• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozbiórka kawiarni z "placu wstydu" przy Krewetce

Szymon Zięba
22 kwietnia 2024, godz. 10:30  Raport
Opinie (86)

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnej kawiarenki przy Krewetce.

Samochód-kawiarnia z "placu wstydu" przy dawnej KrewetceMapka znika z okolicy. W poniedziałek, 22.04.2024 r., rozpoczęła się rozbiórka punktu. Przeprowadza ją właściciel kawiarenki.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
"Plac wstydu" w centrum Gdańska. Co się zmieni?Co najchętniej widział(a)byś w miejscu kawiarenki?

Przypomnijmy: po nagłośnieniu przez Trojmiasto.pl tematu zaniedbanego placu w sercu Śródmieścia i opisaniu przypadków libacji alkoholowych w miejscu, które codziennie mijają setki osób, miejscy urzędnicy zapowiedzieli zmiany.

Zdewastowane auto, w którym działała kiedyś kawiarnia, miało zniknąć ze skweru. Częściej miały się też pojawiać tam patrole policji i straży miejskiej, a sam plac ma zostać zagospodarowany.

Tymczasem właściciel dawnej kawiarenki od 1 stycznia 2024 r. teren na placu zajmował bez zezwolenia. W związku z tym naliczana jest kara, która w połowie kwietnia oscylowała wokół 22,5 tys. zł.

- Właściciel otrzymał zawiadomienie, że zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne - mówi Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
O pracach rozbiórkowych informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta:


Rachunek "bije". Właściciel kawiarenki będzie musiał zapłacićJak tłumaczy Rosiński, dopóki kawiarenka zajmuje pas drogowy, kwota jest naliczana. W momencie gdy teren zostanie uprzątnięty, miasto wystawi właścicielowi ostateczny "rachunek".- Może go zapłacić od razu, rozłożyć tę kwotę na raty albo ubiegać się o odstąpienie od opłaty. Wówczas jednak musiałby dobrze udokumentować, dlaczego miałoby się tak stać - podsumowuje Patryk Rosiński.

W okolicy Krewetki urządzane były libacje alkoholowe.Grill w śmietniku w centrum Gdańska to tylko wisienka na torcie tego, co dzieje się na zaniedbanym placyku. Grill w śmietniku w centrum Gdańska to tylko wisienka na torcie tego, co dzieje się na zaniedbanym placyku.


Tak parkują na placu wstydu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane