• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Obwodnica Metropolitalna pod śniegiem. Budowa nie stanęła?

Michał Brancewicz
23 stycznia 2024, godz. 07:00 
Opinie (102)

Obwodnica Metropolitalna pod śniegiem. Czy w tym okresie prace się toczą?

W ostatnich tygodniach rozległy plac, na którym rozciąga się budowa Obwodnicy Metropolitalnej, przykrył śnieg. W okresie zimowym wykonawca nie ma obowiązku prowadzenia prac, jeśli warunki są niesprzyjające. Czy to oznacza, że budowa OMT stanęła?Zamierzasz korzystać z Obwodnicy Metropolitalnej po otwarciu?

W kontrakcie dotyczącym dużej inwestycji, jaką jest budowa drogi, zawarty jest zapis, że w sezonie zimowym obejmującym okres od połowy grudnia do połowy marca wykonawca może przerwać prace w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Obecnie śnieg, przynajmniej w Trójmieście, niemal całkowicie stopniał. Ale nawet gdy w ostatnich tygodniach miały miejsce liczne opady i utrzymywała się spora pokrywa białego puchu, wykonawcy Obwodnicy Metropolitalnej nie próżnowali.

Obwodnica pod śniegiem, ale praca wreW zeszłym tygodniu odwiedziliśmy z kamerą 16-kilometrowy odcinek zadania pierwszego, który obejmuje trasę między węzłem ChwaszczynoMapkawęzłem ŻukowoMapka.

Wykonawcą wartego 715,2 mln zł kontaktu jest firma Budimex. Na tym odcinku zaawansowanie prac przekroczyło 64,6 proc.

Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że robota stanęła, to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekonuje, że tak nie było.

Wykonawca szuka każdego okna pogodowego- Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a w tym ujemne temperatury, liczne
opady śniegu i marznącego deszczu oraz utrzymującą się pokrywę śnieżną Budimex wykorzystuje wszelkie okna pogodowe w celu kontynuacji prac podczas realizacji inwestycji - zapewnia Mateusz Brożyna, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. - Aktualny zakres prac obejmuje zarówno branżę drogową, mostową, jak i sanitarną, melioracyjną oraz elektroenergetyczną. Ponadto stale odbywają się prace przy budowie Obwodu Utrzymania Drogowego w Miszewie.

Na potwierdzenie tych słów otrzymaliśmy od drogowców raport dotyczący liczby ludzi i sprzętu zaangażowanego w prace w poszczególnych tygodniach stycznia.

Na zdjęciach przedstawiamy też dokładnie, jakie prace były w tym okresie wykonywane.

Styczeń na budowie 1 zadania OMT:

  • 2.01 - 7.01.2024. - zaangażowanych 169 osób i 56 sztuk sprzętu
  • 8.01 - 14.01 - 309 osób i 100 sztuk sprzętu
  • 15.01 - 21.01 - 303 osoby i 104 sztuki sprzętu


Znamy dokładną datę zakończenia prac na 1 odcinku OMTDrogowcy zapowiadają, że termin ukończenia robót na tym odcinku, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, planowany jest na 19 kwietnia 2025 r.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane