Fakty i opinie

Okradał apartamenty na wynajem w centrum Gdańska

Złodzieja zatrzymano nocą, gdy próbował włamać się do jednego z budynków przy ul. Mariackiej.
Złodzieja zatrzymano nocą, gdy próbował włamać się do jednego z budynków przy ul. Mariackiej. fot. galeria Trojmiasto.pl

21-latek z Gdańska postanowił wykorzystać fakt, iż w apartamentach na wynajem nie ma aktualnie gości. Włamał się do przynajmniej pięciu mieszkań, z których wyniósł m.in. telewizory, odkurzacze, suszarki, żelazka i ekspresy do kawy. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali część ukradzionych rzeczy.Zdarzyło ci się kupić używany sprzęt rtv lub agd z niepewnego źródła?

kilka razy, tak jest taniej 9%
raz czy dwa, ale raczej kupuję takie rzeczy tylko z pewnych źródeł 10%
nigdy, kupuję tylko nowy sprzęt 81%
zakończona Łącznie głosów: 1592
Złodzieja złapano dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu. To on poinformował o godz. 3:30 w nocy, że widzi podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który wyszedł z ul. Powroźniczej i kieruje się w stronę Długiego Pobrzeża. Mężczyzna nerwowo się rozglądał, a w ręku trzymał dziecięcy kask rowerowy, który nagle wyrzucił przy ul. Szerokiej.

Szarpał za klamki drzwiKryminalni ze Śródmieścia sprawdzili tę informację i zaczęli szukać mężczyzny. Policjanci zauważyli go, jak idzie wzdłuż ul. Mariackiej i szarpie za klamki drzwi wejściowych do klatek schodowych. Kiedy mężczyzna wszedł do jednej z nich, policjanci weszli za nim i podjęli interwencję.

- 21-latek nie potrafił wytłumaczyć kryminalnym, dlaczego wszedł do budynku, w którym nie mieszka. Mężczyzna zachowywał się nerwowo i chaotycznie tłumaczył swoje zachowanie. Policjanci sprawdzili, co 21-latek ma przy sobie. Podczas kontroli kryminalni znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, a w jego plecaku znaleźli kartę z kluczem do jednego z pobliskich apartamentów - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Najpierw kradł klucze i karty, później okradał mieszkaniaPolicjanci ustalili, że mężczyzna może mieć związek z włamaniami do apartamentów, do których dochodziło w ostatnich dniach. Okazało się, że zatrzymany przez nich mężczyzna po wejściu do klatki schodowej budynku z apartamentami najpierw włamywał się do skrzynek, w których właściciele lokali zostawiali karty z kluczami i kartami, a następnie wchodził do mieszkań i je okradał.

Brał praktycznie wszystko, co dało się w jakikolwiek sposób spieniężyć. Pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko 10 tys. zł.

- Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego mężczyzny, w którym znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamań do kilku apartamentów. Funkcjonariusze pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami. Śledczy zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody - dodaje Kamińska.

Włamań może być więcejNa razie materiał dowodowy pozwolił postawić 21-latkowi pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków. Nie jest wykluczone, że ma na koncie więcej podobnych przestępstw - policjanci informują, że sprawa jest rozwojowa.

Opinie (152) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.