Fakty i opinie

Tysiące aut wokół trójmiejskich cmentarzy

Najnowszy artukuł na ten temat

Głaz zamiast nagrobka na cmentarzu w Kosakowie

Zobacz sytuację na drogach przy Cmentarzu Łostowickim

Jak co roku we Wszystkich Świętych, od rana na drogach wokół trójmiejskich nekropolii tworzą się korki. W artykule informujemy zmotoryzowanych, jak wygląda sytuacja w okolicach najbardziej uczęszczanych cmentarzy. Niemniej, jak raportują nasi czytelnicy, ruch w większości przypadków odbywa się nadzwyczaj sprawnie.Na pasach rozdzielających al. Amii Krajowej stoją setki samochodów. Sznur aut sięga powoli krzyżówki z ul. Leszczynową.


W jaki sposób dotarłeś lub zamierzasz dotrzeć dziś na cmentarz?

samochodem 33%
komunikacją miejską 25%
rowerem albo hulajnogą 2%
piechotą 15%
nie wybieram się na cmentarz 25%
zakończona Łącznie głosów: 1770
Mieszkańcy Trójmiasta tłumnie ruszyli na groby swoich bliskich. Choć na wszystkie największe cmentarze można bez trudu dotrzeć komunikacją miejską, również i w tym roku znaczna część osób wybrała podróż własnym samochodem. W związku z tym, wokół nekropolii utworzyły się korki, a okoliczne ulice i trawniki zamieniły się w szczelnie wypełnione parkingi.

Przedstawienie bieżącej sytuacji zaczynamy od Gdańska i jego największego cmentarza w tym mieście - Cmentarza Łostowickiego. Jak informują nasi czytelnicy, jest spory ruch na al. Armii Krajowej - w obu kierunkach między krzyżówkami z ulicami Łostowicką i Leszczynową - ale wszystko odbywa się sprawnie i nie ma większych zatorów.

Sprawna komunikacja przy Cmentarzu Witomińskim


Jak dojechać na cmentarze komunikacją miejskąPas zieleni między jezdniami jest niemal w całości wypełniony autami. Spore utrudnienia czekają natomiast na Warszawskiej w stronę Łódzkiej, na Cedrowej w stronę Kartuskiej oraz Havla w stronę Armii Krajowej. Co ciekawe, większych utrudnień nie obserwujemy przy Cmentarzu Srebrzysko we Wrzeszczu. Korek utworzył się jedynie na tzw. "Starej Słowackiego".

Zmiany w ruchu wokół cmentarzy w TrójmieścieO paraliżu drogowym nie można mówić także w przypadku największej nekropolii w Gdyni - Cmentarza Witomińskiego. Wielu kierowców korzysta z ulic Witomińskiej, Rolniczej i Kwidzyńskiej, ale ruch odbywa się bez większych zakłóceń. Warto wspomnieć, że zwalniamy również na Warszawskiej w stronę cmentarza. Jak twierdzą nasi czytelnicy, przeciwnie przedstawia się sytuacja na ul. Malczewskiego w Sopocie, przy której znajduje się Cmentarz Komunalny. Samochody toczą w ślimaczym tempie na odcinku między krzyżówką z Cieszyńskiego na Brodwinie a al. Niepodległości.

Zachęcamy czytelników, aby informowali nas na bieżąco o sytuacji na drogach w Raporcie z Trójmiasta.

Zobacz, jak wygląda sytuacja na pasie zieleni między jezdniami al. Armii Krajowej w Gdańsku


Zator przy cmentarzu św. Mikołaja w Gdyni

Opinie (294) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.