• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na początku jesieni koniec prac na Chwarznieńskiej. W czerwcu przejezdność

Patryk Szczerba
20 maja 2024, godz. 17:00 
Opinie (97)
Najnowszy artykuł na ten temat Duże zmiany na plus w ruchu na Chwarznieńskiej
Prace na Chwarznieńskiej mają zakończyć się w ostatnich dniach września. Prace na Chwarznieńskiej mają zakończyć się w ostatnich dniach września.

- Kiedy skończą się prace na Chwarznieńskiej na Witominie? - pytają mieszkańcy. - Wykonawca zgłasza gotowość do udrożnienia ulicy na początku czerwca. Według szacunków pełne zakończenie prac nastąpi pod koniec września 2024 roku - odpowiada Jakub Ubych, radny Samorządności, który relacjonuje co tydzień postępy prac w mediach społecznościowych.
Czy z powodu przebudowy Chwarznieńskiej zmieniłe(a)ś swoją stałą samochodową trasę?

Co da remont Chwarznieńskiej na tym odcinku?

  • Po zakończeniu prac ul. Chwarznieńska nadal będzie drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej.
  • Nie będzie buspasa.
  • Ruch zostanie uporządkowany przez sygnalizację świetlną.
  • Pojawią się nowe zatoki autobusowe, ponieważ przystanki będą w nowych miejscach.
  • Będzie też nowe oświetlenie, odwodnienie i droga rowerowa oraz chodniki.
Na początku lutego pisaliśmy, że inwestycja jest opóźniona.

- Termin zostanie wydłużony ze względu na błędy w dokumentacji projektowej i niedopełnienie obowiązku przez projektantów. W tym zakresie wyciągniemy konsekwencje w postaci kar finansowych w stosunku do projektanta, firmy Transprojekt Gdański - zapowiadał Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Sprawdzamy postęp prac na ul. Chwarznieńskiej. Nie jest różowo Sprawdzamy postęp prac na ul. Chwarznieńskiej. Nie jest różowo

Przypomnijmy, że Gdynia zapłaciła za dokumentację 1,2 mln zł brutto.Gdynia: projekt na rozbudowę Chwarznieńskiej do końca roku Gdynia: projekt na rozbudowę Chwarznieńskiej do końca roku

W kwietniu stan zaawansowania prac wynosił 70 proc. W ostatnich dniach pojawił się pierwszy od dawna termin zakończenia prac.Gotowość do udrożnienia Chwarznieńskiej na początku czerwca- Wykonawca zgłasza gotowość do udrożnienia Chwarznieńskiej na początku czerwca, jednak konieczne będzie wstrzymanie dostawy ciepła przez OPEC - aby pod ziemią zdemontować ostatni fragment starego ciepłociągu i to miejsce wybetonować. To oznacza ok. 10 dni od braku ciśnienia w instalacji - informuje Jakub Ubych, radny Samorządności, który co tydzień relacjonuje postępy prac na budowie.

Kiedy nastąpi zakończenie prac na Chwarznieńskiej?- Z szacunków opartych o zaawansowanie, pełne zakończenie robót - w tym jako ostatni element warstwy ścieralne (ostatnie asfaltu na pełnym zakresie budowy) - to koniec 3 kwartału, czyli wrzesień 2024 - dodaje Ubych.

Jakie prace na ul. Rolniczej w najbliższym czasie?W ostatnim tygodniu maja zostanie ułożonych ponad 800 ton mas asfaltowych - rejony: od Rolniczej, przez Chwarznieńską (obok biblioteki) aż do dawnego komisariatu. Rozpoczną się prace nad zbrojeniem ostatniego fragmentu ciepłociągu pod ul. Małokacką

Przebudowa ul. Chwarznieńskiej na Witominie. Zakres prac

Chwarznieńska na dalszym odcinku już gotowaZakończyła się już rozbudowa odcinka ul. ChwarznieńskiejMapka od ronda przy ul. Wagnera do węzła Chwarzno przy Obwodnicy Trójmiasta. Prace wykonane przez Strabag za ponad 33 mln zł właśnie są odbierane przez nadzór, ale z nowych jezdni, przystanków i chodników już mogą korzystać pasażerowie komunikacji publicznej, rowerzyści i kierowcy.

Chwarznieńska do obwodnicy już gotowa Chwarznieńska do obwodnicy już gotowa

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane