• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jeszcze 6 tygodni utrudnień na autostradzie A1 w Swarożynie

szym
25 września 2023, godz. 17:00 
Opinie (54)
Najnowszy artykuł na ten temat 569 mln zł za pięcioletni remont autostrady A1
Prace drogowe na A1 generują spore korki. Na zdjęciu fragment trasy na wys. węzła w Swarożynie. Fotografia ilustracyjna. Prace drogowe na A1 generują spore korki. Na zdjęciu fragment trasy na wys. węzła w Swarożynie. Fotografia ilustracyjna.

Ograniczenie prędkości do 80 km/h, ruch tylko jedną jezdnią autostrady, a w efekcie ogromne korki - trwa remont autostrady A1 na wysokości MOP Kleszczewko (w kierunku Łodzi) i węzła w Swarożynie (w kierunku Trójmiasta). Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, bo prace potrwają do listopada.

Korki na autostradzie A1Remont na A1 sprawił, że stałe(a)ś w korkach?

Remont jezdni na autostradzie A1 rozpoczął się w poniedziałek, 11 września. Prace prowadzone są jednocześnie na dwóch odcinkach: siedmio- i sześciokilometrowym, na których ruch odbywa się tylko jedną jezdnią autostrady.

Roboty drogowe generują spore utrudnienia na trasie, o czym informują nas kierowcy w Raporcie z Trójmiasta.

W niedzielę wieczorem utrudnienia były na tyle duże, że auta na wysokości węzła w Swarożynie, w stronę Trójmiasta, toczyły się z prędkością 10 km/h.Dodatkowo pojazdy jadące w kierunku Gdańska nie mogą zjechać ani wjechać na węźle Swarożyn. Na każdym z remontowanych odcinków obowiązuje także ograniczenie prędkości do 80 km/h.

  • W poniedziałek, 11 września, drogowcy zwężą autostradę w kierunku Łodzi.
  • Tydzień później utrudnienia wystąpią na jezdni w kierunku Gdańska na wysokości węzła Swarożyn.

Drogowcy: potrzebne są odpowiednie warunki atmosferyczne- Prace remontowe muszą odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do jesieni - wyjaśniała Anna Kordecka, rzeczniczka prasowa autostrady A1. - Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo podróżnych prace remontowe zostały zaplanowane tak, aby miały jak najmniejszy wpływ na płynność ruchu, oraz zapewniały bezpieczeństwo zarówno użytkowników, jak i osób pracujących na autostradzie.


Kiedy koniec remontu na A1?Prace remontowe potrwają ok. osiem tygodni. Oznacza to, że finału powinniśmy spodziewać się w listopadzie. Drogowcy zaznaczają jednak, że ich zakończenie zależne jest od warunków atmosferycznych.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane