Fakty i opinie

Gdańskie pomniki odziane w koszulki "Konstytucja"

Najnowszy artukuł na ten temat

Donos na Adamowicza za koszulkę Neptuna

Kilka gdańskich pomników zostało ubranych w koszulki z napisem "Konstytucja". Tydzień temu podobna akcja miała miejsce w różnych polskich miastach.



Czy służby miejskie powinny się angażować w polityczną akcję?

nie, powinny być ponad bieżącą polityką 57%
lepiej, że Neptuna ubrały służby, niż miałby zostać uszkodzony 17%
miasto to instytucja publiczna, ma prawo się angażować w politykę 26%
zakończona Łącznie głosów: 2945
Na gdańskie pomniki i posągi działacze KOD, w proteście przeciwko łamaniu Konstytucji, założyli koszulki z napisem "Konstytucja". Późnym wieczorem pojawiły się one m.in. na pomniku Świętopełka przy ul. Świętojańskiej oraz na pomniku Króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, gdzie w latach 80. odbywały się manifestacje opozycji.

Nie była to nielegalna akcja, wcześniej poinformowano o niej władze miasta, do którego należą pomniki. Dodatkowo służby miejskie same założyły identyczną koszulkę na postać Neptuna na Długim Targu.

To nie pierwszy raz, gdy Neptun zyskał jakąś część garderoby. Klubową koszulkę i szalik wieszali już na nim kibice Lechii, kibice reprezentacji Polski zakładali mu szalik, w dniu wolontariusza przywdziewał jasnozieloną koszulkę, pomarańczowy szalik zawisł na szyi boga mórz na znak solidarności z protestującą Ukrainą.

Opinie (987) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.