• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Te plaże są mniej zatłoczone, bo trudniej tam dojechać

Arnold Szymczewski
11 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Rekordowa liczba turystów w Gdańsku w 2021 roku

Czy między Nowym Portem w Gdańsku a Śródmieściem w Gdyni znajdą się miejsca na plażach, które są mniej zatłoczone? Owszem, a powód jest prosty - dużo trudniej na nie dojechać samochodem.Jak najczęściej docierasz na plażę?

Nie ma co ukrywać, że na plaże najczęściej dojeżdżamy samochodem. Widać to nie tylko po mieszkańcach Trójmiasta, ale także turystach, no i zatłoczonych parkingach nadmorskich. I nawet ci, którzy w poszukiwaniu spokoju wybierają takie kąpieliska, jak SobieszewoMapka czy Babie DołyMapka, i tak swoje w korkach muszą odstać, a i na miejscu okazuje się, że trzeba jeszcze odbyć spacer.

- Przez wiele lat chodziliśmy z rodziną na plażę w Brzeźnie. Bo mamy najbliżej. Ale od kilku lat trudno tam wytrzymać. Ludzi jest zbyt dużo. Przeszkadza też hałas, głośna muzyka, o wypoczynku czy choćby poczytaniu książki na kocu nie ma mowy. Od 2-3 lat jeździmy do Sobieszewa. Mamy upatrzone miejsce na uboczu, gdzie można zaparkować samochód, a na szerokiej plaży jest zdecydowanie więcej miejsca i mniej ludzi. Cisza, spokój i natura. Czystsza woda niż w Brzeźnie. Jedyny minus, że wokół trudno o jakiś punkt z napojami czy lodami. Wszystko trzeba wziąć ze sobą. No i przejść przez spory las, co z leżakami, kocami i zabawkami plażowymi dla dzieci nie jest lekkie. Ale sama plaża rekompensuje wszystko - mówi Mariusz, mieszkaniec Nowego Portu.

Gdynia atrakcje. Co warto zobaczyć w Gdyni?Bez tłoku na plaży w BrzeźnieMapka, czy to możliwe?Mimo że plaża w Brzeźnie uchodzi za najpopularniejszą, nie tylko wśród mieszkańców, ale także turystów, to jak się okazuje, w niektórych miejscach zaznać możemy na niej również spokoju.

- Z moich obserwacji wynika, że rzeczywiście - na końcu al. Hallera i przy molo w Brzeźnie na plaży jest tłoczno. Jednak jeśli przejdziemy kilkaset metrów dalej, np. na wysokość wejścia nr 57, 58, i 59Mapka - jest tam zdecydowanie mniej ludzi. Powód jest prosty - gdy spojrzymy na mapę, do tych wejść nie prowadzi żadna droga dojazdowa samochodem. Co więcej, w pobliżu nie ma także parkingu - mówi Michał, mieszkaniec Gdańska.
Mniej plażowiczów spotkamy także, idąc z mola w Brzeźnie w kierunku Jelitkowa. Mniej plażowiczów spotkamy także, idąc z mola w Brzeźnie w kierunku Jelitkowa.

W Sopocie tylko Kamienny PotokMapkaChoć sopocka plaża na Kamiennym Potoku w zestawieniu umieszczona jest nieco na siłę, to trzeba przyznać, że jest tam mniej ludzi niż w rejonie molo. Co więcej, żeby się dostać w to miejsce, trzeba przejść spory odcinek na piechotę z centrum Sopotu lub zaparkować w rejonie aquaparku.

Mało ludzi na plaży. Koliba SopotGdynia - KolibkiMapkaRedłowoMapkaJeśli chcemy zaznać spokoju, to na zachód od centrum Gdyni wybierzmy Babie Doły i Oksywie. Jednak jeśli nie chcemy jechać aż tak daleko, to idealnym miejscem na spokojny wypoczynek będzie plaża w Kolibkach i Redłowie.

- Na plażę do Redłowa jeżdżę prosto z pracy, bo mam najbliżej. Ale nie dlatego wybieram to miejsce. W Redłowie cenię sobie ciszę i spokój. W tygodniu po południu nie ma tam żywej duszy, a to wszystko przez brak możliwości dojazdu samochodem i parkingu w pobliżu. Ja chodzę pieszo i rzeczywiście jest kawałek, ale warto - mówi Adrian z Gdyni.

Plaża w Kolibkach jest znacznie rzadziej uczęszczana przez mieszkańców i turystów. Plaża w Kolibkach jest znacznie rzadziej uczęszczana przez mieszkańców i turystów.
Reasumując. Między Gdańskiem i Gdynią znajdą się plaże, gdzie przebywa mniej osób, jest stosunkowo spokojnie i czysto. Ludzi w tych miejscach jest zdecydowanie mniej, a warunkuje to brak odpowiedniego dojazdu i parkingu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane