• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Marsz Miliona Serc. Z Pomorza wyjedzie ponad 75 autokarów

Ewelina Oleksy
28 września 2023, godz. 12:30 
Opinie (1720)
W czwartek w Gdańsku politycy KO zachęcali do udziału w Marszu Miliona Serc. W czwartek w Gdańsku politycy KO zachęcali do udziału w Marszu Miliona Serc.

Marsz Miliona Serc, zwołany z inicjatywy Donalda Tuska, przejdzie 1 października ulicami Warszawy. W czwartek, 28 września, do udziału w nim mieszkańców Trójmiasta zachęcali lokalni politycy Koalicji Obywatelskiej.Wszystko o wyborach do Sejmu i Senatu - nasz serwis wyborczyJedziesz do Warszawy na Marsz Miliona Serc?

Marsz Miliona Serc rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 1 października, o godz. 12 na rondzie Dmowskiego w Warszawie.

Trwa kampania wyborcza i nie ma co ukrywać, że marsz jest jej elementem, a jego celem ma być wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, który docelowo ma dać zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 15 października.

W czwartek, 29 września, do udziału w marszu zachęcali w centrum Gdańska politycy lokalnej KO.

- Zbliża się Marsz Miliona Serc. Chcemy zaprosić na niego Polaków. To po 1989 r. największy protest na ulicach Warszawy, który zamierzamy zorganizować z siłami demokratycznymi - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa i szef pomorskiej PO.
  • Trasa warszawskiego marszu.

Ponad 75 autokarów zawiezie demonstrantów z PomorzaStruk poinformował, że z Pomorza do Warszawy pojadą zorganizowane grupy.

- W sumie przygotowaliśmy ponad 75 autokarów do zawiezienia demonstrantów. Chcemy, żeby to był marsz pokojowy, żeby Polacy zademonstrowali, jaki mają stosunek do obecnej władzy, że chcą zmian w naszej ojczyźnie - powiedział Struk.
Wiec Donalda Tuska w ECS-ie w Gdańsku Wiec Donalda Tuska w ECS-ie w Gdańsku

Barbara Nowacka, kandydatka KO w wyborach do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim, podkreślała, że zainteresowanie wyjazdem na marsz jest gigantyczne.

- Zapraszamy wszystkich na Marsz Miliona Serc, bo mamy dość władzy, która wyklucza, pogardza, oszukuje, kłamie i kradnie - mówiła Nowacka. - Jedziemy na ten marsz z pozytywnym przekazem, chcemy pokazać, jakim krajem będzie Polska po 15 października. To wydarzenie zmieni oblicze tej kampanii - na dobrą i prawdziwą. Przywróci poczucie, że w  Polsce może być normalnie.
W czwartek w całym regionie pomorskim trwają akcje zachęcające do udziału w warszawskim marszu.

Władze Gdańska jadą na marszPodczas konferencji prasowej polityków KO pojawili się miejscy radni tej partii oraz prezydent Aleksandra Dulkiewicz i wiceprezydent Piotr Grzelak.

- Będę na Marszu Miliona Serc, bo chciałabym żyć w takiej Polsce, w której każdy będzie szanowany. Wiem, że wielu gdańszczan także tam będzie - powiedziała Dulkiewicz.
Poprzedni marsz środowisk opozycyjnych odbył się w Warszawie 4 czerwca. Wzięło w nim udział ok. pół miliona osób. Poprzedni marsz środowisk opozycyjnych odbył się w Warszawie 4 czerwca. Wzięło w nim udział ok. pół miliona osób.

Chcą pobić wynik czerwcowego marszuOstatni duży i antyrządowy marsz organizowany z inicjatywy Donalda Tuska odbył się w Warszawie 4 czerwca - w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Wzięło w nim udział ok. pół miliona osób z całej Polski.

Pomorska Platforma Obywatelska zorganizowała wtedy na wyjazd 41 autokarów. Według szacunków z Pomorza do Warszawy pojechało wtedy ok. 10 tys. osób.

Politycy i mieszkańcy z Trójmiasta na marszu opozycji w Warszawie Politycy i mieszkańcy z Trójmiasta na marszu opozycji w Warszawie

Teraz politycy opozycji liczą, że uda się pobić ten wynik i na marsz przyjedzie w sumie nawet milion uczestników.

- 4 czerwca Polki i Polacy dali nam nadzieję. 1 października dadzą zwycięstwo - stwierdził marszałek Struk.
Quiz Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz? Średni wynik 74%

Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane