Fakty i opinie

stat

Prace ziemne niepokoją mieszkańców osiedli wzdłuż ul. Myśliwskiej

Dotychczasowa miejska działka przy ul. Myśliwskiej z dnia na dzień zamieniła się w plac budowy.
Dotychczasowa miejska działka przy ul. Myśliwskiej z dnia na dzień zamieniła się w plac budowy. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Od kilku dni trwają intensywne prace ziemne nieopodal ul. Myśliwskiej w Gdańsku. zobacz na mapie Gdańska Zaniepokoiły one mieszkańców. Powstaje tam tymczasowe zaplecze budowy.Czy interesujesz się inwestycjami na swoim osiedlu?

tak, interesuje mnie, jak się zmienia dzielnica

78%

tak, ale dlatego, że niewiele się buduje

6%

nie, ale gdyby była to galeria, czy stacja paliw, to na pewno

4%

nie, nie mam na to czasu

12%
Chodzi o miejską działkę pomiędzy ul. Myśliwską a ul. Królewskie Wzgórze w Gdańsku. W ciągu kilku dni jej teren zamienił się w ogromny plac budowy.

- Wszystkim się wydawało na początku, że to rozpoczęcie prac przy budowie przedłużenia ul. Bulońskiej. Jednak teren nie znajduje się w świetle przyszłej drogi, co nas zaniepokoiło - opowiada pan Andrzej, mieszkaniec Królewskiego Wzgórza.
Mieszkańcy podkreślają, że teren jest niezabezpieczony i nieogrodzony, a także bez tablicy informacyjnej.

- Sprzęt budowlany pracuje między 6 a 22. Dodatkowo prace prowadzone są po zmierzchu przy ostrym świetle - dodaje pan Andrzej, nasz czytelnik.
Czytaj też: Ulica Spadochroniarzy tonie w błocie z budowy. Nie pomagają nawet mandaty

Mieszkańcy zastanawiają się, jak długo potrwają roboty budowlane na działce miedzy dużymi osiedlami.
Mieszkańcy zastanawiają się, jak długo potrwają roboty budowlane na działce miedzy dużymi osiedlami. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
O prowadzone prace postanowiliśmy zapytać w gdańskim magistracie.

Z informacji, które udało się uzyskać, wynika, że działka zarządzana przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych może zostać wydzierżawiony firmie NDI z Sopotu.

- Teren prawdopodobnie zostanie przeznaczony na zaplecze budowy na okres trzech miesięcy z możliwością przedłużenia - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Mieszkańcy muszą się teraz uzbroić w cierpliwość. Prace prowadzone są legalnie. Działka częściowo przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, a także przedłużenie ul. Nowej Politechnicznej do ul. Myśliwskiej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (159)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.