Fakty i opinie

Lwica z ZOO w ciąży, lwiątka w czerwcu

Najnowszy artukuł na ten temat

Samica pandy małej przyjechała do gdańskiego zoo

Po kilku dniach starania się o potomstwo lew Arco był już zmęczony, ale Tschibinda nie dawała za wygraną.
Po kilku dniach starania się o potomstwo lew Arco był już zmęczony, ale Tschibinda nie dawała za wygraną. fot. trojmiasto.tv

Zwiększona aktywność lwów z gdańskiego ZOO szybko przyniosła efekty. - Tschibinda więcej je, ma uwydatnione sutki i zaokrąglony brzuch. To typowe dla lwic w okresie ciąży - tłumaczy Paweł Mieszała, opiekun zwierząt. Ogród zoologiczny spodziewa się, że lwiątka przyjdą na świat w połowie czerwca.Czy kiedy w gdańskim ZOO pojawią się lwiątka, pójdziesz je zobaczyć?

tak, czym prędzej odwiedzę lwiarnię w gdańskim ZOO 38%
tak, ale trochę później, bo nie przepadam za tłumami 46%
jeszcze nie wiem 7%
nie, wystarczy, że zobaczę je w mediach 4%
nie, bo nie interesują mnie lwiątka 2%
nie, z innego powodu 3%
zakończona Łącznie głosów: 1010
Arco i jego Tschibinda mieli się ku sobie na przełomie lutego i marca, o czym pisaliśmy w artykule Lwy z oliwskiego ZOO starają się o potomstwo. Dziennie dochodziło między nimi nawet do 50 zbliżeń. Początkowo oboje byli zachwyceni, ale po kilku dniach amorów on był już zmęczony i nie taki chętny do krycia. Ona nie dawała jednak za wygraną. Dziś wiadomo już, że zostaną rodzicami.

- Lwiątka powinny pojawić się w połowie czerwca. Przypuszczalnie będą cztery - mówi Małgorzata Kościelak, asystent działu zwierząt drapieżnych w gdańskim ZOO.

Być może potomstwo będzie liczniejsze, bo z reguły lwice rodzą od czterech do sześciu małych. Ponadto pracownicy obserwują młodszą lwicę, którą Arco pokrył miesiąc później. Nie wiadomo jednak, czy także jest w ciąży.

- Miała ruję, ale dopiero pierwszą, więc pomimo tego, że była kryta, mogło jednak nie dojść do zapłodnienia. Trzeba więc będzie dalej obserwować - wyjaśnia Paweł Mieszała.

Zobacz, jak Arco i Tschibinda starały się o potomstwo

Opinie (66) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.