• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiem tygodni utrudnień na autostradzie A1

MKo
11 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (105)
Najnowszy artykuł na ten temat 569 mln zł za pięcioletni remont autostrady A1
Od 4 września kierowcy osobówek nie muszą płacić za przejazd autostradą A1. Od 11 września czekają ich jednak utrudnienia, które potrwają 8 tygodni. Od 4 września kierowcy osobówek nie muszą płacić za przejazd autostradą A1. Od 11 września czekają ich jednak utrudnienia, które potrwają 8 tygodni.

W poniedziałek, 11 września, na autostradzie A1 rozpoczną się prace drogowców. Utrudnień należy spodziewać się najpierw na wysokości MOP Kleszczewko (w kierunku Łodzi), a następnie węzła w Swarożynie (w kierunku Trójmiasta). Utrudnienia potrwają osiem tygodni.Jak często korzystasz z autostrad w Polsce?

Remont jezdni na autostradzie A1 rozpocznie się w poniedziałek, 11 września. Prace prowadzone będą jednocześnie na dwóch odcinkach: siedmio- i sześciokilometrowym, na których ruch będzie odbywał się tylko jedną jezdnią autostrady.

  • W pierwszej kolejności drogowcy zajmą jeden pas jezdni w kierunku Łodzi. To w sumie ok. siedmiokilometrowy odcinek drogi. W tym czasie kierowcy będą jechać bez utrudnień tylko w kierunku Gdańska.
  • Tydzień później rozpoczną się prace na sześciokilometrowym odcinku w kierunku Gdańska. Wówczas ruch będzie odbywał się już dwoma pasami w kierunku Łodzi i tylko jednym w kierunku Gdańska.
  • W poniedziałek, 11 września, drogowcy zwężą autostradę w kierunku Łodzi.
  • Tydzień później utrudnienia wystąpią na jezdni w kierunku Gdańska na wysokości węzła Swarożyn.

Utrudnienia na węźle i ograniczenie prędkościAle to nie koniec utrudnień. Dodatkowo pojazdy jadące w kierunku Gdańska nie będą mogły zjechać ani wjechać na węźle Swarożyn. Na każdym z remontowanych odcinków będzie też obowiązywać ograniczenie prędkości do 80 km/h.

- Prace remontowe muszą odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do jesieni - wyjaśnia Anna Kordecka, rzecznik prasowy autostrady A1. - Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo podróżnych prace remontowe zostały zaplanowane tak, aby miały jak najmniejszy wpływ na płynność ruchu oraz zapewniały bezpieczeństwo zarówno użytkowników, jak i osób pracujących na autostradzie.
Prace remontowe potrwają ok. osiem tygodni, ale ich zakończenie zależne jest od warunków atmosferycznych.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją ministra infrastruktury wysokość opłat za przejazd odcinkiem remontowanym pozostaje bez zmian. Wyjątkiem są pojazdy kategorii 1 i 1A, które zgodnie z poleceniem ministra od 4 września są zwolnione z opłat za przejazd autostradą.

15:52 14 WRZEśNIA 23 (aktualizacjaakt. 15:55)

Karambol pięciu aut na A1 (49 opinii)

5 aut zderzyło sie na wysokości pierwszego MOPa w kierunku Łodzi
5 aut zderzyło sie na wysokości pierwszego MOPa w kierunku Łodzi
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane