Fakty i opinie

stat

"Czujemy pustkę i osamotnienie". Mieszkańcy o pożegnaniu swojego prezydenta

Najnowszy artukuł na ten temat

Siedem osób z zarzutami za organizację finału WOŚP 2019 w Gdańsku

Tysiące osób na ulicach Gdańska żegnało prezydenta Pawła Adamowicza. Mimo że uroczystości pogrzebowe w bazylice Mariackiej zakończyły się, wiele osób zamierza przyjść do świątyni, by oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi.- To dla nas ciężki dzień, żegnamy naszego prezydenta, a co będzie później? Na razie czujemy taką pustkę i osamotnienie, z którym nie do końca wiadomo co zrobić, gdzie pójść. Myślę, że przejdziemy się ulicami naszego pięknego Gdańska, którego chyba na co dzień tak nie docenialiśmy, a dopiero teraz, kiedy widzimy jak on [Paweł Adamowicz - red.] kochał to miasto, zobaczymy, jak cudowne jest to miejsce. Tak jak on mówił w swoich ostatnich słowach do nas - powiedziała Ola, mieszkanka Gdańska, która oglądała transmisję z uroczystości na ul. Długiej.
- Jeszcze nie do końca dociera do nas, że to się stało. Jesteśmy tu, żeby zjednoczyć się, pokazać, że Gdańsk jest dobry, Gdańsk nie jest sam, Gdańsk dzieli się swoim dobrem, ale też bólem - mówiła Weronika, razem z przyjaciółmi przyjechała na Targ Węglowy.

- Jest mi tak przykro, kiedy widziałem to, co działo się w tym tygodniu - cały czas płakałem. Sercem jestem z nim, byłem i będę - dodał mieszkaniec Gdańska, którego spotkaliśmy podczas uroczystości.
- Gdańsk jest piękny, Gdańsk jest otwarty, dziękujemy za to wszystko, prezydencie - mówili mieszkańcy, którzy przyjechali na uroczystości na ulicach Gdańska.

Ostatnie pożegnanie w bazylicePo mszy prochy prezydenta złożono w bazylice Mariackiej w okolicy historycznej Izby Rajców, znajdującej się w prawym transepcie świątyni, od strony ul. Piwnej. Urna została złożona w ścianie przyległej do Izby Rajców kaplicy św. Marcina.

Wiele osób chce wejść tam jeszcze na chwilę, by oddać hołd, pokłonić się przed urną z prochami prezydenta.

- Nie zdążyliśmy pożegnać prezydenta wczoraj podczas konduktu, dlatego przyszliśmy dziś uczestniczyć w mszy. Chcemy też pójść do bazyliki, żeby oddać hołd prezydentowi - mówią Dagmara i Robert.

Opinie (320) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.