• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pożar dawnego baru Rancho. Ogień trzeba było gasić drugi raz

Szymon Zięba
25 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Pożar na terenie byłego baru Rancho. Kompilacja nagrań czytelników.

Ogień na terenie byłego baru Rancho w Parku NadmorskimMapka mógł zostać zaprószony celowo. To pierwsza i bardzo wstępna opinia strażaków na temat pożaru, do którego doszło w środę, 25 sierpnia 2021 r. Walka z żywiołem trwała około trzech godzin. To drugi raz w tym roku, kiedy w tym miejscu potrzebna była interwencja straży pożarnej. W czwartek miejsce pożaru zbada biegły.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał oraz nadesłane filmy i zdjęcia.

15:47 25 SIERPNIA 21 (aktualizacjaakt. 16:12)

Pożar pustostanu na Jana Pawła II (98 opinii)

Coś się pali na Brzeźnie?

Od redakcji: Jak poinformowali strażacy, pali się pustostan przy Jana Pawła II. Na miejsce jadą trzy zastępy straży pożarnej.
Coś się pali na Brzeźnie?

Od redakcji: Jak poinformowali strażacy, pali się pustostan przy Jana Pawła II. Na miejsce jadą trzy zastępy straży pożarnej.


Strażacy potwierdzili doniesienia internautów. Okazało się, że płonęła zabudowa dawnego i opuszczonego baru Rancho. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy akcję gaśniczą zakończyli przed godziną 18.

Drugi pożar w tym rokuJak informuje mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, to już drugi raz, kiedy w tym roku trzeba było gasić tam ogień.

- Za pierwszym razem pożar był niewielki. Paliła się jedna z drewnianych budek. Dostaliśmy jednak wówczas zgłoszenie tak szybko, że pożar nie zdążył się rozwinąć. Dzisiejszy był już mocno rozwinięty i nie byliśmy w stanie zrobić nic więcej, jak tylko powstrzymać rozwój ognia na okoliczne tereny zielone - tłumaczy mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.

Możliwe celowe zaprószenie ognia, ostateczną opinię wyda biegłyStrażacy skłaniają się ku temu, że prawdopodobną, wstępną przyczyną dzisiejszego pożaru mogło być podpalenie.

Ostateczna opinia na temat okoliczności incydentu powstanie jednak dopiero po tym, jak miejsce pożaru zbadają policjanci oraz biegły z zakresu badań przyczyn pożaru.

Jak przekazała podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, czynności z udziałem biegłego zaplanowano na czwartek, 26 sierpnia.

Strażacy z ogniem walczyli około trzech godzin. Nagranie z drona.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (237)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane