Fakty i opinie

stat

Dwa sokoły wykluły się w Wielkanoc

Dzięki zamontowanym kamerom w gnieździe sokołów na wieży EDF mamy podgląd na żywo przez 24 godziny.
Dzięki zamontowanym kamerom w gnieździe sokołów na wieży EDF mamy podgląd na żywo przez 24 godziny. fot. EDF

Dwa pisklęta sokoła przyszły na świat w gnieździe znajduijacym się na kominie elektrociepłowni w Gdyni. Dzięki kamerze on-line można obserwować na żywo, co dzieje się w gnieździe.Aktualizacja: niedziela, 16 kwietnia, godz. 21:00 O godz. 19:42 wykluło się pisklę z pierwszego jajka. Drugie przyszło na świat o godz. 20:54


Wielkanoc, która jest świętem życia, a jednym z jego symboli jest jajko, tuż tuż. Sokoły z komina gdyńskiej elektrociepłowni EDF zobacz na mapie Gdyni nie mają o tym pojęcia, ale chcąc nie chcąc mogą się wpisać w wielkanocną tradycję.- Według naszych obliczeń jest duża szansa na wyklucie się czterech piskląt w niedzielę wielkanocną. Tuż po wykluciu młode będą przez 5-6 tygodni intensywnie ogrzewane i karmione przez samicę - mówi Sławomir Sielicki ze stowarzyszenia "Sokół".

Zobacz jak wykluwał się sokół w zeszłym rokuCzytaj także: Trzy sokoły wędrowne wykluły się na kominie elektrociepłowni

Przyszli rodzice małych sokolików to Bosman (ur. 2010 r.) i Bryza (ur. 2012 r.). Poznali się w 2013 r. w gnieździe na wieży komina elektrociepłowni EDF. Przez pierwszych kilka lat samica zamieszkiwała je sama, ale gdy pojawił się samiec, w roku 2015, to pojawiły się też pierwsze młode. Kolejne małe sokoliki przychodzą na świat co roku.

Opinie (59) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.