• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Biura paszportowe niespodziewanie zamknięte

neo
9 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (124)
Pusty parking przed biurem paszportowym w Gdyni to rzadki widok. Teraz jest tak dlatego, że do poniedziałku jest zamknięte. Pusty parking przed biurem paszportowym w Gdyni to rzadki widok. Teraz jest tak dlatego, że do poniedziałku jest zamknięte.

Czytelnicy Trojmiasto.pl, którzy chcieli w środę, 9.11.2022, złożyć wniosek paszportowy, nie mogli tego zrobić, bo okazało się, że wszystkie punkty zostały tymczasowo zamknięte. To efekt zmiany przepisów w całej Polsce.Masz ważny paszport?

- Podjechałem pod urząd paszportowy przy ul. LegionówMapka w Gdyni, ale "odbiłem się" od zamkniętych drzwi. Zadzwoniłem i okazało się, że nieczynne jest też w Gdańsku. Co się wydarzyło? - pyta pan Tomasz, czytelnik Trojmiasto.pl.
Ustaliliśmy, że to efekt nowej ustawy o dokumentach paszportowych.

Biura paszportowe zamknięte, otwarcie w poniedziałek, 14.11.2022- Oddziały paszportowe w Gdańsku, Gdyni i w Słupsku oraz terenowe punkty paszportowe w Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Kartuzach, Kościerzynie, Wejherowie, Chojnicach, Lęborku i Bytowie w tym tygodniu czynne były tylko do wtorku, 8 listopada. W dniach 9-10 listopada oddziały będą zamknięte. Powód? Konieczność wdrożenia nowego systemu wynikającego z ustawy o paszportach. W tym okresie żadne organy paszportowe, zarówno w kraju, jak i za granicą, nie będą przyjmować wniosków o paszporty ani wydawać dokumentów paszportowych. Normalny tryb pracy oddziałów paszportowych zostanie przywrócony w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 9:30 - informuje Zygmunt Gołąb z gdyńskiego magistratu.

Po zmianach będzie łatwiej?Przepisy są zmieniane w związku ze zmianą funkcjonowania rejestrów centralnych. Wniosku nie będzie już można wypełnić ręcznie, a o odbiorze powiadomieni zostaniemy przez SMS lub e-mail. Utratę paszportu też będzie można zgłosić przez internet.

Zdalnie sprawdzimy też ważność paszportu. W tym celu będzie trzeba jednak skorzystać z profilu zaufanego lub e-dowodu.
neo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (124)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane