• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Ławka wstydu" i przaśna impreza. Plac w centrum Gdańska spisany na straty?

Szymon Zięba
10 kwietnia 2024, godz. 07:00 
Opinie (373)
  • Grill w śmietniku w centrum Gdańska to tylko wisienka na torcie tego, co dzieje się na zaniedbanym placyku.
  • Grill w śmietniku w centrum Gdańska to tylko wisienka na torcie tego, co dzieje się na zaniedbanym placyku.

Trzech mężczyzn stoi nad płonącym śmietnikiem. W rękach trzymają kije, na które mają wetknięte parówki. Obok nich - robiąc zdjęcie najpewniej "dla beki" - pozuje uśmiechnięta dziewczyna. Tak wygląda fotografia, która w ostatnim czasie "reklamuje" zaniedbany plac w centrum GdańskaMapka w mediach społecznościowych. Czy miasto machnęło ręką na skwer w sercu Śródmieścia? - pyta Szymon Zięba.

"Ławka wstydu" w centrum Gdańska. Co tam się dzieje?Czy na placu przy dawnej Krewetce powinny częściej pojawiać się patrole?

Gdyby wieszcz narodowy miał opisać to, co w poniedziałek działo się w centrum Gdańska, rzuciłby zapewne:

Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże, hola!


I może nie byłoby problemu, gdyby relacja faktycznie dotyczyła karczmy, a nie ławeczki przy wraku auta, który kiedyś był kawiarnią, a dziś szpeci centrum Gdańska. To właśnie w tym miejscu panowie i panie, którzy od rana raczą się napojami wyskokowymi, urządzili sobie imprezowe centrum.

Nie bez przyczyny więc nasuwa się pytanie, czy niszczejący placyk nieopodal odremontowanego dworca PKP w Gdańsku, miasto spisało na straty. Bo trudno mi uwierzyć, że w naszpikowanym kamerami Śródmieściu nikt nie zauważył w poniedziałek ogniska w śmietniku i nie widzi dzień w dzień urządzanych w tym miejscu libacji alkoholowych.Libacje alkoholowe na drodze rowerowej i "wychodek" na drzwiach dawnego kinaTe czasem przenoszą się nawet na sąsiednią drogę rowerową...

Panowie odpoczywają na drodze rowerowej przy Krewetce....a kultowy niegdyś budynek po kinie Krewetka robi za wychodek.

Mężczyzna załatwia się na drzwi dawnego kina.Tymczasem zdjęcie z ostatniej "imprezy" trafiło do Raportu z Trójmiasta.

15:22 8 KWIETNIA (aktualizacjaakt. 19:27)

Robią grilla w śmietniku (195 opinii)

Gdańsk, koło Krewetki, panowie pieką kiełbaski na kijkach
Gdańsk, koło Krewetki, panowie pieką kiełbaski na kijkach


Stamtąd, lotem błyskawicy, trafiło do mediów społecznościowych, gdzie tuż przed sezonem turystycznym robi wątpliwej jakości reklamę miastu.

O tym, że fotografia nie odbiega mocno od rzeczywistości, może przekonać się każdy, komu akurat przyjdzie do głowy wysiąść na jednym z najważniejszych dworców w Gdańsku i wybrać się na spacer do centrum.

Tak "ławka wstydu" wita turystów.Kampania wyborcza na zaniedbanym placyku. Bo jest tam dużo ludziCo ciekawe, placyk przy dawnej Krewetce to miejsce, które bardzo często odwiedzali kandydaci na radnych i najwyższe stanowiska w Gdańsku podczas kampanii wyborczej. Wybór okolicy zupełnie nie dziwi - codziennie przewijają się tam tysiące osób.

Pozostaje mieć nadzieję, że choć części z nowych i starych samorządowców utkwił w pamięci obrazek zaniedbanego placu, a nowy mandat od wyborców posłuży im m.in. do zrobienia porządku ze skwerkiem prowadzącym do najpiękniejszych części Gdańska.

Dziki, które zachowują się jak mieszkańcy Trójmiasta Dziki, które zachowują się jak mieszkańcy Trójmiasta

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (373)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane