• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Marsz Równości przeszedł przez Gdańsk. Protest radnej przedłużył korki

Michał Stąporek
30 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Marsz Równości przechodzi przez Targ Drzewny

W marszu wzięło udział ponad 1000 osób.Ok. 1-1,5 tys, osób przeszło w ramach I Trójmiejskiego Marszu Równości w sobotnie popołudnie z Targu Węglowego na tereny postoczniowe w Gdańsku. Przemarsz spowodował spore korki w całym mieście, które trwałyby o 45 minut krócej, gdyby nie kontrmanifestacja, która na wysokości Dworca Głównego zakończyła się interwencją policji.Uważasz, że związki partnerskie powinny zostać zalegalizowane?

Marsz rozpoczął się o godz. 15 półgodzinną manifestacją na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska. Wśród zgromadzonych dominowali młodzi ludzie: licealiści i studenci. Było więcej kobiet niż mężczyzn. Trudno było uznać to za zgromadzenie wyłącznie środowisk homoseksualnych, ponieważ wśród uczestników widać było pary heteroseksualne w każdym wieku, a także dzieci. Nie zabrakło jednak także kilku drag queen, a więc mężczyzn przebranych za kobiety.

Było sporo gości z zagranicy, w tym m.in. ambasador Szwecji.

Z platformy przemawiali działacze różnych środowisk politycznych - był prezydent Słupska Robert Biedroń, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, ale i trójmiejski działacz i poseł PO Radomir Szumełda.

Największe owacje dostał Biedroń.

- 25 lat temu odzyskaliśmy wolność, ale nie odzyskaliśmy solidarności - mówił prezydent Słupska. - Chcemy żyć w kraju, w którym nikt nam nie mówi, jak mamy się ubierać, ani co mamy robić - mówił.

W pewnym Biedroń momencie zawołał: - Jesteście patriotami?
- Tak! - odkrzyknął tłum.
- Wierzycie w solidarność?
- Tak! - krzyknęli zgromadzeni, a potem zaczęli skandować "Solidarność, Solidarność".

"Solidarność" i "Jesteśmy rodziną" to dwa najczęstsze okrzyki, skandowane przez uczestników marszu.

- Czuję się jak w latach 80., gdy wychodziło się z mszy w św. Brygidzie - zauważyła jedna z kobiet przyglądająca się zgromadzeniu.

Manifestanci przeszli z Targu Węglowego przez Targ Drzewny i dalej przez Podwale Grodzkie w kierunku dworca. Z samochodu, który jechał na czele pochodu cały czas grała muzyka, przeważnie szlagiery lat 80. i 90.

Na trasie marszu stali młodzi mężczyźni, prawdopodobnie sympatycy i członkowie Pomorskiej Brygady ONR, która zapowiedziała na ten dzień swoją kontrmanifestację - Marsz w obronie normalnej rodziny. Odbyła się ona przed Marszem Równości, uczestniczyło w niej ok. 100-150 osób.

Kontrmanifestacja narodowców przed Marszem RównościPodczas głównego marszu ONR-owcy zachowywali się spokojnie, rozdawali ulotki zapraszające na jutrzejszy Marsz dla życia i rodziny, który odbędzie się w Pruszczu Gdańskim. Nie szczędzili jednak maszerującym złośliwych komentarzy. - Jestem oburzony - stwierdził młody mężczyzna stojący na Wałach Jagiellońskich i splunął pod nogi.

Radna PiS Anna Kołakowska z rodziną, zablokowała na kilkadziesiąt minut Marsz Równości . Radna PiS Anna Kołakowska z rodziną, zablokowała na kilkadziesiąt minut Marsz Równości .

Gorąco zrobił się dopiero na wysokości Dworca Głównego PKP zobacz na mapie Gdańska. Tu z tłumu wyszła gdańska radna PiS Anna Kołakowska, która w towarzystwie trzech osób (męża, syna i córki - Marii Kołakowskiej, skazanej na prace społeczne za rozpylenie fetoru podczas spotkania w świetlicy Krytyki Politycznej) usiadła na jezdni i zablokowała marsz. Policjanci długo negocjowali z siedzącymi, a gdy usuwali ich z jezdni, ci natychmiast wracali na swoje miejsce. Ostatecznie troje manifestujących zostało przeniesionych do policyjnych radiowozów.

Policja usuwa z ulicy siedzących, którzy blokowali marszInterwencja policji sprawiła, że ze strony ONR-owców posypały się inwektywy: "Gestapo", "Pedofile pederaści to są Unii entuzjaści", "To jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera".

Policjanci, którzy w liczbie co najmniej 200 funkcjonariuszy ochraniali marsz, zepchnęli kontrmanifestantów z jezdni i otoczyli maszerujących szczelnym kordonem. Już bez kolejnych incydentów marsz doszedł na ul. Elektryków w Stoczni Gdańskiej, gdzie zakończył się ok. godz. 17:20.

Nim to jednak nastąpiło, doszło do paraliżu komunikacyjnego nie tylko centrum Gdańska, o którym pisaliśmy w naszym Raporcie Drogowym.

- Jak to jest, że dwie ekipy blokują sobie centrum miasta, a ja stoję pół godziny w korku na al. Armii Krajowej? - denerwował się nacz czytelnik, pan Michał, który ok. godz 16 starał się dojechać z Chełmu na Stogi.

Przed rozpoczęciem Marszu Równości, jego sympatycy (i nie tylko) gromadzili się na Targu Węglowym

Wydarzenia

Opinie (1090) ponad 100 zablokowanych

 • Równość jest wpisana w Konstytucję RP - a Wy robicie tylko szum wokół siebie... (78)

  wysmarowani masłem orzechowym, w pończochach babci - i jak tu traktować Was poważnie???

  • 1072 312

  • (46)

   Bez sens.
   Czy my robimy marsze heterosexualistow? Takie na siłe propagowanie odmiennosci jako normalność.

   • 232 87

   • Dziwna ta rowność. Raczej terror garstki nad większością. (41)

    Policjanci z otwarcie manifestowaną bronią i baniakami z gazem na plecach oraz polewaczki poukrywane na podwórku na Rajskiej? Do tego co najmniej kilkadziesiąt opancerzonych wozów i kilkuset policjantów w pełnym rynsztunku? Takie sceny ostatnio widziałem w stanie wojennym w Gdańsku.
    I to wszystko pod egidą przepłaconego ECS i po to, aby kilkaset osób mogło zamanifestować swoją "wolność" korkując główną ulicę w mieście? Coś mocno nie tak, zwłaszcza że komentarze na poblokowanych ulicach i w okolicy zamkniętych przystanków autobusowych były dosyć jednoznacznie pejoratywne, a "cholerne pedalstwo" było jednym z łagodniejszych.

    • 207 68

    • (5)

     Zaraz teczowe trojmiasto.pl usunie ten koment. Czas start!

     • 68 41

     • (3)

      Katolicy łażą w pielgrzymkach po drogach i to nikomu tak samo różne grupy zawodowe ze strefy budżetowej to nie przeszkadza a tu nagle taka g*wno burza o nic... niech se łażą mają prawo

      • 78 50

      • może zaimponują twojemu dziecku? Bedziesz dumny z tęczowego wypierdka? (1)

       • 26 21

       • hahaha śmieszny człowiek z ciebie ;)

        • 12 11

      • Katolicy akurat reprezentują konkretne wartości, kulturę i tradycję

       a sodomici i inni dewianci proponują uwstecznianie się Człowieka

       • 0 0

     • T się ciesz że swoje "złote myśli" możesz rzygiem tu wylewać.

      W gazecie "polskiej" takie rzeczy są nie do pomyślenia.

      • 17 14

    • Bardzo dziwna ... (13)

     dokładnie, grupa ludzi próbująca pokazać swoją odmienność, blokuje miasto i tworzy olbrzymie korki, niech zorganiują przemarsz nad motławą a nie w samym centrum...

     • 93 38

     • dziwne jest nazywanie ich dziwnymi (7)

      Każdy ma prawo manifestować swoją miłość w sposób kulturalny. Młodzi chodzą za rękę po parku i urządzają huczne wesela!

      Osobom o innej niż dominująca orientacji nie wolno. Więc muszą organizować takie marsze!

      Patrzcie tylko 43% jest przeciwko jakiejkolwiek formie związków partnerskich. Trójmiasto ma otwarte społeczeństwo!

      • 52 76

      • ankieta (4)

       43%, ale na próbce niecałych 2000 osób interesujących się tym tematem - nie przywiązywałbym się do wyników tego typu ankiet realizowanych lokalnie w jakimś niusie na jakimś portalu

       • 34 9

       • racja (3)

        tak ale przyjądą takie czasy, że będzie referendum ogólnopolskie i zostaną wprowadzone małżeństwa homoseksualne, tak jak to było w Irlandii czy Francji

        i jakoś to nie zaszkodziło ani rodzinie w tych krajach ani społeczeństwu

        • 31 42

       • Homoseksualizm to współczesny terroryzm (1)

        Na szczęście w Polsce większość ludzi słucha Boga.

        W 2005 roku ukazał się watykański dokument jasno określający stanowisko Kościoła w tej kwestii: "Włączenie dzieci do związków homoseksualnych na drodze adopcji oznacza w rzeczywistości dokonanie przemocy na tych dzieciach w tym sensie, że wykorzystuje się ich bezbronność dla włączenia w środowisko, które nie sprzyja ich pełnemu rozwojowi ludzkiemu" - pisał ówczesny kardynał Ratzinger. Podkreślił także, że adopcja dzieci przez związki homoseksualne byłaby "niemoralna i w jawnej sprzeczności z zasadą uznaną także przez Konwencję międzynarodową ONZ o prawach dzieci, według której najważniejszą wartością, którą trzeba chronić, jest w każdym wypadku dobro dziecka, będącego istotą słabszą i bezbronną". Jak widać brytyjski Trybunał Charytatywny bardziej obchodzą jednak antydyskryminacyjne prawa homoseksualistów.

        • 28 25

       • Wiesz, tak się składa, że wielokrotnie pracowałam z dziećmi z domu dziecka. Miałam kontakt z 12-latkami po próbach samobójczych i kilkuletnimi dziećmi, które błagały i krzyczały, żebym je stamtąd zabrała oraz z dziećmi w kompletnej apatii, pogrążonych w głębokiej depresji przed ukończeniem 10-tego roku życia. To robi z dziećmi opuszczenie i brak miłości. Nie rozwijają się prawidłowo, często nie potrafią nigdy otrząsnąć się ze swojej przeszłości.

        To, co piszesz i propagujesz jest nieludzką podłością w stosunku do tych dzieci. Odbieranie im szansy na posiadanie rodzica, kogoś, kto otoczy je opieką i miłością, dla kogo będą najważniejsze i na kogo będą mogły liczyć całe życie, jest po prostu okrucieństwem.

        Prawdopodobnie nie znasz żadnej homoseksualnej osoby albo po prostu nie wiesz o jej homoseksualizmie. Stąd te wyobrażenia o ufoludkach i buce z ciemnego z lasu.

        Oczywiście masz prawo mieć niepoparte wiedzą i doświadczeniem poglądy, ale nie używaj dzieci z domu dziecka do ich głoszenia, bo stajesz się wtedy współodpowiedzialny za ich los.

        • 5 2

       • Jak to nie zaszkodziło?! :| Prace naukowe i analizy psychologiczne przeprowadzane na dzieciach wychowywanych przez homo wskazują, że ponad 40% z nich było molestowanych przez swoich "homo-opiekunów". Czy to na prawdę nie szkodzi społeczeństwu?

        • 4 5

      • zobaczcie: tylko 35% nie ma nic przeciwko takim chorym związkom!

       • 8 7

      • zaBURZENIA psychiczne powinno się leczyć a nie propagować!

       • 16 11

     • (1)

      Jestescie zbyt spieci. Niech sobie blokuja ulice. Niech sie ciesza ze w koncu wolno.

      • 23 18

      • Ulice są do jeżdżenia

       • 1 1

     • (1)

      Ciekawe, czy w najbliższy czwartek powiesz to samo?

      • 21 3

      • oj nie - wtedy opluje jadem KK i dołaczy do nurtu "antyrydzykowskiego", z którym przeciętny katolik nie ma nic wspólnego

       • 7 4

     • blokuje miasto i tworzy korki - LOL!! czyli do wora z nimi jednego razem z kolarzami, biegaczami, rolkarzami, działaczami solidarności i całej reszcie która śmie czasem skorzystać z ulic w celu biegu, wyścigu, przemarszu itp. człowieku, zacznij żyć i wyjdź na spacer może lepiej..

      • 5 1

    • miarą demokracji są prawa mniejszości (20)

     wtedy to jest demokracja.
     Jeśli uznajemy tylko prawa większości to jest to tylko dyktatura większości. Mechnizm większości służy do wybrania władzy, ale nie do formowania życia jednostki!

     • 46 32

     • miarą demokracji są prawa mniejszości ??? (11)

      A co kiedy w demokracji zdecydowana większość nie chce takich manifestacji , nie chce takich mniejszości, to co wtedy ?? Dalej będziecie się powoływać na ową demokrację ??
      Może czas zacząć stosować te same metody - i jasno powiedzieć ze heterofobia jest zjawiskiem które jest widoczne i jest stosowane przez środowiska LGBT , tym samym pokazując totalny brak tolerancji z ich strony dla zdecydowanej większości będącej heteroseksualną. Bo takie stwierdzenia działają w obie strony.

      • 48 28

      • (7)

       Oczywiście, że prawa mniejszości. W nazistowskich niemczech większość obywateli poparła hitlera i ustawy norymberskie. Od tego momentu germańska większość tworzyła dyktat nad mniejszościami. Demokratyczne prawa nie mogą krzywdzić obywateli.
       Podaj mi choć jeden przykład heterofobii? Wymyślasz i tyle. Może postaraj zaakceptować odmnienność innych. Ja też kiedyś miałem takie poglądy jak Ty. Poczytaj co znaczy tolerancja... Pomyśl sobie ze Ty lubisz brunetki a kto inny osoby tej samej płci!

       • 33 31

       • a Ty poczytaj

        o różnicy między tolerancją a akceptacją. w sumie wystarczy przeczytać definicję słowa tolerancja.

        • 20 9

       • ja lubię brunetki, (4)

        ale nie blokuję z tego powodu połowy miasta

        • 32 11

       • bo wszyscy tolerują Twoje zamiłowanie

        nigdy nie słyszałem o haśle "kochający brunetki do gazu"

        a "pedały do gazu" jest niestety wciąż popularne i stąd te marsze.

        Zresztą w weekendy są różne parady miasto to nie autostrada!

        • 23 14

       • Nie? (1)

        A co będziesz robił 4 czerwca? Nie będziesz blokował ulic chodząc w pochodzie, modląc się i śpiewając pieśni religijne?
        Jeśli nie, to liczę na taką samą ripostę pod artykułami o procesjach: "Kocham Boga ale nie blokuję z tego powodu połowy miasta".

        • 15 9

       • Nie porównuj religii i Boga

        do dewiacji seksualnych.

        • 6 10

       • Tu jest sedno

        Nie maszerujesz ponieważ posiadasz możliwości prawne. Jak byś nie mógł z brunetką wziąć ślubu też byś blokował ulice :)

        • 9 5

       • Przeczytaj sobie "Rozpustne nasienie" i "1985" Burgessa (profetyczne książki sprzed kilku dekad, które o dziwo w

        porównaniu do innych książek Burgessa są spychane wstydliwie na bok !)
        Tam jest wszystko na temat pro-homoseksualnych i klerykalno-totalitarnych trendów. Pora sobie uświadomić, ze rzeczywistość, to nie kalki z filmów Almodovara i te marsze równości to banał i nuda sterowany przez nudzących się doktrynerów różnej maści. Żyjecie w dystopii i dajecie się nabierać na jej zwodnicze hasła.
        Te paralele augustiańsko-pelagiańskie z "Rozpustnego Nasienia" w odniesieniu do współczesności są genialne. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w szkołach średnich żeby uniknąć zwodniczej pokusy jednej lub drugiej strony i jej haseł na sztandarach głupoty mas.

        • 1 0

      • pogoda ładna

       dajcie ludziom żyć.

       • 4 0

      • no to wtedy to będzie putinizm

       a nie demokracja. Proste. Niestety w Polsce panuje wschodnia mentalność.

       • 2 2

      • Wtedy czlowieku to już nie bedzie demokracja tylko autarchia.
       Widac ze pojecie swiata Twego nie siega dalej niz rog ulicy na ktorej mieszkasz , a i na bakier z rzeczywsitoscia jestes. Wlasnie dla tekich niedawana kownencja antyprzemocowa jest. Tych co w imię tradycji napier zony w kazdy sobotni wieczor.

       Apege

       • 1 0

     • P...lisz jak potłuczony. (5)

      Demokracja to wola większości
      konkretnie 50%+1 głos.

      • 16 16

      • większość z definicji jest głupia i ciemna... (1)

       ...i lezie jak ciemne barany za garstką sprawnych manipulatorów (i to zazwyczaj nie tych, co są mądrzy i prawi (bo prawość wyklucza manipulację) a za tymi co trafiają swymi argumentami na podatny grunt na którym tapla się stado baranów).

       • 16 0

       • dobrze ujęte

        dlatego bydło musi znać swoje miejsce
        a religie powinny być akceptowane w najniższej kaście podludzi
        bo tam przynależą zabobon i zezwierzęcenie

        • 5 6

      • Praktyku 50% + jeden głos, to prawo dżungli, wygrywa silniejszy. (2)

       Takie prawo obowiązuje np. na kibolskich ustawkach. To nie ma nic wspólnego z demokracją! Demokracja jest wtedy, kiedy zdecydowana większość opowiada się za jakąś opcją (powiedzmy 80%).

       • 1 6

       • a Wybrory prezydenckie to komunizm :P (1)

        • 0 0

       • no z prawdziwą demokracją mają niewiele wspólnego

        • 0 0

     • Miarą demokracji są prawa większości; wtedy to jest demokracja

      "Po owocach poznacie"... kiedy ktoś ukazuje swój szacunek dla religii i tradycyjnej rodziny promując właściwe podejście do spraw cielesnych i krytykując patologię, ukazując tych patologii skutki, to wg "postępowców" ktoś taki jest "nietolerancyjny" i pełen "nienawiści". Propagujący antykulturę "róbta co chceta" pseudo-moraliści zamartwiają się "homofobią" Polaków, a "nie zauważają" postępującej demoralizacji młodzieży.

      • 8 8

     • demokracja polega na rządach większości!

      Demo wybierają swoich, by ci robili cratos wobec całego narodu. O prawach mniejszości mozna mówić w kategoriach "humanitaryzmu", ale na pewno nie - demokracji.

      • 3 3

   • Bez sens (1)

    A czy ja robię marsze z okazji moich świąt religijnych. Ci katolicy tak obnoszą się ze swoją religią i urządzają pochody. Niech modlą się w kościele, nie na ulicy.

    • 15 6

    • a jakie ty masz święta religijne?

     "Sale 30%" czy "Targi mody i urody"?

     • 7 6

   • Nie musicie, macie prawa aby godnie żyć ze swoją żoną

    • 4 0

   • Robicie, niedługo będzie przecież, tylko szkoda tych kwiatów przed proboszcza

    • 0 1

  • Nie wszyscy tacy są !! (7)

   Mówicie ogółem , dajecie stereotypy , które pokazuje garsta. W Polsce mieszka ok 2 milionów osób homoseksualnych a większość ubiera się normalnie, płaci podatki i żyje spokojnie. Po co ta nienawiść ?

   • 66 53

   • 2 mln. (1)

    2 miliardy od razu - co się będziesz szczypać ;)

    • 64 37

    • 2 miliony w każdej szkole, zakładzie pracy i miejscu wypoczynku!

     • 4 2

   • I jak widać większość ma w d..... wasze marsze. Po prostu żyją, płacą podatki i nie robią z siebie tęczowego cyrku. (2)

    • 97 17

    • Precz z preczem!!

     • 17 5

    • "w d..." - ciekawe okreslenie w kontekscie kmentowanego artykulu..

     • 8 0

   • Homoseksualizm to współczesny terroryzm (1)

    Każdy terroryzm podaje się za ruch wyzwolenia. Dzięki nowoczesnej manipulacji masami naiwni (dla spadkobierców Lenina "pożyteczni idioci") popierają zło nie wiedząc nic na jego temat. Jakie są tej poprawności politycznej, tego zakłamania owoce? Np. niepisane prawo w Anglii - pierwszeństwo w adopcji mają homoseksualiści, bo urzędnicy boją się, że mogą być oskarżeni o dyskryminację, a chcą mieć święty spokój. I jeśli my, Polacy, się nie przeciwstawimy temu terroryzmowi już w zalążku, będziemy mieli tak samo.

    • 15 11

    • Ciekawe to zdanie o popieraniu zła, nie wiedząc nic na jego temat. Proponuję autorowi przeczytać je sobie jeszcze kilka razy :)

     • 0 0

  • (3)

   Równość jest wpisana, ale nie jest jak się okazuje normalką. Widać to nawet po komentarzach tutaj - obraźliwych wobec innych. Zacofane społeczeństwo.

   • 50 74

   • (2)

    Jak nie będziesz blokował miasta, marszami eksponujacymi twoje preferencje seksualne, to nikt cię nie będzie źle traktował.

    • 50 26

    • Tobie wolno blokowac podczas procesji. (1)

     • 14 12

     • demokracja, czyli większość procesji chce a parad propagujących jakąś "orientację" nie chce

      • 4 4

  • (6)

   w sumie to co cie to interesuje kto jak chodzi ubrany, czym wysmarowany, z kim spi i jaka pozycje w lozku lubi najbardziej? wlasnie przez taka postawe jaka prezentujesz oni czuja, ze musza manifestowac swoja innosc. gdyby nikt nie zwracal na to uwagi tak jak dzieje sie to w CYWILIZOWANYCH krajach to nie byloby tego rodzaju marszow.

   • 42 66

   • No właśnie nie interesuje mnie to! (3)

    No właśnie nie interesuje mnie to! Dlatego nie chce widzieć takich parad i innych spędów dewiantów ;)

    Problemem jest to, że nikt im nie broni robić tego na co mają ochotę, tylko problemem jest to, że oni chcą, żebym ja im przyklaskiwał. Niech sobie w sypialniach wyczyniają wszystko, na co się zgadzają ich partnerzy, ale tylko tak...

    • 77 28

    • Oni nie szukają przyklasku, jeno równego traktowania. (2)

     Dlaczego akceptujesz i tolerujesz grubasa w skm lub dresiarza prawackiego, który tylko czeka, aby buchnąć ci portfel, a już człowieka, który urodził się z "pomieszanymi" upodobaniami już nie? Pamiętaj, że grubasy w większości są sami sobie winni (pomijam chorobę), popełniając jeden z głównych grzechów tj. obżarstwo. Natomiast geje po prostu urodzili się tacy i nie mają możliwości zmiany swoich upodobań. To tak jak ty miałbyś zacząć "lubić" chłopców na siłę. Otwórz umysł, to nie boli.

     • 10 16

     • Pewnie wkładanie w odbyt też nie boli? (1)

      Jesteście żałośni. Większość z was ma po prostu lęki przed kontaktami z odmienną płcią (co będzie, jak mnie wyśmieje? Jak wyjdę przed innymi?). A jako homo chcecie być postrzegani jako bohaterowie obecnych czasów. Mdli mnie na takie "postawy życiowe".

      • 12 7

      • Rozumiem Januszu, ze zęby zjadłeś na

       studiowaniu i analizie orientacji seksualnej.

       • 2 2

   • hahahahaagga (1)

    Nie ma takich marszów w krajach cywilizowanych? To te kraje dla Ciebie to chyba Rosja i Chiny

    • 18 16

    • wymieniaj kraje w ktorych sie takie marsze odbywaja. konkretnie: daty, miasta.

     • 9 9

  • Każdy ma również zagwarantowane prawo do demostracji

   • 25 11

  • Zabawne

   Nie ma protestów przeciw nieudolnym urzędnikom, wysokim podatkom, niskiemu poziomowi edukacji czy bezrobociu wśród młodych.

   Za to robi się halo wokół takich mało znaczących głupot.

   • 64 18

  • Wesołkowie mają i u nas medialne poparcie lewaków, liberałów i feministek (4)

   Kwestia tzw. orientacji seksualnej to prywatna sprawa każdego z nas. Władająca mediami masoneria myśli inaczej i dziś mamy plagę wesołków, którzy sprawiają wrażenie nieszczęśliwych, zwłaszcza gdy rozwodzą się nad "dyskryminacją". Wesołkowie nie są jednak zwyczajnymi homoseksualistami. Nie tylko my, zwyczajni grzesznicy, ale i "normalni" homoseksualiści uważają, że sposób zaspokajania potrzeb erotycznych należy do sfery ściśle prywatnej. Wesołkowie przeciwnie. Nie tylko uważają, że dziedzina erotyki należy do sfery publicznej, ale cała ich aktywność zmierza do postawienia tych zagadnień w centrum polityki. Innymi słowy, wesołkowie próbują zastąpić tradycyjne poglądy polityczne, jak np. konserwatyzm, liberalizm, nacjonalizm, socjalizm, faszyzm czy komunizm - ich namiastką w postaci gejowszczyzny, tzn. żądają specjalnego statutu prawnego ze względu na sposób zaspokajania popędu płciowego.

   • 52 15

   • (1)

    Nie rządaja statutu a pokazuja ,że isnieją nie po to aby cos osiagnąc a po to ,zeby sie pokazac. Ile czasu trwało załatwianie formalności na marsz narodowców ? 3 dni ? a ile ten kontrowersyjny marsz ?
    Popęd płciowy to instykt z którym niektórzy nie potrafia zapanowac ... ta forma manifestacji jeżeli pozwoli im go zaspokoic to chwała im za to . Obawiam się ze wielu uczestników marszów w Warszawie mianujacych się narodowych wyznań tak jak 11 listopada nie potrafi zapanowac nad nadmiarem testosteronu .
    O popędzie płciowym tez mozna rozmawiac publicznie :)

    • 7 16

    • Wszyscy terroryści mają dziś pełne usta frazesów o tolerancji

     Nawet katolickie ośrodki adopcyjne są prawnie zmuszane oddawać dzieci homoseksualistom! "Tylko dla małżeństw" - taka zasada obowiązywała w katolickich ośrodkach adopcyjnych. Gdy w Wielkiej Brytanii wprowadzono prawo antydyskryminacyjne, ośrodki dostały dwadzieścia miesięcy, żeby się "przystosować". Kościół katolicki został zmuszony by zamknąć część z nich, z prowadzenia innych się wycofał. Kilka ośrodków próbowało walczyć, domagając się wyłączenia spod regulacji antydyskryminacyjnych. Trybunał Charytatywny (Charity Tribunal) orzekł jednak, że nie mają na co liczyć. Część z nich z tego powodu wolało zakończyć działalność. Wiele przeszło w ręce świeckich organizacji charytatywnych. Kilka walczyło do końca, ale brytyjski trybunał orzekł ostatecznie, że od praw dla homoseksualistów nie ma wyjątków. Wniosek o wyłączenie spod "równościowej" ustawy instytucji katolickich złożyła w sądzie działająca przy diecezji organizacja Catholic Care z Leeds. Jej przedstawiciele chcieli skorzystać z zapisu, który pozwala organizacjom charytatywnym na pominięcie pewnych regulacji, jeśli konieczność taka wynika bezpośrednio z celów statutowych. Catholic Care argumentowała, że ośrodek katolicki ma prawo kierować się nauczaniem Kościoła i odmówić parze homoseksualnej adopcji. Dla sądu moralne zobowiązania katolików nie miały jednak znaczenia. Orzekł, że nie zezwalając na adopcję dla homoseksualistów ośrodki łamią prawo, bo dyskryminują pary homoseksualne. Pracownicy Catholic Care mając w tej sytuacji do wyboru: podporządkować się przepisom i zacząć obsługiwać pary homoseksualne pod groźba utraty licencji lub zamknąć ośrodek, postanowili zamknąć ośrodek.

     • 13 5

   • (1)

    byłem na marszu idioto, nie żeby pokazywać swój erotyzm czy popęd płciowy, bo każdemu g*wno do tego co robię w swojej sypialni, ale po to, żebym mógł pochować swojego faceta kiedyś lub żeby np. on mógł zgodnie z prawem odziedziczyć nasz wspólny wypracowany majątek. Jesteś strasznie ograniczony jeśli myślisz, że chodzi tu o spawy sexu. Akurat do spraw mojego sexu, erotyzmu wara każdemu, zajmijcie się swoim pożyciem

    • 5 4

    • Nie chrzań głupot wystarczy spisać testament. Te wszystkie "prawa" o które walczą homo są już dawno uregulowane.

     Jedynymi wyjątkami to nazywanie par homo małżeństwem - to nigdy nie było i nie będzie małżeństwem, tak jak nazywanie księżyca słońcem nie zmieni go w słońce.

     Drugim wyjątkiem jest adopcja dzieci - statystyki pokazują że 90% pedofilów to homo - dobro dziecka ma priorytet nad czymś widzimisię.

     • 2 4

  • huehuehue (1)

   to nie było masło orzechowe ;]

   • 19 3

   • Oj tak: to widać, słychać i czuć!

    • 3 0

  • Marsz dla życia i rodziny (1)

   Ciekawe czy trójmiasto.pl za tydzień z taką skrupulatnością przedstawi relacje z marszu dla życia i rodziny?
   https://pl-pl.facebook.com/pages/Marsz-dla-%C5%BBycia-i-Rodziny-w-Gda%C5%84sku/147756955262569

   • 3 4

   • Znajdź mi choć jedną osobę, dla której popieranie życia i rodziny jest nieoczywiste.

    Właśnie marsz dla życia i rodziny jest bezsensowny, bo skoro wszyscy to popierają, to nie ma o co walczyć.

    • 0 0

  • Biedroń:

   "Chcemy żyć w kraju, w którym nikt nam nie mówi, jak mamy się ubierać, ani co mamy robić", bo to my, psychole i zboki, chcemy innym mówić, jak mają myśleć i co mają robić.

   • 0 0

 • szok (5)

  Toż to szok , nie było omłotów -do d..y z takimi marszami

  • 126 38

  • Jak by tam wjechał OMON to by tylko drzazgi z tych kolorowych poprańców zostały.

   • 20 20

  • I jednych i drugich powinno się usunąć z miejskiej perspektywy (1)

   Nie kumam o co chodzi pedrylom i PiSuarom.

   • 9 16

   • Boże, spraw, by PGE Arena (wkrótce Energa) przestała istnieć!

    • 1 2

  • Marsz równości.

   Pedalstwo się szerzy!

   • 3 1

  • Nie! deprawacji i wynaturzeniom

   To już przechodzi wszelkie granice. Co za obrzydliwa parada. Wielki wstyd, dla ponadtysiącletniego Gdańska. Ja jako jego mieszkaniec nie zgadzam się na tego typu wynaturzenia i deprawacje normalnych ludzi i polskich rodzin katolickich. Zapewne te 1,5 tys. oszołomów zjechało tu z całej polski, aby propagować swoje sodomiczne poglądy, wołające o pomstę do nieba.

   • 0 0

 • marsz (29)

  Dzis mamy wolnosc i kazdy ma prawo wyrazac swe poglady. Szkoda ze sa osoby ktore probuja zaklocac manifestacje bo uwazaja ze nikt inny niz oni nie ma racji.

  • 480 496

  • (18)

   oni wyrażają swoje poglądy poprzez blokadę manifestacji. Chyba im tego nie odmówisz?

   • 58 36

   • (10)

    Odmówię

    • 34 50

    • Czemu? Bo twoja racja jest najtwojsza? Skoro chcecie równości, wolności bez granic i demokracji (9)

     to musicie w pełni akceptować takie kontrmanifestacje, chyba że jesteście zwykłymi hipokrytami

     • 55 19

     • Usiądź na środku ruchliwej ulicy i zamanifestuj swoje jakiekolwiek poglądy. (8)

      Przekonasz się, że Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, płacąc przy tym niemały mandat.
      Widzisz, pani szanowna radna zatrzymała LEGALNĄ manifestację, sama manifestując co najwyżej zwyczajne buractwo i brak poszanowania dla przepisów.
      W jej przypadku słowa "prawo" i "sprawiedliwość" działają niezwykle wybiórczo.

      • 75 33

      • No i co z tego? Zamanifestowała wolność narażając się na konsekwencje karne, które pewnie ją spotkają. (7)

       Wy lewacy lubujący się w wolności wszelakiej powinniście być zachwyceni.

       Ps. Mnie do tego nie mieszaj. Nie robiłem, nie robię i nie zamierzam robić z siebie cyrku ani czarnego ani brunatnego ani tęczowego ani takiego w różowe cętki, a dzisiejszy widok policji z butlami gazu, bronią pozostanie mi długo w pamięci.
       Za taką "wolność" i jej ochronę na siłę, to ja podziękuję. Tak to się może rodzić totalitaryzm, a nie wolność.

       • 32 28

       • Generalnie zatem zgadzamy się ze sobą. (6)

        Do lewactwa równie daleko mi, co do skrajnie prawicowej strony. I owszem, pani radna zamanifestowała coś (ująłem, co moim zdaniem), świadomie narażając się na konsekwencje.

        Jest jedno "ale". Z racji swojej publicznej funkcji pani radna raczej powinna namawiać do przestrzegania prawa, nie do jego łamania. Licuje to z jej wiarygodnością osoby zaufania publicznego.

        Ale skoro prezydentem miasta jest osoba z prokuratorskimi zarzutami, to czemu ja się dziwię?...

        • 34 8

       • A "taśmy prawdy" słuchał? Drobny wyczyn chuligański ortodoksyjnej Kołakowskiej to przy tej mafijnej ośmiornicy układu "od (4)

        ośmiorniczek" - drobnostka.

        • 17 10

       • Przykład płynie z góry, niestety. (2)

        Oby do jesieni, żeby z hukiem wymieść to towarzystwo z salonów. Wybory prezydenckie pokazały, jak wielu Polaków ma dość tego postsolidarnościowego bydła, kręcącego się przy korycie od 25 lat.

        • 16 14

       • a duda skąd? (1)

        z solidarności, unii wolności, a może z kosmosu?

        • 6 3

       • z Krakowa

        • 1 0

       • A co ma jedno do drugiego?

        To, że ktoś łamie prawo, nie oznacza, że inni też mają do tego prawo, "bo tamci robią jeszcze gorzej". To nic nie znaczy.

        A Pani Kołakowska mogła znaleźć inny, praworządny sposób na okazanie swoich poglądów i niezgody na manifestację Marszu Równości. Po pierwsze dlatego, że tak należy w państwie prawa, a po drugie dlatego - jak ktoś wyżej wspomniał - że jest osobą publiczną, reprezentującą obywateli i buractwo zwyczajnie nie licuje z powagą urzędu.

        • 12 3

       • Wyprowadź się do Słupska.

        Tam rządzi ktoś, komu najłatwiej dojść odBytowa

        • 4 2

   • blokada (3)

    przeciez ludzie ci probowali blokowac legalna manifestacje i tego im odmawiam. gdyby stali z boku trasy i krzyczeli sobie gdyby mieli swoje hasla i inne gadzety to nie mam nic przeciwko ale byla to proba wywolania burdy czy omlotow jak pisze jeden z internautow.

    • 42 17

    • Wolność to wolność. No rules ;-P (2)

     • 19 13

     • Wolność w ramach prawa. (1)

      Żyjemy w demokratycznym państwie prawa, nie w anarchistycznej (anty)utopii.

      Jak wspomniałem wyżej, zablokuj ruch samochodowy na ruchliwej drodze w godzinach szczytu. Boleśnie odczujesz swoje "no rules" :)

      • 15 15

      • O blokowaniu ruchu drogowego to lepiej nic nie pisz, bo u kierowców samochodów i autobusów oraz

       pasażerów ZTM, uczestnicy tego marszu mają dużego minusa.
       "Jak zostałem homofobem - wyznania ofiary paraliżu Gdańska w dniu 30.05.2015r." ;-P
       Czemu informacje o wyłączeniu większości komunikacji ZTM pojawiły się dopiero wczoraj na trojmiasto.pl? W innych mediach w ogóle nie było o tym mowy. Ktoś wszedł brutalnie z buciorami w wolność ludzi, którzy spokojnie chcieli wrócić do domu i nie mogli.

       • 26 8

   • (2)

    Tylko, że ci drudzy nie stawiają marszu innych na równi z pedofilami i zoofilami. Gdyby to była blokada na zasadzie ''stoimy i blokujemy'' to ok. Ale wykrzykiwanie inwektyw i obrażanie to kibolstwo.

    • 8 4

    • (1)

     Ojej... "kibolstwo" to jakaś obelga?

     • 2 7

     • Nie. Stwierdzenie faktu.

      • 8 1

  • Terroryzm homoseksualny wesołków - zło, które odbiera rozum (1)

   Nie zgadzamy się na indoktrynacją naszych dzieci, z propagowaniem seksu w jakiejkolwiek postaci, a już zwłaszcza dewiacji na ulicach. Stwierdzenie, że ktokolwiek gejów czy lesbijki wyrzuca, dyskryminuje jest typową dla lewaków manipulacją, jak i nazwiska znanych z historii ludzi, których orientacja jest nie do sprawdzenia. Niedopuszczenie do medialnego głosu ludzi ukazujących prawdziwe oblicze tej choroby jest dowodem, że media, także te tzw. publiczne, nie są wolne.

   • 27 22

   • wyprowadź sie ze swoimi dziećmi na marsa, tam nie będziesz miał problemów, bo mi się wydaje, że ogólnie ciężko ci się żyje na Ziemi

    • 1 3

  • (3)

   Kiedy marsz zoofili?

   • 16 12

   • (1)

    Jak tylko wyjdziesz z domu.

    • 18 11

    • zdejmij stringi to wjade w ciebie .

     • 1 9

   • Ale nie spodziewasz się, że zobaczysz (w stosunku do tęczowych) jakieś nowe twarze

    • 2 0

  • marsz z 2015-05-30 18:05

   jakie tu wyrazanie pogladow . niech sobie maszeruja u chlopa prywatnie na roli nie publicznie

   • 11 8

  • chcesz protestowac to wynocha na plac zebrań ludowych!!

   • 3 4

  • wolnosc a wolnosc

   problem jest to ze obecnie WOLNOSC i SWOBODA jest tylko dla tego co jest inne, kolorowe, nienormalne itd Jezeli ma sie tzw staroswieckie poglady jest sie dyskryminowanym, nie ma mozliwosci wyrazania swoich opini itd

   • 4 1

  • gosc

   po cholere cioty i inne zboczency sie z tym obnoszą?jak lubią kakao to niech się zaszyją w pieleszach i wydłubują sobie kał z d*pek,po co latają po ulicach i robią korki,my normalni kierowcy przez takie szopki stajemy się coraz bardziej wkurzeni,kiedys tyle tego pedalstwa nie było,a przynajmiej ukrywali sie ze swoją chorobą.

   • 0 0

 • Pis (14)

  To partia generatow to widać po ich gebach trole

  • 372 298

  • No ja nie jestem za pis . Ale jestem za karaniem tęczy śmiercią!

   • 18 25

  • POpaprańcy? (10)

   Ha, a ja myślałem że POprańcy tylko w zakładach karnych maja 90% poparcia. Ale okazuje się że także90% sodomitów t o POpaprańcy

   • 27 28

   • (8)

    Duda wygrał w szpitalach psychiatrycznych....

    • 30 23

    • a nie koniecznie (2)

     szpital psychiatryczny na Srebrzysku - Duda 48,62% Komorski 51,38%

     • 18 16

     • (1)

      Patrz na dane ogólnopolskie

      • 14 11

      • Dawaj wiarygodne źródło!

       Nie udostępnili ci w Kocborowie?

       • 6 1

    • Proszę nie porównywać kryminalistów z luźmi chorymi (4)

     I przypominam że praw wyborczych nie posiadają osoby ubezwłasnowolnione (choroba psychiczna, niedorozwój) bo zapewne takich miałeś na myśli

     • 10 6

     • (1)

      i całe szczęście

      • 0 0

      • no i całe szczęście bo wszyscy psychicznie chorzy zagłosowali by na PO

       • 6 2

     • (1)

      skoro duda dostał 8,5 mln głosów, to chyba jednak posiadają

      • 11 7

      • dostał głosy ludzi normalnych... wszyscy debile głosowali na Komorowskiego

       • 7 7

   • jeszcze w zakładach psychiatrycznych PO wygrywa

    • 6 3

  • najgorsze gęby to są w PO

   • 5 2

  • I to PiS podpala Polskę?

   I sieje mowę nienawiści?
   Stołki wam się spod d*p wysuwają to szczekacie ostatkiem sił

   • 9 3

 • (11)

  Widzę, że nie tylko córka ma problem z głową... Cała rodzinka zdrowo kopnięta... No cóż, w końcu to PiS...

  • 691 418

  • (3)

   A syn niech idzie do fryzjera

   • 38 11

   • niuch niuch.. (2)

    najpierw dentysta, serio ;)

    • 23 7

    • Cała Rodzina prezentuje się (1)

     niezbyt higienicznie... Widocznie walcząc o sprawy wyższe pomijają te podstawowe

     • 45 10

     • ale się was tutaj dzisiaj zleciało pederastów, jak much do g...

      • 8 13

  • hau-hau

   znowu synalek zomowca dał głos

   • 8 23

  • Silny policjant (1)

   Podziwiam policjanta, że uniósł tego tłuściocha i nie doznał urazu kręgosłupa.

   • 43 7

   • W środku jest kompletnie pusty:-)

    Tylko dlatego ten policjant dał radę. Pewnie dźwignąłby całą rodzinkę razem, jak nadęte baloniki.

    • 22 8

  • tylko że wszyscy pier...lnięci siedzą w PO (1)

   • 4 15

   • jak widać: nie wszyscy

    • 3 0

  • idiota (1)

   Prostaku i chamie, ta "kopnięta rodzina" jest cywilizowaną i cudowną rodziną najlepszych ludzi, jakich poznałem w zyciu. Ten starszy Pan na zdjęciu, to moj ulubiony wykładowca pedagogiki. Zwazaj wiec na słowa, mało inteligentny buraku

   • 5 24

   • Właśnie widać na filmie

    jacy cywilizowani i cudowni z nich ludzie

    • 10 0

 • radna Kołakowska z PiS (35)

  katoliczka z urodzenia,
  wspiera faszystów, bandytów i innej maści barachło,
  no cóż PiS - i wszystko w temacie,
  teraz dostanie order od komedianta-elekta za szerzenie patriotyzmu ...

  • 672 449

  • W czym problem? Wyraziła swoją wolność i prawo do wyrażania opinii. (15)

   W czym jej happening był gorszy od tego tęczowego? Nie widzę różnicy. Dwie strony radykalnych barykad, na które większość leje ciepłym moczem.

   Normalni ludzie chcą mieć spokój, a nie happeningi różnych dziwadeł (z obu stron) i poblokowane miasto pod nadzorem specjalnym jak w "złotych czasach zomo".

   • 71 83

   • (7)

    co to znaczy według ciebie normalni ludzie? wyłącznie heteroseksualni?
    właśnie pokazujesz czym jest dla ciebie wolność i równość.
    Ja, jako osoba heteroseksualna czuję się zażenowana brakiem tolerancji w moim "wolnym" kraju wobec osób odmiennej orientacji.

    • 76 47

    • Normalni to tacy, którzy nie biorą udzialu w happeningach blokujących główne ulice w mieście, robiących problem innym. (6)

     Trochę kultury. To nie jest kwestia orientacji seksualnej, a szacunku dla innych i wychowania.
     Na Nową Wałową można dojść przez Główne i Stare Miasto. Góra 1000 osób zablokowała główną arterię, bo miała taki egoistyczny kaprys i po prostu chciała się pokazać.

     • 55 33

     • te 1000 osob miało na to pozwolenie a ta "pani radna" to tylko swoje podejście do prawa pokazala. powinno się jej mandat radnej zabrać i tyle

      • 66 19

     • Boże ciało już za pasem (3)

      W kolejny czwartek wiele ulic zostanie zablokowanych przez maszerujących katolików. Teoretycznie sataniści czy ateiści bądź wyznawcy innych religii mogliby usiąść i zablokować im drogę. Ciekawe dlaczego tego nie robią.

      • 53 15

      • Bo się boją konsekwencji prawnych? Bo im nie zależy? Bo mają to w d.....?

       Zapytaj ich skoro to cię tak nurtuje.

       • 11 8

      • Nie robią? A to coś nowego. (1)

       Pewnie jeszcze jeździsz na rej. zaczynającej się na "N" (ewentualnie "kaszubskiej"), ale informuję, że od lat podczas procesji normą stały się zachowania ją zakłócające: głośniki w VW Golfach na fula, jazda CZM-kami bez tłumików itp. wsiuńskie atrakcje.

       • 0 3

       • to są blokady?

        Gwarantuje, że ja takich spotykam na codzień: oni niczemu się nie sprzeciwiają, oni tak już mają - bardzo słaby argument z twojej strony Kartuziaku.

        • 2 0

     • ciekawe czy tak samo powiesz w czwartek

      • 3 0

   • tylko że narodwcy to geje - ale w wersji hard (6)

    spotykają się w piwnicach, robią sobie dobrze,
    potem piwo na "heil", glany i jazda na miasto,
    silni w kupie - słabi w d... pupie ...

    • 75 24

    • (3)

     ja znam też Pisowca geja, ale ukrywającego się.
     Wiele osób homoseksualnych to homofobi.
     tzw. "normalni" w większości nie mają w ogóle z tym problemu

     • 44 13

     • czyli wg. twojego rozumowania (2)

      czesc pisowców to LGTB którzy są przeciwko LGTB tak?? tak na spokojnie zastanów sie co napisałeś/łaś

      • 16 40

      • (1)

       Tak zastanowiła się co napisała- pokazałeś, że nie znasz fundamentów psychologii. Sprawdź sobie o to jest mechanizm wyparcia i przeniesienia.

       • 33 4