• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Świadkowie Jehowy zjadą do Ergo Areny. Trzy dni kongresu

Ewelina Oleksy
27 lipca 2023, godz. 07:00 
Opinie (440)
Świadkowie Jehowy podczas ostatniego kongresu
przed pandemią w 2019 r. Świadkowie Jehowy podczas ostatniego kongresu
przed pandemią w 2019 r.

"Okazujcie cierpliwość!" - pod takim hasłem odbędzie się Kongres Świadków JehowyErgo ArenieMapka. Zlot, w którym udział wezmą tysiące osób, zacznie się w najbliższy piątek i potrwa przez trzy dni.Czy wiesz w co wierzą świadkowie Jehowy?

Każdego dnia od 28 do 30 lipca organizatorzy Kongresu Świadków Jehowy spodziewają się w Ergo Arenie ok. 10 tys. osób.

- Będzie to pierwszy taki zjazd po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wstęp na wszystkie trzy dni wydarzenia będzie wolny. W sobotę w południe odbędzie się chrzest - informuje Krzysztof Porowiński, rzecznik świadków Jehowy w regionie pomorskim. - Warto pamiętać, że kongresy świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.


Jak podają organizatorzy, od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie.

  • Ważnym punktem programu każdego kongresu Świadków Jehowy jest chrzest nowych członków wyznania.
  • W 2011 r. kongres odbył się na stadionie w Gdyni. Zgromadził wtedy 8 tys. uczestników.
- Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień - mówi Porowiński. - Pomimo naszych dobrych intencji, zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne.
W tym roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem "Okazujcie cierpliwość!". W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach.  • Kongresy Świadków Jehowy odbywają się na stadionach.
  • Grupa delegatów podczas kongresu Świadków Jehowy.

Gdzie zaparkować samochód?Kongres każdego dnia rozpoczyna się rano - już o godz. 9:20. Pracownicy Ergo Areny zalecają dojazd komunikacją miejską.

Zmotoryzowani będą mogli jednak skorzystać z wyznaczonych parkingów.

- Miejsca na parkingu P2 przy Ergo Arenie przewidziane będą wyłącznie dla uczestników kongresu, a ruchem kierowali będą porządkowi skierowani do obsługi i dbania o porządek na terenach zewnętrznych. Trzydniowe wydarzenie wyłącza na ten czas miejski Eko Parking, ale dla jego użytkowników przewidziana jest oznaczona przestrzeń wzdłuż ul. ŁokietkaMapka - informuje Aleksandra Samborska z Ergo Areny.


Ergo Arena to nie tylko imprezy sportowe i koncertyW kwietniu tego roku w Ergo Arenie odbyła się inna duża impreza o charakterze religijnym. W kaznodziejsko-wielbieniowym spotkaniu pod hasłem "Błogosławieni" udział wzięło kilkanaście tysięcy osób.

Błogosławieni w Ergo Arenie. Samochodem lepiej nie jechać Błogosławieni w Ergo Arenie. Samochodem lepiej nie jechać

Prowadzili je dominikanie - o. Adam Szustak OP i o. Tomasz Nowak OP.

Głoszone kazania przeplatane były modlitwą i muzyką. Wstęp na wydarzenie był płatny - bilety zaczynały się od 55 zł.

Tylko od stycznia do maja tego roku w Ergo Arenie odbyło się blisko 30 większych wydarzeń sportowych i kilkanaście imprez muzyczno-rozrywkowych. Ale hala na granicy Gdańska i Sopotu to już od dawna nie tylko imprezy sportowe i muzyczne.

IMPREZY I WYDARZENIA Mnóstwo imprez w weekend - wybierz coś dla siebie

maj 25
Dla Ciebie Mamo
Kup bilet
mar 2
Tre Voci.PL
Kup bilet


- Hala służy również grupom wyznaniowym. W tym roku na granicy Gdańska i Sopotu w niedziele regularnie spotykają się zielonoświątkowcy z Kościoła Radość Życia, a wielbieniowo-kaznodziejskie spotkanie dla wiernych prowadzili u nas dominikanie - mówi Samborska.
16:26 29 LIPCA 23

Jakiś zjazd w Ergo Arenie? (20 opinii)

Pytanie za 100 punktów. Co się dzieje dzisiaj na Ergo Arenie, ładni ludzie ubrani w garniturach, w garsonkach, dzieci, nagłośnienie, radiowóz policja kieruje ruchem. Jakoś zjazd partyjny PiS czy innej partii?
Pytanie za 100 punktów. Co się dzieje dzisiaj na Ergo Arenie, ładni ludzie ubrani w garniturach, w garsonkach, dzieci, nagłośnienie, radiowóz policja kieruje ruchem. Jakoś zjazd partyjny PiS czy innej partii?

Wydarzenia

Kongres Świadków Jehowy

zlot

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (440)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane