• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pierwsze spotkanie trzech prezydentek. Umówiły się na oglądanie derbów

Ewelina Oleksy
14 maja 2024, godz. 13:30 
Opinie (436)
Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy. Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy.

Trzy prezydentki rządzące Gdynią, Gdańskiem i Sopotem w końcu się poznały. Każda z nich tym faktem pochwaliła się w mediach społecznościowych. Aleksandra Kosiorek, Aleksandra Dulkiewicz i Magdalena Czarzyńska-Jachim zapowiadają, że będą współpracować i że... obejrzą razem niedzielne derby Trójmiasta.Jak twoim zdaniem będzie układać się współpraca między prezydentkami Trójmiasta?

Do pierwszego spotkania nowych prezydentek Gdyni, Gdańska i Sopotu doszło w poniedziałkowe popołudnie, 13 maja, na Local Trends Festival w Sopocie. To samorządowy kongres finansowy. Brały w nim udział wszystkie rządzące w Trójmieście panie: Aleksandra Kosiorek, Aleksandra DulkiewiczMagdalena Czarzyńska-Jachim.

Prezydent Gdyni i Gdańska umówiły się na oglądanie derbówWszystkie trzy odnotowały ten fakt w swoich mediach społecznościowych. Prezydent Gdyni poinformowała też, że z prezydent Gdańska umówiła się już na niedzielę, by wspólnie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia.- Pierwsze, historyczne zdjęcie trzech prezydentek Trójmiasta. Miałyśmy okazję poznać się dzisiaj na Local Trends Festival w Sopocie. Rozmawiałyśmy krótko o współpracy regionalnej, a z panią Aleksandrą Dulkiewicz umówiłam się na najbliższą niedzielę - będziemy razem oglądać derby - napisała w mediach społecznościowych Aleksandra Kosiorek. - Poza tym dzieje się wiele, dużo czasu spędzam, wysłuchując bieżących problemów kolejnych wydziałów gdyńskiego Urzędu Miasta, jeszcze więcej na zapoznawaniu się z codzienną pracą magistratu. Już w tym tygodniu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, a na niej poznamy nowe składy komisji, których zadaniem jest praca nad obszarami i zagadnieniami związanymi z zarządzaniem miastem - dodała.
  • Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy.
  • Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy.

Widzą potrzebę współpracyJak poinformowała Czarzyńska-Jachim, pierwsze spotkanie było inspirujące.

- Rozmawiałyśmy o wizji przywództwa i kształtowaniu miasta jako wspólnoty, dotykając kluczowych kwestii: demografii, rynku pracy, zrównoważonej turystyki, mieszkalnictwa i zmiany klimatu. Jedno jest pewne: bez silnej współpracy na każdym szczeblu samorządowym nie osiągniemy sukcesu - podkreśliła Czarzyńska-Jachim.
Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy. Aleksandra Kosiorek, Magdalena Czarzyńska-Jachim i Aleksandra Dulkiewicz spotkały się razem po raz pierwszy.

Będą poruszać tematy metropolitalneZapytaliśmy prezydent Aleksadrę Dulkiewicz o wrażenia ze spotkania z prezydentkami Sopotu i Gdyni. O ile z tą pierwszą Dulkiewcz zna się od lat, to tę drugą dopiero teraz poznała osobiście.

Kosiorek i Dulkiewicz zapowiadają współpracę Kosiorek i Dulkiewicz zapowiadają współpracę

- Wrażenia są bardzo dobre. Ja raczej nie stwarzam barier między ludźmi, a tutaj - czy nam się to podoba, czy nie - to i tak jesteśmy skazane na współpracę. Ale wolę patrzeć na to pozytywnie i jestem pełna dobrych emocji i nadziei. Myślę, że pani prezydent Gdyni na pewno potrzebuje chwili, żeby "ogarnąć" urząd, bo to na pewno wyzwanie dla osoby, która przychodzi z zewnątrz - powiedziała nam Dulkiewicz. - Na pewno będę starała się wciągnąć panią prezydent Kosiorek w tematy metropolitalne, te związane z ustawą metropolitalną, bo to ważne dla całego Trójmiasta. Na pewno będę starała się tu dzielić wiedzą i naszym punktem widzenia, bo wiele rzeczy zostało już wypracowanych i nie sądzę, żeby pani prezydent Gdyni chciała wszystko, co było przed, wrzucić do kosza i od tego się odciąć, bo żaden odpowiedzialny gospodarz tak się nie zachowuje - dodała Dulkiewicz.


Przypomnijmy, że w kampanii wyborczej prezydent Gdańska wspierała konkurentów Kosiorek. Najpierw Wojciecha Szczurka, a w drugiej turze Tadeusza Szemiota.

Gdynia ma nową prezydentkę. Kim jest Aleksandra Kosiorek? Gdynia ma nową prezydentkę. Kim jest Aleksandra Kosiorek?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (436)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane