Fakty i opinie

Antyrządowe protesty w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat

Donos na Adamowicza za koszulkę Neptuna

Napięta sytuacja, związana z planami ograniczenia przez władzę dostępu mediów do Sejmu, odbiła się echem w całym kraju. W piątkowy wieczór na ulicach Trójmiasta pojawiły się manifestacje zorganizowane przez zwolenników KOD-u. W sobotę w południe demonstrujący ponownie zebrali się pod siedzibą PiS w Gdańsku.Aktualizacja: niedziela 18 grudnia, godz. 13:33.
Kolejny dzień antyrządowych demonstracji. Kilkadziesiąt osób pikietuje pod pomnikiem Jana III Sobieskiego w Gdańsku.
Gdańszczanie protestują pod pomnikiem Sobieskiego.
Gdańszczanie protestują pod pomnikiem Sobieskiego. fot. galeria Trojmiasto.pl


W piątek ok. godz. 19 na Targu Drzewnym, gdzie znajduje się biuro poselskie Anny FotygiJarosława Sellina zebrało się kilkadziesiąt osób, które protestowały przeciwko sposobie sprawowania władzy przez obecny rząd. Również w Gdyni, pod biurem Marcina HorałyJanusza Śniadka pojawiła się grupa manifestantów.W sobotę zwolennicy KOD-u jeszcze przed południem znów zaczęli gromadzić się pod siedzibą PiS-u na Targu Drzewnym zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Obecnie jest tam kilkadziesiąt osób. Protestujący skandują hasło "Gdańsk - Warszawa, wspólna sprawa".

- Musimy dzisiaj stać w obronie demokracji, mieliśmy do czynienia z bezprawiem i przeciwko temu protestujemy - podkreślają demonstrujący. - Domagamy się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu.
Na Targu Drzewnym zbiera się coraz więcej osób. Demonstracja ma trwać do godzin wieczornych.

Przypomnijmy, że kilka dni temu, w rocznicę wybuchu stanu wojennego, w Trójmieście KOD również zorganizował demonstracje, tyle że na większą skalę.

Opinie (1312) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij