Fakty i opinie

Problem z ruchem na Siedlcach. Kierowcy łamią przepisy

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe znaki na gdańskich drogach

Zobacz jak kierowcy łamią przepisy na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej, Nowolipie i Łostowickiej.Kierowcy nie respektują znaków na skrzyżowaniu przy Młynie Emaus. Nasi czytelnicy winią za ten stan złą organizację ruchu.Jak oceniasz oznakowanie na drogowych budowach w Gdańsku?

bardzo dobrze, nie można tego zrobić lepiej 4%
poprawnie, wiele jest jeszcze do zrobienia 14%
miernie, szczególnie w nocy trudno się połapać, którą drogą jechać 38%
krytycznie, na budowach panuje bałagan 44%
zakończona Łącznie głosów: 793
Gdy jedziemy ul. Kartuską na gdańskich Siedlcach w stronę obwodnicy, na skrzyżowaniu z ul. Nowolipie zobacz na mapie Gdańska pojawiają się dwa pasy ruchu. Lewy umożliwia jazdę w kierunku ul. Łostowickiej, a prawy zapewnia jednocześnie przejazd prosto lub w prawo. Kierowcy nagminnie gubią się na tym skrzyżowaniu i z pasa lewego jadą na wprost, często nawet z włączonym kierunkowskazem do jazdy w lewo, bo faktycznie, po przejechaniu nowo położonego torowiska tramwajowego jezdnia prowadzi lekkim łukiem w lewo.

Jadąc w ten sposób, kierowcy często zajeżdżają drogę pozostałym uczestnikom ruchu, którzy jadą przepisowo prawym pasem. Jest to nasza codzienna droga do domu i za każdym razem ktoś jedzie źle.

Problem ten zgłosiliśmy Dyżurnemu Inżynierowi Miasta już na początku sierpnia (ośmiominutowa rozmowa w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 18:03).

Na początku rozmowy Dyżurny Inżynier Miasta zauważył, że nie zna tego skrzyżowania, a po wysłuchaniu naszych wyjaśnień, stwierdził, że to na pewno zwykłe cwaniactwo kierowców. Ale przecież część z tych kierowców ma nawet włączony kierunkowskaz w lewo, więc to nie cwaniactwo, a złe oznakowanie skrzyżowania, na którym uczestnicy ruchu zwyczajnie się gubią.

Należałoby rozważyć zmiany bądź uzupełnić oznakowania poziome i pionowe. Skrzyżowaniu przyjrzeli się nie tylko drogowcy, ale też policja - będzie to tym łatwiejsze, że Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mieści się w odległości kilkuset metrów od skrzyżowania.

Zamiast zdecydowanego działania ze strony Dyżurnego Inżyniera Miasta usłyszeliśmy, że powinniśmy edukować innych kierowców i ich po prostu nie wpuszczać. Rozumiemy, że to skrzyżowanie to rozwiązanie tymczasowe, jednak w ciągu jednej zmiany świateł jest tu zdecydowanie zbyt wiele sytuacji kolizyjnych. W dzień powszedni, w godzinach szczytu, zagrożenie w oczywisty sposób się nasila.

Wypadek w tym miejscu czy nawet poważniejsza stłuczka, to paraliż tej części miasta. Dlatego powtarzamy, że warto się sprawą zainteresować.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Kartuskiej

26 sierpnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej, Łostowickiej i Nowolipie.

Zmiana organizacji polegać będzie na przekierowaniu ruchu pojazdów na nowe jezdnie ulic Nowolipie i Łostowickiej. Przejazd ul. Kartuską w obu kierunkach odbywać się będzie nadal w taki sam sposób, jak obecnie, czyli objazdem dookoła zabudowań dawnego młyna.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (97) 3 zablokowane

 • problem (2)

  Jeżdżą autem od 32 lat, mieszkam na Jasieniu i też gubię się na tym skrzyżowaniu. Zawsze mam strach tamtędy jeźdźić. Kto to wymyslił?

  • 7 13

  • (1)

   Jeździsz od 32 i gubisz się na taki skrzyżowaniu?! Może warto zapisać się na jakiś kurs doszkalający.. Jedyny strach jaki mnie ogarnia na tym skrzyżowaniu to strach, że wjedzie tam we mnie nieogarniający znaków na drodze baran..

   • 7 3

   • Też się zawsze tego obawiam

    • 3 0

 • To jest faktycznie źle zorganizowane skrzyżowanie, bo sam przyznaję że pomimo kilkuletniego doświadczenia w miejskiej dżungli jako dostawca, sam źle skręciłem na tej krzyżówce. Ale przecież od tego są nasze władze żeby skomplikować, a nie ułatwić życie. W cywilizowanym kraju taki dyżurny dostałby wyjazd na bruk za takie idiotyczne sugestie i odpowiedzi. Bo przecież tysiące kierowców to cwaniacy i idioci, a rozwiązanie na skrzyżowaniu nie może być błędne, bo ktoś dostałby po d*pie.

  • 7 4

 • POZIOME ZNAKI !! (1)

  kierujcie sie nimi i nie bedziecie mieli problemu z jazda po tym skrzyzowaniu. napewno skrzyzowanie nie jest zle zaprojektowane. zla jest tam nawierzchnia (pseudo schodek z plyty przy skrecie w lewo z gory od carefoura w kartuską ), zla jest widocznosc. ale niestety takie sa mankamenty przebudowy i trzeba to przezyc. bp prawda jest taka ze rozwiAZanie pasowe na tym skrzyzowaniu jest podobne do wielu innych spotykanych na co dzien.

  • 12 1

  • czasem

   Jednak na poziomych znakach stoją samochody w korku i nie widać ich niestety (tak jakbyś nie zauważył...)

   • 0 2

 • tuż przed skrzyżowaniem Kartuska-Nowolipie postawiono również znak pionowy, na którym wyraźnie jest oznaczone, którym pasem w którym kierunku można jechać. No, ale kto by tu w Gdańsku patrzył na znaki, prawda? Podobnie było podczas remontu wzdłuż Kartuskiej, kiedy to w stronę starego miasta można było pojechać skręcając w Bema (dwa pasy do skrętu w lewo). Co chwilę trafiał się łoś, który nie zauważył widocznego oznakowania(pionowego i poziomego). Bo znaki przy drodze są dla idiotów, prawda? A w ogóle kto wymyślił kierunkowskazy, przecież przeszkadzają, szczególnie, kiedy trzeba przejechać przez rondo. Albo trzy ronda. Po co pokazywać, kiedy zjeżdżam z ronda? Przecież wszyscy widzieli, że jechałem, prawda? Wydaje mi się, że to jeszcze pokłosie korupcji w Pordzie, bo kurcze, to nie możliwe, żeby tylu drogowych analfabetów wyprodukowali w tym mieście...

  • 18 1

 • BEZEDURA

  Wielokrotnie zgłaszałem problemy Dyżurnemu Inżynierowi i ZAWSZE była interwencja . Dodam - pozytywna . Jestem tak częstym klientem , że zapamiętał moje nazwisko..." o to pan W..... , miło mi - co tam znowu ? I zawsze zgłasza problem odpowiednim służbom . Bo Dyżurny Inżynier Miasta TYLKO przekazuje informacje odpowiednim służbom . A nasi kierowcy jak nie dostaną mandatu na 500 zł to nic ich nie nauczy . Na kulturę nie ma co liczyć .

  • 7 0

 • oznakowanie jest dobre

  tylko kierowcy to debile

  • 13 1

 • Złe oznakowanie na bank! (1)

  Wczoraj tamtędy jechałem w stronę obwodnicy. Po pierwsze kierowcy jadący w strone Moreny totalnie zablokowali skrzyżowanie (nie zostawili przejazdu). A po drugie - tam stoi pionowy znak zakaz wjazdu (B2) !!!!!

  • 1 1

  • ten znak stoi prawidłowo, oznacza zakaz jazdy pod prąd lewą częścią tej "jezdni"

   • 0 0

 • Oznakowanie jest dobre...

  jeżdżę tędy codziennie do pracy i z pracy i oznakowanie jest dobre...gorzej z nawierzchnią w niektórych miejscach, gdzie robią się asfaltowe schody i światłem do lewoskrętu w Kartuską z Nowolipia-3 samochody ruszą (bądź nie bo ktoś kto wyjeżdżał prosto z objazdu z Kartuskiej, "nie zmieścił się w czasie" i stoi na środku skrzyżowania)a tu czerwone i stoisz tak ze trzy zmiany świateł zaczem przejedziesz.

  • 6 1

 • Wszystko tam jest ok (1)

  Tylko ludzie nie umieją czytać znaków. Poza tym jest tam trochę mało miejsca na skręty, bo to właśnie wtedy się korkuje, w sytuacji gdy z kartuskiej ludzie chcą skręcić w nowolipie i z drugiej strony w łostowicką jednocześnie. I tu jest problem. Ludzie, nie wymyślajcie, tylko nauczcie się czytać znaki. Poza tym juz pojutrze będzie inna organizacja ruchu :)

  • 10 4

  • chyba jednak w tym względzie organizacja ruchu się nie zmieni:

   "Przejazd ul. Kartuską w obu kierunkach odbywać się będzie nadal w taki sam sposób, jak obecnie, czyli objazdem dookoła zabudowań dawnego młyna."

   • 0 0

 • ło jezusicku co to za wyboje

  ułańską fantazje miał ten co kładł asfalt na tym skrzyżowaniu , można zęby stracić siedząc w aucie

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.