• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak będzie wyglądać nowe logo stadionu w Gdańsku

Maciej Korolczuk
6 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (160)
Najnowszy artykuł na ten temat Czyszczą bursztynową elewację stadionu w Letnicy
Nowy logotyp ma zawisnąć na elewacji stadionu w Letnicy jeszcze w tym roku. Nowy logotyp ma zawisnąć na elewacji stadionu w Letnicy jeszcze w tym roku.

Jeszcze w tym roku na elewacji stadionu w LetnicyMapka ma się pojawić nowe logo z nazwą obiektu Polsat Plus Arena Gdańsk. Grupa Polsat jest sponsorem tytularnym stadionu, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Lechii, od zeszłego roku. Do 2027 roku miasto zarobi na tym 17 mln zł.Jak często bywasz na stadionie w Letnicy?

Choć do podpisania umowy z grupą Polsat doszło w połowie zeszłego roku, to do dziś na elewacji stadionu brakuje jego oficjalnej nazwy.

Prace nad logotypem trwały kilkanaście miesięcy, bo poza samym zaprojektowaniem napisu trzeba było opracować dokumentację techniczną określającą parametry, wielkość i odpowiedni ciężar logo, które ma zawisnąć na stalowym stelażu.

Jak ustaliliśmy, wspomniane prace już się zakończyły i czteroczłonowa nazwa stadionu jest niemal gotowa do zawieszenia na elewacji po dwóch stronach stadionu (od Marynarki Polskiej i od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk).

Instalacja jeszcze w tym rokuLogotyp składa się z dwurzędowego napisu wykonanego z białych liter, które po zmroku będą podświetlone. Instalacja napisu ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Grupa Polsat nabyła prawo do nazwy obiektu w 2021 roku. Za sześcioletnią umowę zapłaci miastu w sumie 17 mln zł. Wcześniej sponsorem tytularnym stadionu powstałego przed Euro 2012 była Polska Grupa Energetyczna (wówczas stadion nazywał się PGE Arena), a następnie gdańska spółka Energa (Stadion Energa Gdańsk).

  • Pierwszym sponsorem tytularnym była grupa PGE. Wówczas stadion nazywał się PGE Arena.
  • Przed grupą Polsat prawo do nazwy obiektu posiadała z kolei grupa Energa.
Poza wymiarem finansowym efektem współpracy stadionu z grupą Polsat był kwietniowy mecz charytatywny Lechii z Szachtarem Docieck (2:3). Spotkanie pod hasłem Futbol dla pokoju transmitowane było na antenie Polsatu.

Na stadionie odbyła się też prezentacja prototypowego autobusu napędzanego na wodór, stworzonego przez jedną ze spółek należących do grupy Zygmunta Solorza. W przyszłości sponsor tytularny ma też organizować w Letnicy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, a także zacieśnić współpracę w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (160)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane