• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

TIR z 18 tonami odpadów zatrzymany w Sobieszewie. A na działce kolejne "skarby"

Michał Stąporek
7 czerwca 2024, godz. 11:00 
Opinie (202)
Ciężarówka przywiozła na posesję w Sobieszewie 18 ton niebezpiecznych odpadów. Miały być składowane nielegalnie, w miejscu do tego nieprzystosowanym. Za transport i prowadzenie składowiska odpowiada zorganizowana grupa przestępcza, którą starają się rozbić policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ciężarówka przywiozła na posesję w Sobieszewie 18 ton niebezpiecznych odpadów. Miały być składowane nielegalnie, w miejscu do tego nieprzystosowanym. Za transport i prowadzenie składowiska odpowiada zorganizowana grupa przestępcza, którą starają się rozbić policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

18 ton niebezpiecznych substancji chemicznych miało być rozładowane na posesji w Sobieszewie bez pozwolenia. Wcześniej składowano tam też stare opony i części samochodów - także nielegalnie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Wiedziałe(a)ś, że przestępcy zajmują się nielegalnym składowaniem odpadów?

Odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne i inne substancje niebezpieczne w 12 pojemnikach typu mauzer 1000 litrów oraz 22 beczkach o łącznej wadze blisko 18 ton przywiózł 6 czerwca na posesję w Sobieszewie ciągnik siodłowy z naczepą (popularnie zwany TIR-em).

Na miejscu pojawili się jednak policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku, a także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Nie tylko nie dopuścili do rozładunku TIR-a, ale także odkryli, że na działce znajduje się znacznie więcej odpadów.

 • Odpady na nielegalnym składowisku w Sobieszewie.
 • Odpady na nielegalnym składowisku w Sobieszewie.
 • Odpady na nielegalnym składowisku w Sobieszewie.
Na posesji znajdowało się kilka pomieszczeń, w których znaleziono zużyte opony, części samochodowe, zużyte filtry. Pod plandekami ukryto m.in. środki do ochrony roślin, beczki z zawartością smarów i olejów, pojemniki po olejach z przemysłu chłodniczego, formy do produkcji śmietników, meble oraz wiele innych tego typu odpadów.

 • Na posesji w Sobieszewie składowano nielegalnie chemikalia i zużyte części samochodów. Miejsce prowadziła zorganizowana grupa przestępcza
 • Na posesji w Sobieszewie składowano nielegalnie chemikalia i zużyte części samochodów. Miejsce prowadziła zorganizowana grupa przestępcza
 • Na posesji w Sobieszewie składowano nielegalnie chemikalia i zużyte części samochodów. Miejsce prowadziła zorganizowana grupa przestępcza
Okazało się, że wzdłuż posesji usypano ok. 20-metrową hałdę z gruzu, przy której znaleziono ok. 100 zużytych opon.

Przy posesji znajduje się usypana z gruzu 20-metrowa hałda. Przy posesji znajduje się usypana z gruzu 20-metrowa hałda.
- Firma wynajmująca ten teren nie posiada zezwolenia na magazynowanie odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych. Na terenie posesji nie było żadnego oznakowania, a teren nie był odpowiednio przygotowany na ich składowanie - informuje komisarz Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy z zastępu chemicznego sprawdzili składowisko. Na szczęście nie wykryto wydobywających się łatwopalnych gazów.

TIR-a z 18 tonami odpadów odeskortowano do miejsca, w którym przeprowadzona zostanie ich utylizacja.

Zebrane materiały w sprawie w całości zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku. Za składowanie, transportowanie odpadów lub substancji, które mogą zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi, lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane