• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sami wykopali schody między osiedlami

on
4 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (158)

Potrzeba matką wynalazków. Nie inaczej było ze schodami, które pojawiły się na skarpie jednego z osiedli na Południu Gdańska. "Pojawiły się", czyli zostały wykopane - zapewne na potrzeby sprawniejszego przemieszczania się między blokami. To nie pierwsza taka samoróbka w tej okolicy.Czy takie samodzielne konstrukcje mają sens?

Jakiś czas temu pisaliśmy o samodzielnie wykopanych w ziemi schodkach, które ułatwiały bezpieczniejsze poruszanie się skrótem od strony osiedla Lawendowe WzgórzaMapka w kierunku pętli UjeściskoMapka.

Schody jednak dość szybko spłynęły z deszczem, wobec czego mieszkańcy muszą podchodzić pod górkę z większą ostrożnością. Ale spełniały swoją rolę, a miejsce, w którym je wykopano, cały czas uczęszczane jest przez pieszych.

Zmiany przy zbiorniku na ŁostowicachJak przekazała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska trwają przygotowania do postępowania przetargowego dotyczącego dokumentacji projektowej. Zatem budowa murowanych schodów w tym miejscu jest coraz bliżej.

Międzyosiedlowe połączenie  • Schody wykopane kończą się tam, gdzie zaczynają się schody murowane.
  • Schody wykopane kończą się tam, gdzie zaczynają się schody murowane.
  • Schody wykopane kończą się tam, gdzie zaczynają się schody murowane.
Podobna, ziemna konstrukcja, ale powiedzmy wprost - zrobiona z większym rozmachem - pojawiła się w głębi osiedla, w jego nowszej części. Na skarpie wykopano 10 stopni, po których łatwiej dojść do schodów "właściwych", które tam "kończą bieg". Schody murowane prowadzą na osiedle wyżej do Astra ParkuMapka.

Co ciekawe i co widać na załączonym filmie, schody murowane - przynależne do osiedla wyżej - prowadzą donikąd, a przynajmniej nie widać dokąd konkretnie.

Jeśli ktoś chce zejść jeszcze niżej lub iść dalej, po prostu schodzi lub chodzi po skarpie.


To nie koniec. Schodów jest więcejKawałek dalej wykopano... kolejne schody, te jednak wzmocnione zostały płytami na każdym ze stopni. Prowadzą również z Lawendowego Wzgórza do góry w kierunku Astra Parku.

Kawałek dalej powstały kolejne wykopane schody, ale już z płytami na stopniach. Kawałek dalej powstały kolejne wykopane schody, ale już z płytami na stopniach.
Z obu konstrukcji mieszkańcy już chętnie korzystają.

Jest jeszcze trzecia konstrukcja na tym samym osiedlu w tym samym ciągu, ale dalej.

  • Kolejne schody chałupnicze znajdują się w tym samym ciągu ale dalej w kierunku wylotu na ul. Ostrzycką a zejście jest dwustopniowe (tzn. dwuetapowe).
  • Kolejne schody chałupnicze znajdują się w tym samym ciągu ale dalej w kierunku wylotu na ul. Ostrzycką a zejście jest dwustopniowe (tzn. dwuetapowe).

Schodki, które także wzmocnione są płytą ciągną się skarpą od Lawendowego Wzgórza w kierunku wylotu na ul.TurzycowąMapkaOstrzyckąMapka.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (158)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane