• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przystanek w centrum zatkany, a ten obok stoi pusty

Adam
10 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat "Węzeł-widmo" w Śródmieściu przestał nim być

Kolejka do połączenia międzymiastowego korkuje miejskie autobusy.

Na przystanku Brama WyżynnaMapka autobusy międzymiastowe blokują te miejskie. Wszystko przez kolejki pasażerów po bilety, sprzedawane przez kierowców. W ten sposób w zatokach tworzy się korek i chaos. A przystanek na węźle SKM ŚródmieścieMapka nadal stoi praktycznie nieużywany - pisze pan Adam.Czy połączenia międzymiastowe powinny odjeżdżać z przystanku SKM Śródmieście?

Temat "korków autobusowych" i praktycznie niewykorzystywanego przystanku autobusowego SKM Śródmieście wraca jak bumerang. Tym razem swoje spostrzeżenia wysłał nam pan Adam, którego list publikujemy niżej.

Korek przy Bramie WyżynnejZastanawiam się, dlaczego w Gdańsku nie korzysta się z infrastruktury za miliony złotych, która już jest wybudowana i która mogłaby pomóc rozładować korki w zatokach autobusowych w centrum miasta.

Czekałem wczoraj na autobus na przystanku Brama Wyżynna. Obecnie odjeżdżają z niego pojazdy międzymiastowe i te kursujące po Gdańsku. Zauważyłem, że do tych pierwszych ustawiają się ogromne kolejki pasażerów, którzy kupują bilety u kierowców.

Przygotowanie do odjazdu takiego autobusu trwa więc od kilku do nawet kilkunastu minut. W tym czasie pojazd blokuje zatokę dla połączeń miejskich.

Doprowadza to do sytuacji, że niektóre autobusy nie mogą wyjechać z zatoki, inne wjeżdżają dalej od przystanku, przy którym powinny się zatrzymać, a jeszcze inne - mają problem z wyjazdem.

Na problem zwracają uwagę również czytelnicy Raportu z Trójmiasta:
06:49 10 SIERPNIA 22

I jak autobus tu ma wyjechać? (19 opinii)

Autobusy dalekobieżne korkują autobusy miejskie w centrum Gdańska. Wszystko przez kolejkę osób, kupującą bilety u kierowcy. Tymczasem pętla autobusowa Śródmieście SKM stoi niewykorzystana...
Autobusy dalekobieżne korkują autobusy miejskie w centrum Gdańska. Wszystko przez kolejkę osób, kupującą bilety u kierowcy. Tymczasem pętla autobusowa Śródmieście SKM stoi niewykorzystana...


W efekcie ludzie biegają między początkiem a końcem zatoki autobusowej, szukają "swoich" autobusów, przepychając się i stwarzając w ten sposób zagrożenie.

Nie tylko autobusy, ale też taksówkiPomijam już fakt, że w tzw. międzyczasie w zatoce stają taksówki i prywatne samochody przywożące i odwożące ludzi do centrum handlowego.

W tym samym czasie, kilkaset metrów dalej, mamy wielki, nieużywany plac z przystankami. Mowa o terenie pomiędzy Forum GdańskSKM Gdańsk Śródmieście. Na palcach jednej ręki mogę policzyć autobusy, które stają przy specjalnie przygotowanych i zadaszonych wiatach.

Dlaczego organizator przewozów nie zadba o to, by autobusy i busy międzymiastowe odjeżdżały z SKM Śródmieście? W ten sposób praktycznie bezkosztowo i małym nakładem pracy można odkorkować zatokę w newralgicznym miejscu miasta i upłynnić ruch autobusów miejskich, które i tak mają spore problemy z punktualnością.
Adam

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (137)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane