Fakty i opinie

stat

Ruszy zabudowa działki po kinie Znicz

Tak, według projektu stworzonego na zlecenie Capital Park, miał wyglądać biurowiec przy ul. Szymanowskiego 12.
Tak, według projektu stworzonego na zlecenie Capital Park, miał wyglądać biurowiec przy ul. Szymanowskiego 12. materiały inwestora

W przyszłym roku, cztery lata po rozbiórce dawnego kina Znicz, mogą ruszyć prace przy budowie obiektu, który powstanie w jego miejsce. Poprzedni inwestor chciał tu stawiać biurowiec, ale nowy właściciel działki przy ul. Szymanowskiego 12 zobacz na mapie Gdańska zapowiada, że plany mogą się zmienić.Gdybyś był deweloperem, to budowałbyś:

mieszkania, bo schodzą na pniu 59%
biurowce, bo dają stały, pewny dochód 20%
hotele, bo na nich zarabia się najwięcej 21%
zakończona Łącznie głosów: 531
Kino Znicz funkcjonowało na granicy Wrzeszcza i Strzyży do roku 2002. Później przez 11 lat budynek stał pusty, aż zapadła decyzja o jego rozbiórce. Zlecił ją właściciel budynku i działki, na której stał - firma Capital Park. W Gdańsku buduje ona m.in. hotel Hampton by Hilton powstający w miejsce kamienicy, w której mieściło się kino Neptun, przy ul. Długiej zobacz na mapie Gdańska.

Czytaj także: poznaj historię budynku, w którym kiedyś mieściło się kino Znicz.

Od kilku lat deweloper zapowiadał, że na działce po Zniczu wybuduje pięciokondygnacyjny biurowiec Piano House o łącznej powierzchni 5,3 tys. m kw. Na parterze miały znaleźć się sklepy, a pod ziemią dwa piętra garaży.

Prace rozbiórkowe budynku kina, które zostały przeprowadzone wiosną 2013 roku.
Prace rozbiórkowe budynku kina, które zostały przeprowadzone wiosną 2013 roku. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Dzisiaj już wiadomo, że z tych planów nic nie wyjdzie, a przynajmniej nie zrealizuje ich Capital Park. Grunt wraz z projektem odkupił bowiem inny trójmiejski deweloper - firma Euro Styl, która poza budową mieszkań, ma też doświadczenie w budowie biurowców.

Z naszych informacji wynika, że niebawem zaczną się prace nad zmianami w projekcie, który odziedziczono po poprzednim właścicielu. Dzisiaj nie jest rozstrzygnięte, czy będą one jedynie kosmetyczne i przy Szymanowskiego powstanie biurowiec, czy też deweloper zdecyduje się np. na postawienie budynku mieszkalnego. Miejscowy plan zagospodarowania dla tego terenu dopuszcza obie opcje.

Bez względu na to, co wybierze deweloper, prace mają ruszyć już w przyszłym roku.

Budynek powstanie na skraju kwartału otoczonego ulicami Szymanowskiego, al. Grunwaldzką, ul. Słowackiego i ul. Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska, który niemal w całości należy do firmy deweloperskiej Hossa. Od kilku lat deweloper buduje tu duże osiedle mieszkaniowe Garnizon, na terenie którego znajdują się także biurowce oraz obiekty kultury.
Tak dzisiaj wygląda teren, na którym ma stanąć nowy obiekt. W tle widoczne budynki osiedla Garnizon.
Tak dzisiaj wygląda teren, na którym ma stanąć nowy obiekt. W tle widoczne budynki osiedla Garnizon. fot. Paulina Serafin/trojmiasto.pl

Opinie (170) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.