedział Urfer.
Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1 po golu w doliczonym czasie. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1 po golu w doliczonym czasie. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Natomiast już jest wojna na linii Lechia - Ilkay Durmus. Spór rozstrzygnie FIFA. Piłkarz w Gdańsku miał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026, ale zerwał go wobec zaległości finansowych, które miał klub względem niego.- Durmus zdecydował się opuścić klub i domaga się przed FIFA otrzymywania wynagrodzenia do czerwca 2025 r. Nie zamierzamy na to pozwolić - nasi prawnicy są przygotowani, a Durmus nie miał prawa wysuwać takich żądań. To on będzie musiał zrekompensować klubowi straty poniesione w wyniku swojego nieakceptowalnego zachowania - oświadczył prezes Lechii.
Przypomnijmy, że Ilkay przez dwa sezony wystąpił w 66 oficjalnych meczach, w których zaliczył 9 goli i 8 asyst.

Lechia Gdańsk drużyną wielu liderów. Bogdan Sarnawski nowym bramkarzem Lechia Gdańsk drużyną wielu liderów. Bogdan Sarnawski nowym bramkarzem

Lechia Gdańsk - transfery lato 2023Przyszli:
Bogdan Sarnawski (paszport: Ukraina, pozycja: bramkarz, poprzedni klub: Krywbas Krzywy Róg, wolny transfer)
Jakub Sypek (pomocnik, poprzedni klub: Widzew Łódź, wypożyczenie do 30.06.2024 z opcją pierwokupu)
Rifet Kapić (Bośnia i Hercegowina, pomocnik, Valmiera FC/Łotwa, wypożyczenie do Lechii do 30.06.2024)
Marcel Bajko (obrońca/skrzydłowy, 31.12.2025), Bartosz Brylowski (obrońca, 30.06.2024), Bartosz Borkowski (napastnik, 30.06.2025), Adam Kardaś (pomocnik, 31.12.2025), Dominik Lemka (napastnik, 30.06.2024), Mateusz Rzeźnik (pomocnik, 30.06.2025) - wszyscy z drużyny juniorów
Luis Fernandez Teijero (Hiszpania, pomocnik/napastnik, Wisła Kraków, wolny transfer, 30.06.2026)
Miłosz Szczepański (pomocnik, Warta Poznań, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2024)
Miłosz Kałahur (obrońca, Resovia, wolny transfer, 30.06.2025)
Łukasz Zjawiński (napastnik, Widzew Łódź, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2025)
Jan Biegański (pomocnik, GKS Tychy, powrót po wypożyczeniu, 30.05.2025)
Tomasz Neugebauer (pomocnik, Podbeskidzie Bielsko-Biało, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2025)
Antoni Mikułko (bramkarz, Wieczysta Kraków, powrót po skróconym wypożyczeniu, 30.06.2025)

Może odejść:
Dusan Kuciak (Słowacja, bramkarz, 30.06.2024)

Odeszli:
Joeri De Kamps (Holandia, pomocnik, nowy klub: IK Sirius/Szwecja, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Ilkay Durmus (Turcja/Niemcy, skrzydłowy, zerwanie kontraktu, który miał obowiązywać do 30.06.2026)
Mario Maloca (Chorwacja, obrońca, nowy klub: HNK Gorica/Chorwacja, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron w Lechii)
Rafał Pietrzak (obrońca, Wieczysta Kraków, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
Jakub Kałuziński (pomocnik, Antalyaspor, należny ekwiwalent za wyszkolenie po wygaśnięciu kontraktu)
Maciej Gajos (pomocnik, Persija Jakarta/Indonezja, transfer definitywny)
Jakub Bartkowski (obrońca, Warta Poznań, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Michał Nalepa (obrońca, Zagłębie Lublin, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Jarosław Kubicki (pomocnik, Jagiellonia Białystok, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Kristers Tobers (Łotwa, obrońca/pomocnik, Grasshopper Zurich/Szwajcaria, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
Michał Buchalik (bramkarz, Ruch Chorzów, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
Henrik Castegren (Szwecja, obrońca, IK Sirius/Szwecja, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Kevin Friesenbichler (Austria, pomocnik/napastnik, DSV Leoben/Austria, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Marco Terrazzino (Niemcy/Włochy, pomocnik, koniec kontraktu)
Joel Abu Hanna (Izrael/Niemcy/Palestyna, obrońca, Maccabi Netanya/Izrael, wolny transfer z Legii Warszawa, dokąd wrócił po wypożyczeniu z Lechii)
Łukasz Zwoliński (napastnik, Raków Częstochowa, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
David Badia (Hiszpania, I trener, koniec kontraktu)
Flavio Paixao (Portugalia, napastnik, koniec kariery)

Lechia Gdańsk - aktualna kadra pierwszej drużyny


Zwalniane miejsca mają zajmować nowi gracze. Przypomnijmy, że przed meczem z Motorem Lublin trener Szymon Grabowski mówił co najmniej o 3-4 wzmocnieniach zespołu, a już po tej deklaracji do Lechii dołączył ukraiński bramkarz Bogdan Sarnawski.- Naszym celem jest mieć możliwie najlepszą drużynę przed zamknięciem okna transferowego, 4 września. Pracujemy nad tym każdą minutą, każdego dnia. Utalentowani gracze będą dołączali do naszego klubu w najbliższych dniach i tygodniach - zadeklarował Paolo Urfer, odnosząc się jednocześnie do porażki z Motorem Lublin 0:1.

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Prezentacja i trybuny- Chciałbym podziękować naszym wspaniałym fanom z trybuny zielonej za wspaniałe widowisko i wsparcie. Nasz dwunasty zawodnik spisał się fantastycznie. Futbol bywa czasami okrutny, a my zdecydowanie nie zasłużyliśmy na porażkę. Widzę, że klub jest na dobrej drodze i że nasi gracze dali z siebie wszystko na murawie. Jakość gry będzie się poprawiała z meczu na mecz. Musimy dalej ciężko pracować, a wyniki z pewnością będą coraz lepsze - dodał.
Lechia Gdańsk wypożyczyła drugiego piłkarza. Z kim będzie rywalizować Jakub Sypek z Widzewa Łódź? Lechia Gdańsk wypożyczyła drugiego piłkarza. Z kim będzie rywalizować Jakub Sypek z Widzewa Łódź?

Typowanie wyników

4 sierpnia 2023, godz. 20:30
3 pkt.
Wisła Płock
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

59% 191 typowań Wisła Płock
22% 70 typowań REMIS
19% 62 typowania LECHIA Gdańsk

Twoje danejag.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane