• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oszuści podszywają się pod system Fala

Maciej Korolczuk
29 marca 2024, godz. 14:00 
Opinie (144)
Fałszywa strona z linkiem służącym wyłudzeniom danych i pieniędzy pojawiła się w mediach społecznościowych. Fałszywa strona z linkiem służącym wyłudzeniom danych i pieniędzy pojawiła się w mediach społecznościowych.

Spółka Innobaltica ostrzega pasażerów przed próbami wyłudzenia ich danych osobowych i środków pieniężnych przez oszustów podszywających się pod system Fala. Oszuści oferują w internecie karty podarunkowe. Operator systemu o sprawie poinformował już organy ścigania.Czy padłe(a)ś kiedykolwiek ofiarą oszustwa w internecie?

Oferta kart umożliwiających jej posiadaczom darmowe przejazdy komunikacją miejską przez sześć miesięcy pojawiła się na profilu "Karta transportu publicznego Trójmiasta" na Facebooku.

- ZTM rusza z kampanią wsparcia ludności po podwyżce taryf. Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie wniosku - informuje strona.
Aby otrzymać rzekomą kartę, wystarczy kliknąć w link podany w poście i gotowe.

Zamiast darmowej karty można jednak napytać sobie biedy i problemów, bo profil jest fałszywy i służy do wyłudzenia danych osobowych naiwnych pasażerów i ich środków finansowych.

Sprawa została już zgłoszona na policję i do prokuratury. Sprawa została już zgłoszona na policję i do prokuratury.
- W związku z wykrytymi próbami wyłudzeń spółka InnoBaltica informuje, że nie sprzedaje kart podarunkowych Systemu Fala - podkreśla Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy spółki Innobaltica. - Jedyną stroną internetową, przez którą można zamówić kartę Fala, jest nasza strona.

Sprawa zgłoszona policji, prokuraturze i do portalu FacebookJak dodaje, spółka powiadomiła już policję o oszustach, próbujących pobierać pieniądze za zakup karty Fala.

- Sprawa została już przekazana policji i prokuraturze, spółka InnoBaltica jest w pełnej gotowości do pomocy i współpracy, a fałszywy profil został zgłoszony administracji portalu Facebook (Meta). Wszelkie podejrzane działania prosimy sygnalizować odpowiednim służbom - dodaje Maciejewski.

  • Profil nazywa się "Karta transportu publicznego Trójmiasta". W piątek miała prawie 30 obserwujących.
  • Oszuści oszacowali koszt karty uprawniającej rzekomo do darmowych przejazdów przez 6 miesięcy - wynosi 10,15 zł.
08:40 10 KWIETNIA

Kolejne próby oszustwa na Falę (10 opinii)

Oszuści znowu podszywają się pod rozdawanie 6 miesięcznych kart na przejazdy z systemem Fala za darmo. Nie klikajcie w żadne linki! Ten widoczny w poście na Facebook'u, już na pierwszy rzut oka wygląda jak spam.
Oszuści znowu podszywają się pod rozdawanie 6 miesięcznych kart na przejazdy z systemem Fala za darmo. Nie klikajcie w żadne linki! Ten widoczny w poście na Facebook'u, już na pierwszy rzut oka wygląda jak spam.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane