Fakty i opinie

stat

Rezygnacja dyrektor CSW "Łaźnia"

Małgorzata Lisiewicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia", złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Lisiewicz odchodzi z pracy na własną prośbę, za porozumieniem stron.

Do czasu powołania nowego dyrektora, obowiązki szefa placówki będzie pełniła Jadwiga Charzyńska, dotychczas zajmująca się w CSW "Łaźnia" sprawami administracyjnymi.

- Małgorzata Lisiewicz nie podała motywów rezygnacji z pełnionej funkcji - informuje Grażyna Pilarczyk, p.o. kierownika referatu informacji i komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Małgorzata Lisiewicz pełniła funkcję dyrektora CSW "Łaźnia" od sierpnia 2001 roku. W tym czasie centrum zorganizowało koncerty, pokazy filmowe, 25 wystaw, m.in. fotograficzną "Niech nas zobaczą" i aktualnie prezentowaną "a body/ a ciało", będącą wynikiem współpracy nieżyjącego już amerykańskiego fotografika Johna Coplansa i polskiego artysty rzeźbiarza Mirosława Bałki.

Na stanowisko dyrektora CSW "Łaźnia" zostanie rozpisany otwarty konkurs, skierowany do osób profesjonalnie zajmujących się sztuką współczesną, szczególnie projektami multimedialnymi i interdyscyplinarnymi.

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.