Problemy z wywozem śmieci bio w Sopocie

Najnowszy artukuł na ten temat Jak pozbyć się choinki po świętach?
Przepełniony kosz z odpadami bio w Sopocie. Ich segregacja jest tam obowiązkowa od 1 stycznia 2021 r.
Przepełniony kosz z odpadami bio w Sopocie. Ich segregacja jest tam obowiązkowa od 1 stycznia 2021 r. fot.czytelnik trojmiasto.pl

Styczeń oznacza dla mieszkańców Sopotu nowe zasady segregowania śmieci i - jak się okazuje - nowe problemy z tym związane. Od początku 2021 r. obowiązkowe jest tam oddzielanie odpadów bio od reszty. Mieszkańcy narzekają jednak, że brązowe pojemniki są zbyt rzadko opróżniane. Efekt: kosze przepełnione workami z resztkami jedzenia, śmierdzące worki i obierki porozrzucane na ziemi.Czy w twoim bloku/domu śmieci są wywożone zbyt rzadko?

Zobacz wyniki (758)
Mieszkańcy Sopotu skarżą się na problemy z wywozem śmieci bio od nowego roku, czyli momentu, od którego segregacja frakcji bio jest w Sopocie obowiązkowa.

Miasto przygotowywało się do nowego systemu segregacji odpadów już w grudniu. By zapewnić prawidłową zbiórkę bioodpadów (czyli głównie odpadków kuchennych), do każdej altany śmietnikowej w Sopocie dostarczane były brązowe pojemniki. Pojemniki owszem są, ale teraz okazuje się, że z ich opróżnianiem i wywozem zawartości różnie bywa.

Sygnał w tej sprawie otrzymaliśmy ostatnio w Raporcie z Trójmiasta.

Nie wywożą śmieci bio w Sopocie

22:30 16 STY 21
Sopot! Od 1 stycznia nowe kosze na odpady BIO oraz obowiązek segregacji. Rozdali mieszkańcom specjalne kosze oraz worki tylko najwyraźniej zapomnieli, że jak już włożymy to do śmietników to należy to zabierać! Jak długo MY mieszkańcy mamy czekać na ogarnięcie tego wysypiska? Czekamy na lato, aż zapach będzie zwalał z nóg bo już teraz jest ciężki do wytrzymania! Najważniejsze, że Sopot to kurort i wywindowane ceny :)


- Rozdali mieszkańcom specjalne kosze oraz worki, tylko najwyraźniej zapomnieli, że jak już włożymy to do śmietników, to należy to zabierać! - napisał sopocianin. - Jak długo my, mieszkańcy, mamy czekać na ogarnięcie tego wysypiska? Czekamy na lato, aż zapach będzie zwalał z nóg, bo już teraz jest ciężki do wytrzymania.
Czytaj też: Produkujemy więcej śmieci podczas pandemii

Zapytaliśmy sopockich urzędników, czy to, co widać na załączonym przez czytelnika obrazku, oznacza, że miasto ma większy problem z wywozem nowej kategorii śmieci. Poprosiliśmy też o informację, jak często te śmieci są odbierane i czy miasto planuje zwiększenie tej częstotliwości.

Jak informuje Katarzyna Alesionek z sopockiego magistratu, odpady bio są odbierane z nieruchomości, w których znajduje się do czterech lokali raz na dwa tygodnie, a w takich powyżej czterech lokali - raz w tygodniu.

Źródło problemu: za mało pojemników lub brak dostępu do śmietnika- Według naszych obserwacji odbiór przebiega sprawnie, jednak nie wszyscy zarządcy nieruchomości przekazali dodatkowy komplet kluczy do miejsc składowania pojemników na odpady. Każda frakcja odbierana jest bowiem przez inną ekipę i nawet jeśli pozostałe frakcje odbierane są bez problemu, to często zdarza się, że ekipa odbierająca frakcje bio nie może dostać się do pojemników. Może się też zdarzyć, że częstotliwość odbioru jest za niska w stosunku do rzeczywistych potrzeb - rozwiązaniem jest wymiana pojemnika na większy, co może zgłosić zarządca nieruchomości - tłumaczy urzędniczka.
Co ważne, wszelkie uwagi dotyczące wywozu śmieci można zgłaszać do ZOM Sopot e-mailem: obsluga@zom.sopot.pl lub telefonicznie: 58 551 38 27.

Dlaczego czasami wszystko, co posegregujemy, trafia do jednej śmieciarki? Odpowiedź w naszym filmie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane