• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Miejski sylwester tylko w Gdańsku, ale w dwóch miejscach

Patryk Szczerba
28 listopada 2023, godz. 20:00 
Opinie (207)
aktualizacja: godz. 11:54 (29 listopada 2023)
Gwiazdą miejskiego sylwestra w Gdańsku będzie Sylwia Grzeszczak. Gwiazdą miejskiego sylwestra w Gdańsku będzie Sylwia Grzeszczak.

Miejskie sylwestry w tym roku zorganizuje tylko Gdańsk. Zabawa odbędzie się w Jarze WilanowskimMapka na Chełmie oraz na plaży przy molo w BrzeźnieMapka. Gdynia - podobnie jak rok temu - z imprezy zrezygnowała, ale planuje zabawę w ciągu dnia dla rodzin. Z kolei Sopot nigdy takiej nie robił, ale w zamierzeniach jest popołudniowa familijna zabawa.Aktualizacja godz. 11:54 Po publikacji artykułu skontaktowali się z nami gdyńscy urzędnicy, którzy wcześniej podawali, że imprezy nie będzie. Okazuje się, że miasto jednak chce zorganizować imprezę, ale dla rodzin.

Całość ma się odbyć w Polsat Plus Arenie i zacząć przed południem 31 grudnia.

- Wszystko będzie tak zaplanowane, aby Ci którzy będą chcieli udać się na wieczorne spotkanie w gronie znajomych mogli uczestniczyć w obu wydarzeniach - informują przedstawiciele gdyńskiego magistratu.
Szczegóły mają by znane w najbliższych dniach.Sylwester: poszukaj propozycji na ostatnią noc w roku


Czy masz już plany na sylwestra?

Do końca roku został nieco ponad miesiąc. Wielu zaczyna planować ostatni dzień w roku. Coroczną tradycją w poprzednich latach były miejskie sylwestry organizowane w Gdańsku i Gdyni.

Wyłamywał się z niej Sopot, który nigdy miejskiego sylwestra w klasycznej formule nie organizował.

Tak było do zeszłego roku. W 2022 roku władze Gdańska i Gdyni zdecydowały się nie organizować miejskich imprez. Powodem była chęć oszczędzania podyktowana sytuacją gospodarczo-ekonomiczną w kraju.

IMPREZY I WYDARZENIA Kalendarz imprez w sylwestra

Hello Jedynka - Slam / Chudy / Baltazar / Erok / Ben Kyle - live act

clubbing / disko, dancing


Sylwester w Gdańsku w dwóch miejscachW tym roku miejski sylwester będzie tylko w Gdańsku, ale za to w dwóch miejscach.

- Zabawa zorganizowana zostanie w Jarze Wilanowskim na Chełmie oraz na plaży przy molo w Brzeźnie. W obu tych lokalizacjach zakończenie starego roku i powitanie nowego odbędzie się przy muzyce na żywo - informuje Marta Formella z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
W Jarze Wilanowskim na Chełmie pojawi się Sylwia Grzeszczak. Z kolei na molo w Brzeźnie wystąpi Gromee - polski DJ i producent muzyczny, który reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku.

Start imprez o godz. 22. Wstęp na obie jest wolny.

Dwie imprezy będą kosztowały 500 tys. zł.

Oferty wypoczynku na sylwestraW Gdyni sylwestra miejskiego nie będzie- Nie planujemy w tym roku organizacji imprezy sylwestrowej - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik UM w Gdyni.
Przypomnijmy, że Gdynia miejskiego sylwestra nie organizuje już czwarty rok z rzędu. Pierwsze dwa lata - z powodu pandemii, rok temu i teraz z powodu oszczędności.

Ostatni miejski sylwester w Gdyni odbył się w 2019/2020 i kosztował 589 tys. zł brutto.

W Sopocie bez sylwestra, ale z familijna impreząW Sopocie tradycji nieorganizowania wieczornej imprezy sylwestrowej stanie się zadość. Planowana jest za to familijna impreza, która ma się rozpocząć po godz. 16.

Wydarzenia

Gdański Sylwester miejski - Sylwia Grzeszczak i Gromee (22 opinie)

(22 opinie)
pop, sylwester

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (207)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane