• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tramwaj przytrzasnął i przez ok. 10 m przeciągnął pasażera

Maciej Korolczuk
25 listopada 2022, godz. 20:00 
Opinie (354)
aktualizacja: godz. 20:26 (25 listopada 2022)
Do wypadku doszło w piątek 25 listopada na przystanku autobusowo-tramwajowym Warneńska. Do wypadku doszło w piątek 25 listopada na przystanku autobusowo-tramwajowym Warneńska.

W piątek wczesnym wieczorem na przystanku autobusowo-tramwajowym przy WarneńskiejMapka doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Pieszy podczas wysiadania lub wsiadania do tramwaju został przytrzaśnięty drzwiami. Tramwaj ruszył i przeciągnął znajdującego się na zewnątrz mężczyznę przez ok. 10 metrów. Poszkodowany pasażer trafił do szpitala. Motorniczy był trzeźwy.Aktualizacja, godz. 20:15.Ruchu tramwajowy na odcinku Siedlce-Warneńska został przywrócony. Występują opóźnienia na liniach 10 i 12.Jako pierwsi o wypadku na przystanku Warneńska, gdzie zatrzymują się zarówno autobusy, jak i tramwaje poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie. Dziękujemy za przesłane informacje i zdjęcia.Jak wynikało z relacji świadków, w trakcie wsiadania lub wysiadania z tramwaju linii nr 10 zamykające się drzwi w pojeździe przytrzasnęły rękę jednego z pasażerów. Tramwaj ruszył, a mężczyzna został przeciągnięty przez ok. 10 metrów z ręką zablokowaną między drzwiami.

- Po godzinie 18. policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przystanku Warneńska w kierunku ulicy Potokowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wysiadania lub wsiadania pasażera z lub do tramwaju drzwi przytrzasnęły mu rękę, a następnie był on ciągnięty przez pojazd przez około 10 metrów. Mężczyźnie pomogły oswobodzić się osoby, które stały na przystanku. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala na badania. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia i wyjaśniają szczegółowo jego przyczyny i okoliczności - mówi Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Na miejsce wezwano nadzór ruchu, policję i karetkę pogotowia, która opatrzyła rannego mężczyznę. Trafił do szpitala na badania. Policja sprawdziła trzeźwość motorniczego. Badanie nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie. W celu wyjaśnienia okoliczności wypadku ma zostać zabezpieczony zapis z monitoringu w pojeździe.

Utrudnienia w kursowaniu komunikacjiWypadek na prawie dwie godziny wstrzymał ruch tramwajów na Morenie. W czasie działania służb tramwaje linii 10 z Nowego Portu i 12 z Zaspy kursowały do Siedlec, utrzymano za to ruch tramwajów od Brętowa PKM do Lawendowego Wzgórza. Z kolei autobusy w kierunku Jasienia PKM i Niedźwiednika zatrzymywały się przy północnym skraju ul. Rakoczego. Na odcinku Siedlce-Migowo uruchomiono komunikację zastępczą.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (354)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane