• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Będzie osiedle w miejscu zamkniętego Tesco

Patryk Szczerba
18 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (376)

Niebawem w tym miejscu ma zacząć powstawać osiedle

Budynki mieszkalne z usługami w miejscu zamkniętego Tesco przy ul. KcyńskiejMapka w Cisowej - to plany dewelopera Atal, który jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 72 tys. m kw. przy ul. KcyńskiejMapka. Inwestycja ma być realizowana etapami.Teren po Tesco to dobre miejsce na osiedle?

Przypomnijmy:

  1. Netto przejęło większość sklepów sieci Tesco Polska.
  2. Zakup objął ponad 30 sklepów i dwa magazyny.
  3. Transakcja nie objęła jednak kilku placówek: m.in. Tesco przy ul. Kcyńskiej w Cisowej, które zostało zamknięte 19 sierpnia 2021 roku.


Od tego czasu nie tylko mieszkańcy Chyloni, Cisowej i Pustek Cisowskich zastanawiali się, co stanie się z terenem po hipermarkecie.Hipermarkety w TrójmieścieNowy właściciel terenu po TescoUstaliliśmy, że teren w połowie 2022 roku przejęła firma Atal. Zakup objął teren o powierzchni ok. 7,2 hektara, na którym znajdowało się Tesco, a także wciąż funkcjonujący market budowlany oraz parkingi.

Kwota transakcji nie została ujawniona. Wiadomo, że na terenie jest planowana zabudowa mieszkaniowa z usługami. Sam deweloper na razie nie ujawnia szczegółów swoich zamierzeń ani tego, czy w przyszłości pozostanie w tym miejscu budowlany market. Niewykluczone, że będzie funkcjonował jeszcze kilka lat.

Przesądzone wydają się być losy obiektu po Tesco, który zostanie wyburzony. Obecnie trwają procedury związane z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy i wcześniejszej rozbiórce budynków.

Teren, gdzie mają stanąć budynki nie jest objęty planem miejscowym.Inwestycja będzie prowadzona etapamiInwestycja ma być prowadzona etapami. Prawdopodobnie zacznie się od północnej strony.

Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac budowlanych?

- Po zakończeniu procedur administracyjnych w odniesieniu do pierwszego planowanego etapu, co zakomunikujemy osobno - odpowiada Marek Thorz PR Manager firmy Atal.
Wtedy też mają być znane szczegółowe parametry inwestycji.

Firma Atal od kilku lat realizuje inwestycje w Trójmieście, w tym w Gdyni, budując m.in. Modern Tower, 17-kondygnacyjny budynek przy ul. Kazimierza Górskiego. Deweloper budował też osiedle na OksywiuMapka przy zabytkowym schronie z czasów II wojny światowej. Schron przekazano półtora roku temu Muzeum Marynarki Wojennej.Miejsca

  • ATAL Gdańsk, Długa Grobla 8/9

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (376)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane