• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Morderstwo w Jagatowie. Trzeci dzień obławy. Podejrzany może być niebezpieczny

Szymon Zięba
17 kwietnia 2024, godz. 13:00 
Opinie (165)
Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów. Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.

43-letni Rafał Zyska, podejrzany o morderstwo żony, do którego doszło w miejscowości JagatowoMapka pod Trójmiastem, pozostaje nieuchwytny. Trwa trzeci dzień szeroko zakrojonej obławy. Podejrzany może być niebezpieczny, choć policjanci podkreślają, że mieszkańcy okolicy, w której może ukrywać się 43-latek, nie mają powodów do niepokoju. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że poszukiwania skupiają się również w rejonie wsi WojanowoMapka, gdzie podejrzany mieszkał przez niemal dwie dekady.

Zabójstwo w Jagatowie. Kobieta zginęła na oczach syna?Czy poszukiwania mężczyzny mogą potrwać tak długo jak w sprawie Borysa?

Przypomnijmy: do zabójstwa kobiety doszło w niedzielę wieczorem na jednej z posesji w Jagatowie pod Gdańskiem.

Ciało Anny, 40-letniej ofiary morderstwa, znaleziono na podwórku. Miała rany kłute i cięte w okolicy szyi, głowy, klatki piersiowej i przedramion. Jej życia nie udało się uratować.

Z domu zniknął także jej mąż - 43-letni Rafał Zyska. To on w tej chwili jest głównym podejrzanym w sprawie zbrodni.

Według nieoficjalnych doniesień, kobieta miała zginąć na oczach syna, który próbował ją reanimować.

W środę, 17.04.2024 r., rozpoczęła się trzecia doba poszukiwań mężczyzny. Oto co do tej pory zrobiono w sprawie:

 • W poniedziałek prokurator zdecydował o wydaniu postanowienia o przedstawieniu zarzutu zabójstwa. Złożono wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 43-latka
 • Zostanie za nim wydany list gończy.
 • Przeprowadzono sekcję zwłok zmarłej. Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że przyczyną śmierci był masywny krwotok, a na ciele zmarłej ujawniono liczne rany kłute.


Poszukiwania Rafała Zyski. Inny schemat niż przy sprawie Grzegorza BorysaJak tłumaczy mł. asp. Karol Kościuk z Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, w poszukiwania zaangażowano policyjny śmigłowiec wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznych poszukiwań Grzegorza Borysa, maszynę ściągnięto z Warszawy. Lokalni policjanci nie dysponują bowiem śmigłowcem.

Policja poszukuje 43-letniego Rafała Zyski, który może mieć związek z zabójstwem w miejscowości Jagatowo pod Gdańskiem. Policja poszukuje 43-letniego Rafała Zyski, który może mieć związek z zabójstwem w miejscowości Jagatowo pod Gdańskiem.
Warto bowiem podkreślić, że choć okoliczne tereny przeczesują pomorscy funkcjonariusze, to informacja o poszukiwaniach trafiła do mundurowych z całej Polski.

Sami śledczy oszczędnie wypowiadają się o taktyce poszukiwawczej. Jak słyszymy nieoficjalnie - nie chcą, by o ich działaniach uprzedzany był podejrzany.

 • Nad spokojnymi miejscowościami pod Pruszczem Gdańskim lata policyjny śmigłowiec. To element obławy ws. morderstwa.
 • Nad spokojnymi miejscowościami pod Pruszczem Gdańskim lata policyjny śmigłowiec. To element obławy ws. morderstwa.
 • Nad spokojnymi miejscowościami pod Pruszczem Gdańskim lata policyjny śmigłowiec. To element obławy ws. morderstwa.
Policja w tej chwili nie wyklucza bowiem żadnej z teorii - również tego, że Rafałowi Zysce ktoś pomaga. Za to grozi nawet 5 lat odsiadki. Działania trwają natomiast i w dzień, i w nocy. Mundurowi nie odpuszczają nawet na chwilę.

Jak dziś wygląda Jagatowo? Wszędzie pełno policjiTymczasem trzy dni po zbrodni w Jagatowie panuje ruch jak nigdy. Tyle, że w liczącej około 700 osób miejscowości nieopodal Pruszcza Gdańskiego dziś na ulicach widać więcej policjantów niż przechodniów.

Co jakiś czas na niebie widać także śmigłowiec, który patroluje lasy i pola.

 • Na miejsce ściągnięto quady. Na nich łatwiej przeczesuje się zalesiony teren.
 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
Dom, w którym mieszkał Rafał Zyska z żoną Anną obstawiony jest przez funkcjonariuszy i techników kryminalistyki. Na miejsce ściągnięto m.in. quady, na których dużo łatwiej przeszukiwać okolicę obfitą w pola, lasy i pustostany.

Wojanowo. Tu mieszkał Rafał ZyskaChoć w sprawie automatycznie pojawiają się skojarzenia ze wspomnianą sprawą Grzegorza Borysa, funkcjonariusze natychmiast ucinają temat.

- To zupełnie inny typ poszukiwań - słyszymy.

W tym przypadku nie mamy bowiem do czynienia ani z osobą związaną z wojskiem, ani nie ma informacji, by posiadała umiejętności "surwiwalowca". Wiadomo, że policja szczególne baczenie ma na pobliską wieś Wojanowo. To tam, przez niemal dwie dekady, mieszkał z żoną Zyska. Para do Jagatowa przeprowadziła się około dwóch lat temu.

Poszukiwany przez niemal dwie dekady żył w miejscowości Wojanowo. To - piechotą - raptem godzina drogi. Tyle, że teraz poszukiwany ukrywa się na polach i terenach leśnych. Poszukiwany przez niemal dwie dekady żył w miejscowości Wojanowo. To - piechotą - raptem godzina drogi. Tyle, że teraz poszukiwany ukrywa się na polach i terenach leśnych.
Odległość między dwiema miejscowościami to nieco ponad 4 kilometry. Czy to tam postanowił skierować swoje kroki poszukiwany? Tego nie wyklucza policja. Oficjalnie jednak mundurowi nabierają wody w usta.

Poszukiwany ws. morderstwa w Jagatowie niebezpieczny? Nie ma powodu do panikiJednak czy poszukiwany 43-latek może być uzbrojony lub niebezpieczny? Tu policja odpowiada już oficjalnie.

 • Okolica jest zalesiona i jest sporo pól uprawnych. Tędy mógł uciekać poszukiwany.
 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
- Zakładamy, że może być niebezpieczny, bo może mieć związek z zabójstwem - przyznaje mł. asp. Karol Kościuk.
Zaraz dodaje jednak:

- Nie chcemy wprowadzać zbędnej paniki, bo w terenie pracuje bardzo wielu policjantów.

Widziałeś Rafała Zyskę? Daj znać policjiWarto przypomnieć, że w sprawie policjanci uruchomili skrzynkę mailową oraz linię telefoniczną, na którą można przesyłać zgłoszenia.

 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
 • Spokojna miejscowość dziś pełna jest policjantów.
Informacje przekazywać można pod numerem 47 742 42 22 lub pod numerem alarmowym 112.

Albo wysyłać na maila: poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (165)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane