Fakty i opinie

Tak minął dzień z meczem FC Barcelona

Najnowszy artukuł na ten temat

Opóźnienie w zwrocie pieniędzy za Lechia - Barcelona

Po emocjonującym meczu Lechia Gdańsk zremisowała z drużyną FC Barcelona 2:2. Przeprowadziliśmy relację na żywo z meczu, prosto z PGE Areny Gdańsk.Aktualizacja godz. 23:35. Piłkarze Barcelony opuścili stadion PGE Arena. Niebawem odlecą z Gdańska.

Ostatnie pożegnanie kibiców z piłkarzami drużyny FC Barcelona.Aktualizacja godz. 23:05 Na koniec meczu nad stadionem można było zobaczyć specjalnie przygotowany pokaz fajerwerków.

Kibice Lechii wychodzili ze stadionu w dobrych humorach. W udanym zakończeniu spotkania pomogły fajerwerki.Tak Gdańsk pożegnał piłkarzy Lechii i Barcelony.Aktualizacja godz. 22:50 Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Cały zapis relacji ze spotkania można znaleźć w serwisie sportowym.

Aktualizacja godz. 22:25 Kibice czekali na ten debiut. Na boisku pojawił się Neymar.

Aktualizacja godz. 22:05 Znowu remis. Bramkę ku uciesze kibiców Barcelony zdobywa Lionel Messi.

Aktualizacja godz. 22:00 Lechia prowadzi z Barceloną 2:1. W 50. minucie gola dla gdańskiej drużyny zdobył Piotr Grzelczak.

Aktualizacja godz. 21:40 Przerwa w spotkaniu. Na razie na PGE Arenie sporo emocji i dobra gra obydwu drużyn.

Aktualizacja, godz. 21:15 Już 1:1. Wszystkie szczegóły w relacji na żywo.

Aktualizacja godz. 21:10 W Gdańsku niespodzianka. Lechia prowadzi 1:0 z Barceloną, a my mamy dla was część artystyczną, która odbyła się po rozgrzewce obydwu drużyn.

Występy artystyczne przed meczem Lechia Gdańsk - FC Barcelona.Aktualizacja godz. 20:45 To już ostatnie przedmeczowe zdjęcie. Piłkarze rozpoczęli grę. Stadion wypełniony, wszyscy gotowi na wielkie emocje. Na relację zapraszamy do serwisu sportowego.
Piłkarze Bacy oglądający murawę i trybuny.
Piłkarze Bacy oglądający murawę i trybuny. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 20:30 Obydwie drużyny już po rozgrzewce.

Piłkarze Lechii przy aplauzie fanów wybiegają na murawę, by rozgrzać się przed spotkaniem z drużyną FC BarcelonaAktualizacja godz. 20:20 Lechia już po rozgrzewce, stadion na razie zapełniony w niewielkiej części, ale czuć, że zbliżają się wielkie piłkarskie emocje.
Stadion wypełnia się kibicami. Żartują, że by utrudnić zadanie Barcelonie, będą mogli strzelać do dwóch bramek jednocześnie.
Stadion wypełnia się kibicami. Żartują, że by utrudnić zadanie Barcelonie, będą mogli strzelać do dwóch bramek jednocześnie. fot. ms


Aktualizacja godz. 20:10 Wygląda na to, że awaria została usunięta i kibice powoli wchodzą na stadion i zajmują miejsca. Razem organizatorzy spodziewają się ponad 30 tys. fanów, praktycznie w każdym wieku.
Dla najmłodszych fanów mecz Barcelony będzie niezapomnianym przeżyciem.
Dla najmłodszych fanów mecz Barcelony będzie niezapomnianym przeżyciem. fot. Michał/czytelnik Trojmiasto.pl


Aktualizacja, godz. 19:45 Piłkarze FC Barcelona są już na stadionie PGE Arena. Tymczasem pod stadionem atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa. - Padł system i są kłopoty z wejściem - informują nas czytelnicy oczekujący pod obiektem.
Kibice donoszą, że są problemy z wejściem na stadion.
Kibice donoszą, że są problemy z wejściem na stadion. fot. Marcin Dajos/Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 19:25 Pod stadionem można było zobaczyć sporą grupę kibiców Barcelony. Kibice informują nas, że by wejść na stadion trzeba czekać w ogromnych kolejkach.
Kibice FC Barcelona w oczekiwaniu na wejście na stadion.
Kibice FC Barcelona w oczekiwaniu na wejście na stadion. fot. Marcin Dajos/Trojmiasto.pl


A tak jechali na stadion piłkarze Barcelony.

Przejazd piłkarzy FC Barcelona na stadion PGE Arena.Aktualizacja godz. 19:10 Kibice zmierzają na stadion. Dużo aut na ul. Marynarki Polskiej. Najwięcej fanów korzysta jednak z transportu oferowanego przez Szybką Kolej Miejską.
Kibice, by dojechać na stadion, najczęściej korzystają z usług SKM.
Kibice, by dojechać na stadion, najczęściej korzystają z usług SKM. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 18:50 Bramy stadionu zostały otwarte, a cierpliwość zgromadzonych fanów nagrodzona.

Kibice gromadzą się pod stadionem PGE Arena od kilkudziesięciu minut.Aktualizacja godz. 18:25 Sporo kibiców gromadzi się już pod stadionem PGE Arena. Otwarcie bram zaplanowano na godz. 18:45. Tymczasem piłkarze katalońskiego klubu mają wyjechać z hotelu o godz. 19:30, by dotrzeć na obiekt piętnaście minut później.
Kibice będą mieli dwie godziny, by wejść na stadion i zająć swoje miejsca.
Kibice będą mieli dwie godziny, by wejść na stadion i zająć swoje miejsca. fot. Marcin Dajos/Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 17:20 Przypominamy, że w kasach Amber Expo prowadzona jest sprzedaż biletów na Super Mecz. Nabywać je można do 20:30. Zainteresowanie, póki co, umiarkowane.

Aktualizacja godz. 16:35 Koszulki kibiców Barcelony dowodzą, że oni także byli zaskoczeni odwołaniem meczu zaplanowanego na 20 lipca. Całe szczęście, że dziś ten mecz odbędzie się na pewno.
Koszulki przygotowane na mecz Lechia-Barcelona 20 lipca.
Koszulki przygotowane na mecz Lechia-Barcelona 20 lipca. foto. Marcin Dajos/trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 16:15 Kibice Barcelony napotkani przy dworcu głównym PKP w Gdańsku.
W Gdańsku widać coraz więcej kibiców Barcelony. Niektórzy z nich zbierają się już przy dworcu Gdańsk Główny, z którego będą mogli dotrzeć na stadion kolejkami SKM.
W Gdańsku widać coraz więcej kibiców Barcelony. Niektórzy z nich zbierają się już przy dworcu Gdańsk Główny, z którego będą mogli dotrzeć na stadion kolejkami SKM. fot. Marcin Dajos/trojmiasto.pl


Nie wiemy, czy motorniczy tego tramwaju, będzie dziś oglądał mecz z Barceloną na stadionie. Wiemy jednak komu będzie kibicował. Hej Lechia, gol!


Aktualizacja godz. 15:52 Nie wiemy czy któryś z zawodników Barcy jest melomanem i miłośnikiem łączenia elementów muzyki popularnej i klasycznej, ale jeśli tak, to mógłby motywować się do dobrej gry m.in. tym utworem.

Freddie Mercury i Montserrat Caballé śpiewają "Barcelonę".Aktualizacja godz. 15:35 Przypomnijmy, że do otwarcia bram stadionu PGE ARENA Gdańsk, które zaplanowano na godzinę 18:45, zostało nieco ponad 3 godziny. W kasach Amber Expo prowadzona jest sprzedaż biletów na Super Mecz. Kasy będą czynne od godziny 10:00 do 20:30.

Zawodnicy Dumy Katalonii cały czas przebywają w hotelu Gdańsk, z którego pojadą bezpośrednio na mecz.

Aktualizacja godz. 14:35 Fani Barcelony wciąż czekają na swoich idoli przed hotelem, ale - jak donosi nasz reporter, Marcin Dajos - piłkarze zdecydowali się na regeneracyjną drzemkę, więc nie ma wielkich szans na zdobycie autografu.

Aktualizacja godz. 14:07 Zakończyła się konferencja piłkarzy Barcelony. Okazało się, że piłkarze niewiele wiedzą o swoim dzisiejszym przeciwniku, materiał filmowy prezentujący dokonania Lechistów obejrzą dopiero po obiedzie.

- Zdobędziemy w meczu z Lechią tyle bramek ile potrafimy. Sztab trenerski przygotował nam dzisiaj wideo, aby poznać najbliższego rywala, ponieważ nie za bardzo znamy ten zespół - mówił snajper drużyny z Katalonii, Alexis Sanchez.

Więcej na temat konferencji przeczytasz w naszym serwisie sportowym: Piłkarze Barcelony: zagramy na 100 proc. możliwości

Aktualizacja godz. 13:27 Trwa konferencja prasowa, podczas której zawodnicy Barcelony i przedstawiciel kierownictwa drużyny odpowiadają na pytania dziennikarzy.


Aktualizacja godz. 13:00 Autokar z piłkarzami Barcelony dojechał już do Hotelu Gdańsk.


Autokar z piłkarzami został gorąco przywitany przez fanów.Aktualizacja godz. 12:30 Piłkarze odjeżdżają z lotniska do Hotelu Gdańsk, a część z nich o godz. 13:15 weźmie udział w konferencji prasowej, która odbędzie się w budynku Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.
Kibice przed hotelem czekają na swoich ulubieńców.
Kibice przed hotelem czekają na swoich ulubieńców. fot. Monika Goldszmidt/trojmiasto.pl

Kibice zgromadzeni przed hotelem, w którym zatrzymają się piłkarze Barcelony.
Kibice zgromadzeni przed hotelem, w którym zatrzymają się piłkarze Barcelony. fot. Monika Goldszmidt/trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 12:11 Samolot z piłkarzami wylądował w Rębiechowie.

Reakcja kibiców na lądowanie samolotu z piłkarzami Barcelony.Samolot z Barcelony wylądował w Gdańsku.
Samolot z Barcelony wylądował w Gdańsku. fot. trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 11:50 Fani FC Barcelona na lotnisku w Rębiechowie
Fani Barcelony czekają na swoich idoli na lotnisku w Rębiechowie. Mogą liczyć jedynie na zdjęcia z daleka, bo piłkarze przejdą przez terminal przejściem dla VIP-ów i od razu odjadą autokarem do hotelu.
Fani Barcelony czekają na swoich idoli na lotnisku w Rębiechowie. Mogą liczyć jedynie na zdjęcia z daleka, bo piłkarze przejdą przez terminal przejściem dla VIP-ów i od razu odjadą autokarem do hotelu. fot. trojmiasto.pl


Samolot z piłkarzami Barcelony wyląduje w Gdańsku o godz. 12.15
Piłkarze na barcelońskim lotnisku El Prat wchodzą do samolotu lecącego do Gdańska. Maszyna wystartowała o godz. 9:30
Piłkarze na barcelońskim lotnisku El Prat wchodzą do samolotu lecącego do Gdańska. Maszyna wystartowała o godz. 9:30 fot. FC Barcelona


Prosto z lotniska piłkarze przejadą do Hotelu Gdańsk przy ul. Szafarnia. Po godz 13, w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, odbędzie się konferencja prasowa kierownictwa drużyny.

Hotel Gdańsk przy marinie żeglarskiej na Motławie - to tu przed meczem zatrzymają się piłkarze FC Barcelony.Przed pierwszym meczem, do którego miało dość 20 lipca, piłkarze mieli zatrzymać się w hotelu Hilton. Zobacz dlaczego teraz musieli przenieść się na drugą stronę Motławy

Otwarcie bram stadionu PGE ARENA Gdańsk nastąpi o godzinie 18:45, zostało więc nieco ponad 7 godzin. W kasach Amber Expo prowadzona jest sprzedaż biletów na Super Mecz. Kasy będą czynne od godziny 10:00 do 20:30.

Wiemy już w jakich składach zagrają obie drużyny. W drużynie Katalończyków na pewno zagrają Messi i Neymar.

Idziesz na mecz? Zobacz jak najlepiej dostać się na stadion:

Najprościej i najszybciej: koleją SKM ze stacji Gdańsk Główny do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Osoby posiadające bilet na mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną są uprawnione do bezpłatnych przejazdów SKM.

Pociągi relacji Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo będą kursowały od godziny 18:00 do 20:20 - średnio co 20 minut. Po zakończeniu meczu odjazdy do stacji Gdańsk Główny rozpoczną się
o godzinie 22:30. Ostatni pociąg ze stacji Gdańsk Stadion-Expo odjedzie o godzinie 00:50.

Kibice, którzy do Gdańska przyjadą samochodem, będą mogli zaparkować na Placu Zebrań Ludowych (P+R park and ride).

Dodatkowe parkingi w mieście:
prawy pas ul. Marynarki Polskiej (w obydwu kierunkach) - od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia,
Prawy pas ul. Uczniowskiej (w obydwu kierunkach) - od ul. Hallera do ul. Nowej Gdańskiej
prawy pas ul. Hallera (w obydwu kierunkach) - od ul. Nowej Uczniowskiej.

Na stadionie ogólnodostępny jest parking P4 - wjazd od ul. Żaglowej oraz parking przy Amber Expo. Cena jednego miejsca parkingowego w dniu meczu wynosi 40 złotych - płatność wyłącznie gotówką. Prosimy o uiszczenie opłat po wjeździe na parking lub po meczu przed wyjazdem.
Wyjazd z tego parkingu możliwy będzie najwcześniej 45 minut po zakończeniu meczu.

Rowerem: W cenie biletu jest całkowicie bezpłatny parking na jednym z 366 zadaszonych i monitorowanych miejsc parkingowych przed samym wejściem na stadion. Trasa dojazdu jest świetnie skomunikowana nie tylko z z rowerową trasą nadmorską.
Parkingi rowerowe przy PGE Arenie Gdańsk.
Parkingi rowerowe przy PGE Arenie Gdańsk. fot. Łukasz Bosowski


Na PGE ARENĘ można również dotrzeć komunikacją ZTM. Tramwaje linii 7 i 97 oraz autobusy linii T4 i T5 będą funkcjonować według stałych rozkładów jazdy. W dniu meczu obowiązują dodatkowe kursy na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 w godzinach 17:00 - 20:30, co około 6-7 minut. Kursy linii T5 o godzinie 20:49 i 23:31 z przystanku początkowego "Nowy Port" w kierunku Letnicy zostaną wykonane jako linia T4 tylko do przystanku "Mostostal".

Po meczu: z przystanku "Al. Hallera" w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148. W przypadku ZTM bilet na Super Mecz NIE UPRAWNIA do bezpłatnego przejazdu.

W dniu meczu od godziny 16:30 ul. Stara Uczniowska wyłączona będzie z ruchu na odcinku
od ul. Marynarki Polskiej do ul. Gdańskiej. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po wyjechaniu kibiców spod stadionu, czyli ok. 00.00 - 01.00 w nocy.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

Po godzinie 17:00 przewiduje się duże natężenie ruchu drogowego w ciągu ul. Marynarki Polskiej w okolicach stadionu, co może wpłynąć również na regularność i punktualność kursowania autobusów linii T4. Zaleca się mieszkańcom Nowego Portu, aby skorzystali z możliwości dojazdu do Nowego Portu tramwajami linii 5 lub tramwajami linii 3 do Brzeźna i dalej autobusami linii 148.

W dniu imprezy, kiedy trzeba będzie zasięgnąć informacji, warto skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wyróżnikiem tych osób będzie zielony lub pomarańczowy strój. Wolontariusze pojawią się na parkingu, przy tunelach wejściowych na stadion, a także na infrastrukturze zewnętrznej. Ich zadaniem będzie kierowanie strumieniem odwiedzających na parkingach, udzielanie informacji o drogach wejścia i wyjścia. Wszystkich odwiedzających prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wolontariuszy i służb porządkowych (ochrona, straż miejska, policja).

Opinie (320) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.