• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Problemy z paszportami. Wracają numerki, ale nie więcej niż 200 dziennie

Rafał Borowski
14 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Biura paszportowe niespodziewanie zamknięte
Zmiany zostaną wcielone w życie za niewiele ponad trzy tygodnie i dotyczą na razie tylko oddziału w Gdańsku. Zmiany zostaną wcielone w życie za niewiele ponad trzy tygodnie i dotyczą na razie tylko oddziału w Gdańsku.

Od 6 kwietnia nie będzie trzeba rejestrować się na wizytę w Oddziale Paszportowym Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Petenci znów będą pobierać w urzędzie numerek, który wskaże miejsce w kolejce. Będzie ich maksymalnie 200 dziennie. Zniesienie obowiązku rejestracji nie dotyczy na razie oddziałów w Gdyni i Słupsku.Ile razy w życiu wyrabiałe(a)ś paszport?

Przypomnijmy: pod koniec lutego informowaliśmy o problemie dotyczącym wyrobienia paszportu w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Aby złożyć wniosek, należało wcześniej zarejestrować swoją wizytę. W tym celu trzeba było wypełnić formularz udostępniony na stronie internetowej urzędu. Niestety znalezienie wolnego terminu graniczyło z cudem.

Czytaj więcej: Długie oczekiwanie na paszport. Terminów wizyt brak

Nasi czytelnicy alarmowali, że wszystkie terminy na ten rok były zajęte. Jeśli pojawiały się nowe, to znikały one w mgnieniu oka. Po nagłośnieniu sprawy w mediach urzędnicy zapowiedzieli udrożnienie procedury wyrabiania paszportu na początku marca. Najważniejszą zmianą była zapowiedź funkcjonowania wszystkich trzech oddziałów paszportowych, tj. w Gdańsku, Gdyni i Słupsku, także w soboty.

Pierwsza zmiana procedury nie wystarczyła...Praktyka udowodniła, że te działania okazały się niewystarczające. Po wprowadzeniu zmian do naszej redakcji wciąż napływały zgłoszenia od sfrustrowanych czytelników, którzy wciąż nie mogli wszcząć procedury wyrobienia dokumentu. Poniżej przykład jednego z takich zgłoszeń.

Czytaj więcej: Oddziały paszportowe czynne w soboty

- W dalszym ciągu nie ma możliwości zarejestrowania się na jakąkolwiek wizytę celem złożenia wniosku o paszport. Nie są dostępne żadne terminy poprzez elektroniczną rejestrację ani telefonicznie. To są jakieś żarty - skwitowała pani Joanna.

... więc wprowadzono kolejnąNa szczęście w poniedziałkowe przedpołudnie urzędnicy zapowiedzieli kolejne zmiany w procedurze. Tym razem poinformowano o likwidacji obowiązku wcześniejszego rejestrowania wizyty w celu złożenia wniosku.

Oznacza to, że tryb wyrobienia paszportu zostanie przywrócony do stanu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. Elektroniczna rejestracja to po prostu pozostałość po pandemicznych obostrzeniach.

Będzie wydawanych do 200 numerków dziennieTłumacząc to w bardziej obrazowy sposób - petenci będą musieli przyjść do Oddziału Paszportowego w Gdańsku i pobrać z automatu przy wejściu do urzędu numerek, który wskazuje miejsce w kolejce.

Należy jednak wyraźnie podkreślić, że po pierwsze zmiana zostanie wprowadzona w życie dopiero od 6 kwietnia, po drugie dotyczy ona na razie wyłącznie Oddziału Paszportowego w Gdańsku (wejście do niego znajduje się od strony ul. Rzeźnickiej, naprzeciwko I Urzędu Skarbowego).

Każdego dnia będzie wydawanych maksymalnie 200 numerków.

- Od środy, 6 kwietnia, Oddział Paszportów w Gdańsku zmienia zasady obsługi. Od tego dnia klienci przyjmowani będą bez konieczności wcześniejszego umawiania. Można będzie również korzystać z elektronicznej rejestracji (od godz. 7:30). Od środy, 16 marca, rezerwacje przez telefon zostaną zawieszone. Bez zmian, pod numerem telefonu 58 30 77 102, pozostaje rezerwacja telefoniczna związana ze złożeniem wniosku w soboty. Rezerwacja odbywać się będzie w każdy poniedziałek poprzedzający sobotę. O zniesieniu obowiązku rezerwacji wizyt w oddziałach paszportów w Gdyni i w Słupsku oraz w pozostałych punktach paszportowych na terenie województwa pomorskiego informować będziemy na bieżąco - dodaje Marcin Tymiński, rzecznik prasowy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
07:56 6 KWIETNIA 22 (aktualizacjaakt. 08:47)

Chaos pod urzędem paszportowym (104 opinie)

Około 400 osób. Organizacja jak za słusznie minionych czasów.
Około 400 osób. Organizacja jak za słusznie minionych czasów.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (387)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane