Fakty i opinie

stat

Na zakupy do parku

Bez nowych spektakularnych marek, ale za to z większym niż gdzie indziej wyborem towarów - takie są sklepy w otwieranym dziś w południe parku handlowym Matarnia w Gdańsku. Odtąd do Złotej Karczmy będą mogli jeździć amatorzy nie tylko produktów z Ikei, ale także innych firm meblowych oraz odzieżowych.

Około 180 mln zł wydała firma Inter Ikea Center Poland na wybudowanie ponad 40 nowych sklepów głównie z odzieżą i wyposażeniem wnętrz , których zadaniem jest przyciągnięcie do Złotej Karczmy amatorów "konkretnych zakupów". Czemu konkretnych?

- Bo do naszego obiektu nie będzie się przyjeżdżało po to, by miło spędzić czas, lecz po to, by zrobić dobre, zaplanowane zakupy - tłumaczy Witomił Piszcz, dyrektor parku handlowego Matarnia.

Wbrew pozorom to nie tylko czcza gadanina szefa nowego centrum handlowego, który w natłoku nowych obiektów handlowych (ostatnio Fashion Outlet Centre na Szadółkach) musi zareklamować i zwrócić uwagę na swój obiekt. Centrum, które powstało koło Ikei w Złotej Karczmie rzeczywiście różni się od innych centrów handlowych. Czym?

- W Matarni nie ma jednego budynku z korytarzami, wzdłuż których znajdują się kolejne sklepy. U nas do każdego sklepu wchodzi się z zewnątrz, co pozwala na zrobienie zakupów bez potrzeby tracenia czasu na oglądanie wszystkich witryn - opisuje Witomił Piszcz. Ze względu na tę różnicę, inwestor postanowił nie używać nazwy "centrum handlowe", lecz "park handlowy".

Pomimo tego, że do każdy sklep ma niezależne od innych wejście, godziny ich otwarcia będą zapewne podobne. Dlaczego podobne? - Ponieważ najemcy zobowiązali się do przestrzegania tzw. minimalnych godzin otwarcia, czyli od 10 do 21. Natomiast jeżeli będą chcieli pracować dłużej, nie ma sprawy - twierdzi dyrekcja parku handlowego.

Sklepy w Matarni różnią się od swoich odpowiedników w klasycznych centrach handlowych przede wszystkim wielkością. O ile w centrum miasta sklep odzieżowy o wielkości np. 1 tys. metrów uznawany jest za duży, o tyle tu, znajdzie się np. sklep sieci H&M o powierzchni ponad 2 tys. m kw. - Dzięki temu klientom można oferować większy asortyment towarów - zapewnia Witomił Piszcz.

W nowowybudowanych obiektach znajduje się ok. 40 sklepów, z czego kilka ruszy dopiero za dwa tygodnie. W maju przyszłego roku kompleks handlowy powiększy się jeszcze o stacje benzynową Jet, restaurację i sklep z elektroniką użytkową Electro World.

Jak dojechać do Matarni
Kursują dwie bezpłatne linie autobusowe:
05 na trasie - Węzeł Franciszki Cegielskiej w Gdyni - Matarnia
805 na trasie - Dworzec Główny PKP w Gdańsk - Matarnia
oraz autobusy miejskie B, 110,126,157
Więcej na stronie naszego Serwisu Komunikacja

Opinie (98)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.