Fakty i opinie

Trójmiejskie akcenty na internetowych aukcjach WOŚP

Najnowszy artukuł na ten temat

Przetopią znicze na serduszka WOŚP

Od wielu lat aukcje internetowe są nieodłącznym elementem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku Trójmiasto włącza się do akcji wystawiając różne przedmioty i atrakcje.
Od wielu lat aukcje internetowe są nieodłącznym elementem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku Trójmiasto włącza się do akcji wystawiając różne przedmioty i atrakcje. fot. Lucyna Pęsik / Trojmiasto.pl

Rejs żaglowcem STS Zaruski, oryginalne krzesełko ze Stadionu Energa Gdańsk, obraz namalowany przez orangutanicę z gdańskiego ZOO, czy może lampa zrobiona na tłoku silnika przez studentów Uniwersytetu Morskiego? To tylko kilka propozycji, które możemy znaleźć wśród internetowych aukcji wspierających tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Już w najbliższy weekend (13 stycznia) odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki pieniędzy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W zeszłym roku zebrano ponad 126 mln zł. Część tej kwoty pochodziła z charytatywnych aukcji.

W tym roku aukcje takie również znaleźć można w serwisie Allegro (są oznaczone symbolem serca). Część z nich została zorganizowana przez Gdańsk, Gdynię i Sopot. Można też znaleźć sporo propozycji związanych z Trójmiastem.

Podarunki od Uniwersytetu Morskiego w GdyniZestaw upominków Uniwersytetu Morskiego

Na aukcjach możemy wylicytować zestaw z Daru Młodzieży.
Na aukcjach możemy wylicytować zestaw z Daru Młodzieży. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Uniwersytet Morski w Gdyni co roku przekazuje na aukcje WOŚP różne przedmioty. W zeszłym roku za kwotę 4500 zł wylicytowano zestaw kawowy z Daru Młodzieży. W tym roku możemy nabyć zestaw upominków, w skład którego wchodzą m.in.: ręcznie malowana apaszka, krawat z wyhaftowaną kotwicą czy zestaw porcelany z logo Daru Młodzieży.

Kinkiet z termometrem

Kinkiet został wykonany z metalowych rur.
Kinkiet został wykonany z metalowych rur. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Kolejnym przedmiotem przekazanym przez UM w Gdyni jest nietuzinkowy kinkiet z termometrem, wykonany przez pracowników i kursantów Studium Doskonalenia Kadr. Lampa wykonana została z rur, a jej dekoracyjne żarówki zostały oplecione drucianymi dekoracyjnymi abażurami.

Lampa zrobiona na tłoku silnika

Unikatową lampę przygotowali studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Unikatową lampę przygotowali studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Ostatnim przedmiotem w naszym zestawieniu od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, jest lampa w stylu industrialnym. Lampa została wykonana przez pracowników i studentów Wydziału Mechanicznego. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to wielki oryginalny tłok silnika. Wysokość lampy to 83 cm.

Rejsy łodziamiJednodniowy rejs jachtem dla 6 osób

W zeszłym roku udało się wylicytować taki sam rejs jachtem Copernicus za 1000 zł.
W zeszłym roku udało się wylicytować taki sam rejs jachtem Copernicus za 1000 zł. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Mieszkamy nad morzem, dlatego na aukcjach nie mogło zabraknąć rejsów różnymi łodziami. W zeszłym roku rejs 14-metrowym Copernicusem wylicytowano za 1000 zł. Podobny rejs - dla sześciu osób - będzie też do wylicytowania w tym roku.

Jednodniowy rejs historycznym żaglowcem STS Zaruski

Gdańsk oferuje na charytatywnych aukcjach jednodniowy rejs żaglowcem STS Zaruski.
Gdańsk oferuje na charytatywnych aukcjach jednodniowy rejs żaglowcem STS Zaruski. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Miasto Gdańsk na swojej aukcji oferuje wyjątkowy jednodniowy rejs statkiem STS Zaruski. Zwycięzca może zaprosić na pokład 25 osób, które razem z nim i załogą statku będą uczestniczyć 5 lipca w pierwszym dniu Baltic Sail, czyli żeglarskiego święta w Gdańsku.

Niezapomniany rejs jachtem "IKAR"

Kto skusi się na jednodniowy rejs dla czterech osób jachtem "Ikar"?
Kto skusi się na jednodniowy rejs dla czterech osób jachtem "Ikar"? fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Kpt. Janusz Zdybel z Klubu Motorowodno-Żeglarskiego "Bliza" w Gdańsku zaprasza na jednodniowy rejs radiowym jachtem flagowym "IKAR" dla czterech osób. Wygrywając aukcję możemy "z wody" zobaczyć m.in. Zatokę Gdańską, Rezerwat Ptasi Raj, Wyspę Sobieszewską oraz Gdańsk nad Motławą.

Zostań bibliotekarzem na jeden dzień

Zostań na jeden dzień bibliotekarzem - to pomysł gdyńskiej biblioteki na wsparcie WOŚP.
Zostań na jeden dzień bibliotekarzem - to pomysł gdyńskiej biblioteki na wsparcie WOŚP. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Biblioteka Gdynia już drugi raz oferuje na aukcji charytatywnej możliwość zostania na jeden dzień bibliotekarzem. W zeszłym roku aukcję wygrała pani Ewelina - za możliwość sprawdzenia się w tym nieco zapomnianym już zawodzie zapłaciła 467 zł.

Obraz namalowany przez orangutanicę z gdańskiego ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny przekazał na aukcję wyjątkowy obraz namalowany przez orangutanicę Raję.
Gdański Ogród Zoologiczny przekazał na aukcję wyjątkowy obraz namalowany przez orangutanicę Raję. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Obraz namalowany przez orangutanicę z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, został wykonany w ramach kampanii #OlejOlej, która ma na celu uświadamianie ludzi o szkodliwości produkcji oleju palmowego. Dzieło o wymiarach 42 x 29,7 cm zostało wykonane nietoksycznymi farbami plakatowymi, techniką dowolną. Praca została stworzona dla Michała Krause, wieloletniego opiekuna Rai.

Krzesełko z trybuny Stadionu Energa Gdańsk

Wylicytuj oryginalne krzesełko Stadionu Energa Gdańsk.
Wylicytuj oryginalne krzesełko Stadionu Energa Gdańsk. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Licytowane krzesełko oznaczone jest numerem 27. Jego rozmiary to 82 cm wysokości, 48 cm szerokości i 54 cm głębokości (w pozycji zamkniętej 30 cm). Składa się z automatycznie składającego się siedziska wykonanego z poliamidu oraz specjalnej antykorozyjnej stalowej ramy osadzonej na czterech kółkach. Krzesełko waży około 20 kg i nadaje się zarówno do użytku biurowego, domowego jak i zewnętrznego.

Koszulka meczowa Lechii Gdańsk z autografem Jarosława Kubickiego

Koszulka z podpisem Jarosława Kubickiego posiada certyfikat autentyczności.
Koszulka z podpisem Jarosława Kubickiego posiada certyfikat autentyczności. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Dla fanów Lechii Gdańsk klub przewidział koszulkę Jarosława Kubickiego (zdobywcy jednej z bramek) w meczu przeciw Jagiellonii Białystok, który Lechia Gdańsk wygrała 3:2. Koszulka jest podpisana przez piłkarza. Zawiera datę i wynik spotkania, a także hasło "My tworzymy historię".

Piłka z autografem Mistrza Świata - Piotra Nowakowskiego

Piotr Nowakowski jest medalistą mistrzostw świata z 2014 i 2018 r. Na aukcji możemy nabyć piłkę z jego podpisem.
Piotr Nowakowski jest medalistą mistrzostw świata z 2014 i 2018 r. Na aukcji możemy nabyć piłkę z jego podpisem. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Piotr Nowakowski od Sezonu 17/18 jest zawodnikiem Trefla Gdańsk. Jest również dwukrotnym mistrzem świata w siatkówce. Na aukcji wystawionej przez miasto Gdańsk możemy nabyć piłkę z autografem mistrza.

Koszulka meczowa Arki Gdynia z autografami zawodników

Arka Gdynia przekazała na aukcje WOŚP koszulkę z meczu o Puchar Polski.
Arka Gdynia przekazała na aukcje WOŚP koszulkę z meczu o Puchar Polski. fot. Licytacja Allegro / Trojmiasto.pl
Nie lada gratkę dla swoich fanów zaoferował klub Arka Gdynia. W tym roku na aukcję trafiła koszulka meczowa, w której występowali zawodnicy Arki podczas finału Pucharu Polski w maju 2018 r. Koszulka zawiera podpisy zawodników.

Opinie (293) ponad 10 zablokowanych

 • Brawo WOŚP! Brawo pan Jerzy Owsiak!

  • 141 87

 • Brawo Panie Jurku, nie przejmuj Pan pisem. Robi Pan świetna robotę. Szacun

  • 116 80

 • A Strażacy dostali oficjalny zakaz uczestnictwa w WOŚP..

  .. mają tego dnia zostać w domu, albo w remizie :-(

  • 71 33

 • A pisiackie puste dzbany już minusują przychylne WOŚP komentarze.

  Obyście znaleźli w sobie tyle samozaparcia, kiedy będziecie odmawiać skorzystania w szpitalu ze sprzetu z naklejonym serduszkiem!

  • 41 29

 • Nierealne, pisiory nie mają nawet krzty honoru.

  • 26 22

 • na allegro znalazłam aukcje z suknia ślubna Pani Kasi Tusk.

  Biorę udział!

  • 36 45

 • czy będzie strzelanie petardami czy podczas wosp nie szkoda piesków?

  • 56 42

 • Ja bym z tej koszulki Lechii wydrapał loga

  Energii i Pekao. Tak po złości jak robi to PIS innym.

  • 32 52

 • Szkoda pustych pisiackich dzbanów, lepiej żeby tego dnia nie wypełzały spod swoich kamieni.

  • 18 34

 • Duda z żoną na aukcje przekazali drogie osobiste przedmioty.

  Schetyna dał swoją książkę;)

  • 19 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.