• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Próba zabójstwa taksówkarza w Gdańsku. Sprawca w rękach policji

Piotr Weltrowski
5 listopada 2023, godz. 11:30 
Opinie (555)
Zatrzymany w niedzielę 27-latek ma niedługo usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa taksówkarza. Zatrzymany w niedzielę 27-latek ma niedługo usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa taksówkarza.

Napadł w nocy na taksówkarza, pobił go do nieprzytomności, po czym próbował mu poderżnąć gardło. Rannego zostawił w bagażniku jego własnej taksówki. W niedziele przed godz. 10 policja zatrzymała 27-latka, który prawdopodobnie odpowie za usiłowanie zabójstwa. Ranny 25-letni taksówkarz przebywa w stanie ciężkim w szpitalu.Atak na taksówkarza miał miejsce w nocy z piątku na sobotę. Jak twierdzi jego rodzina, mężczyzna rozpoczął pracę w piątek o godz. 18, a ostatni kurs zrealizował w sobotę po godz. 3. Następnie, około godz. 4:15, miał przyjąć kolejny kurs, ale po chwili został on anulowany.

Od tego czasu nie było z nim kontaktu, a jego telefon był wyłączony.

- O 7 rano miał umówione spotkanie, na którym się nie pojawił. Próbowaliśmy się z nim kontaktować, później zaczęliśmy go szukać na własną rękę, a kiedy to nie przyniosło skutków, to poszliśmy zgłosić zaginięcie na policję - mówią nam bliscy zaatakowanego taksówkarza.
Kilka godzin później policjanci znaleźli poważnie rannego 25-latka.

Sprawca poderżnął gardło i zamknął ofiarę w bagażniku- Policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu 25-letniego mężczyzny. Podczas czynności w tej sprawie kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, na jednej z ulic dzielnicy Górki Zachodnie, odnaleźli samochód zaginionego, a po wybiciu szyby w zamkniętym aucie, dostali się do jego środka i w bagażniku znaleźli zaginionego 25-latka - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
25-latek, którego napastnik pobił do nieprzytomności i próbował mu poderżnąć gardło, w stanie ciężkim trafił do szpitala.W niedzielę przed południem policjantom udało się z kolei zatrzymać sprawcę ataku.

27-latek zatrzymany, czeka na zarzuty- Kryminalni ze Śródmieścia bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy usiłowania zabójstwa i wspólnie z innymi policjantami rozpoczęli jego poszukiwania. W niedzielę przed godziną 10 na ul. Gościnnej policjanci Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali do tej sprawy 27-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności - mówi Ciska.
Zatrzymany mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów, wszystko jednak wskazuje na to, że stanie się to dziś i że będą to zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa.

Zarówno ofiara, jak i napastnik to mieszkańcy Gdańska, obywatele Polski.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (555)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane