Bałtyk odrobił dwa gole

25 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Szymon Rychłowski (z prawej) w sobotę zaliczył jedenaste trafienie w tym sezonie. Szymon Rychłowski (z prawej) w sobotę zaliczył jedenaste trafienie w tym sezonie.

Piłkarze Polonii Gdańsk pokonali na własnym boisku Energetyka Gryfino 2:0 (0:0) i wykonali ważny krok w stronę utrzymania w III lidze. Dla podopiecznych Pawła Pagieły to piąty z rzędu mecz bez porażki. Bałtyk Gdynia po udanej pogoni zremisował z Chemikiem Police 2:2 (1:2), choć po 10 minutach gry przegrywał 0:2.

Polonia Gdańsk - Energetyk Gryfino 2:0 (0:0)
Bramki: Rychłowski 55, Piątkowski 75

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skowroński, Rusinek, Zgliński - K.Borkowski (82 Malinowski), Szuba (65 Mikołajczak), Kozłowski, Anusik - Rychłowski, Piątkowski (Jaśniewski 77)

Gdańszczan, mimo wygranej, do końca sezonu czekają mecze z przysłowiowym nożem na gardle. Osłabieni w pomocy brakiem pauzującego za żółte kartki Macieja Osłowskiego poloniści przybliżyli się jednak znacząco do celu, jakim jest zachowanie miejsca w III-ligowych rozgrywkach.

W pierwszej połowie Energetyk zdołał wypracować sobie dwie bardzo dogodne sytuacje, ale bez zarzutu spisywał się golkiper gospodarzy Radosław Cimanowski. Polonia sama miała jednak problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali, ale ze stylu gry nie do końca zadowolony mógł być trener Paweł Pagieła.

Dopiero w drugiej połowie meczu wynik otworzył Szymon Rychłowski, który uderzył płasko z około 20 metrów i posłał piłkę pod brzuchem bramkarza przyjezdnych. Dla Szymona był to już jedenasty gol w sezonie i piąty w rundzie wiosennej.

Napastnik zapoczątkował akcję, dzięki której Polonia powiększyła swoje prowadzenie przeprowadzając błyskawiczną akcję. Rychłowski dograł piłkę na skrzydło do Kamila Borkowskiego, który z pierwszej piłki posłał ją do Adama Piątkowskiego. Ten bez zastanowienia zamknął akcję umieszczając piłkę w siatce.

- Jesteśmy na fali wznoszącej, gratuluję chłopakom. Wiem, że trener Pagieła nie do końca był zadowolony z gry, ale najważniejsze są teraz punkty, które przybliżają nas do utrzymania - podsumował prezes gdańskiego klubu Łukasz Jeżewski.

Bałtyk Gdynia - Chemik Police 2:2 (1:2)
Bramki: Prusaczyk 41, Kudyba 76 - Filipowicz 3, Majak 10

BAŁTYK: Yehia - Barnik, Kokosiński, Wasielewski, Adamus - Drzymała, Klawikowski, Prusaczyk (77 Piekarski), Wilczewski (37 Wojciechowski) - Preizner, Szostek (46 Kudyba)

Sporo strachu najedli się piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy już po 10 minutach meczu na Narodowym Stadionie Rugby przegrywali 0:2 z Chemikiem Police. Prowadzenie goście objęli już w 3. minucie, gdy "zaspała" defensywa, co wykorzystał Krzysztof Filipowicz. Drugiego gola przyjezdni zdobyli chwilę później. Po wyrzucie z autu w sytuacji sam na sam z Mohamedem Yehią znalazł się Maciej Majak i podwyższył prowadzenie.

Ożywienie w szeregi Bałtyku wniosło wprowadzenie na boisko Kamila Wojciechowskiego. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Adam Prusaczyk. Po zmianie stron wyrównał wprowadzony w przerwie Dariusz Kudyba.

- To było spotkanie zarówno do wygrania, jak i do przegrania. Cieszę się, że przeprowadzone zmiany dały efekty. Niewykorzystane sytuacje mieli Kudyba, Wojciechowski czy Preizner, uderzając z dystansu. Z drugiej jednak strony przy stanie 1:2 piłkę praktycznie z linii bramkowej wybił Błażej Adamus. Jeden punkt, zwłaszcza po walce, również jest cenny - podsumował trener Szymon Hartman.

Również na NSR w niedzielę zagrają rezerwy Arki Gdynia, które o godzinie 19:00 zmierzą się z drugim zespołem Lechii Gdańsk. Z tego spotkania przeprowadzimy relację live.

Wyniki 26 kolejki

• POLONIA GDAŃSK - Energetyk Gryfino 2:0 (0:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - Chemik Police godz 2:2 (1:2)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 4:0 (2:0)
  • Pogoń Barlinek - Koral Dębnica 1:1 (0:1)
  • Gryf Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:0)
  • Błękitni Stargard Szczeciński - Cartusia 3:0 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Dąb Dębno 3:1 (0:0)
  • ARKA II GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 0:2 (0:1)
  • zaległe mecze:
  • Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (1:0)
  • Pogoń Barlinek - Błękitni Stargard Szcz. 0:3 (0:2)
  • Koral Dębnica - Energetyk Gryfino 3:1 (0:1)

Opinie (36) 1 zablokowana

• BRAWO POLONIA

utrzymanie blisko

• 44 1

• Polonia nigdy nie spadnie!
    Dobry mecz, dużo walki, ale mniej się wynudziłem niż później na ekstraklasie gdzie Lechia grała z GKS. Mam nadzieje, że Polonia utrzyma się w III lidze! Kibicując jej gratuluje chłopakom! Oby tak dalej

• 18 2

• Najlepszego Sks:)

Cieszymy się z tak wspaniałej postawy i oby tak zostało Polonio:|)

• 19 4

BYŁEM i WIDZIAŁEM, BĘDĘ KIBICOWAŁ DALEJ bo 2:0 to i tak mało bo polonia miała przynajmniej jeszcze 2 dogodne sytuacje na podwyższenie.

NIE WIEM TYLKO GDZIE SIĘ PODZIAŁ MŁYN KTÓRY JESZCE JAKIŚ CZAS TEMU DZIELNIE DOPINGOWAŁ.