Fakty i opinie

stat

Pętla autobusowa dla kibiców prawie gotowa

Na nowej pętli nie będzie tak podstawowych elementów jak wiaty przystankowe. Korzystający z niej będą więc musieli trzymać kciuki, za dobra pogodę podczas dni meczowych.

Sprawdziliśmy stan budowy pętli autobusowej przy stadionie w Letnicy. Inwestycja jest już prawie na ukończeniu.Miejsce, w którym powstaje pętla autobusowa.
Miejsce, w którym powstaje pętla autobusowa. graf. Trojmiasto.pl
Tuż przy ul. Kochanowskiego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, w miejscu gdzie kiedyś stała lokomotywownia, powstaje pętla autobusowa. Będzie ona obsługiwać kibiców podczas Euro 2012, którzy dotrą na nią z lotniska autobusami miejskimi. Pętla ma funkcjonować przed każdym meczem odbywającym się na stadionie w Letnicy.

Budowa pętli jest już na finiszu. Na powierzchni ponad 2 tys. m kw. ułożono betonowe płyty, które stanowią jezdnię. O połowę mniejsza jest powierzchnia ułożonych chodników - ok. 1 tys. m kw. Wokół pętli stanęło 17 lamp, obsiano też trawniki. Trwa wykonywanie ogrodzenia, które uniemożliwi kibicom przechodzenie w niedozwolonym miejscu przez linię kolejową. Jak więc kibice dotrą na stadion? Przejdą po chodniku, który zostanie ułożony na torach kolejowych tuż pod Czerwonym Wiaduktem. Przejście zostanie wykonane przed samym rozpoczęciem mistrzostw.

Czy pętla obsłuży sprawnie kibiców podczas meczów na stadionie?

zdecydowanie tak, to idealne miejsce 27%
sprawdzi się, o ile większość kibiców przyjedzie na mecz koleją 42%
zdecydowanie nie, lokalizacja po przeciwnej stronie torów jest fatalna 31%
zakończona Łącznie głosów: 436
Co zobaczą kibice, gdy wysiądą z autobusu na pętli podczas Euro 2012? Na zachód plac budowy Drogi Zielonej (element Trasy Słowackiego), a konkretnie potężne betonowe przyczółki wiaduktu, który pobiegnie nad linią kolejową. Natomiast po przeciwnej stronie zobaczą starą wieżę ciśnień.

Gotowy jest też bezpośredni dojazd do pętli. Na sportową imprezę czeka już płaska jak stół ul. Kochanowskiego - odcinek od ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańska do ul. Uczniowskiej zobacz na mapie Gdańska. Ponadto nową nawierzchnię jezdni i chodniki zyskała też ul. Kościuszki - od ul. Kochanowskiego do al. Hallera wraz przejazdem tramwajowym zobacz na mapie Gdańska.

Termin zakończenia robót ustalono na 15 maja. Wykonawca - firma budowlana Witold Cygert - nie powinien się spóźnić. Za wykonaną pracę zainkasuje od inwestora - gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - 937 tys. zł. Prace trwały nieprzerwanie od lutego.

Pętla zamiast komina

Zobacz jak burzono komin lokomotywowni, w miejsce której powstała teraz pętla autobusowa.

Opinie (103) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.